Skocz do zawartości

Montaż licznika gazowego


Recommended Posts

Witam.
Ostatnio dostałem do skrzynki pocztowej informację ze Spółdzielni Mieszkaniowej, że w zgodziez otrzymanym Pozwoleniem na Budowę będą wymieniać mi licznik gazowy na nowy, ale montowany na środku klatki schodowej, a do mieszkania doprowadzony zostanie tylko gaz.
Nie muszę chyba dodawać, że troszkę Mnie to wkurzyło, bo mieszkanie mam po generalnym remoncie i nie przewidziałem w nim "miejsca" na piękną żółtą rurę gazową, która będzie mi się ciągła przez korytarz, mały pokój i na sam koniec kuchni.

Ale do sedna:
1) Czy mogę nie wyrazić zgody na montaż tej instalacji w swoim mieszkaniu własnościowym ?
Nie odbyło się żadne spotkanie spółdzielców, nikt też nie został poinformowany, że wydano PnB nowej linii gazowej
Nie został przeprowadzony projekt, jak te rury mają iść dokładnie.
2) Czy zamiast "gazu" mogę zamontować sobie kuchnię indukcyjną - czy instalacja w bloku z lat 70-tych da radę pociągnąć takie obciążenie - ewentualnie czy można domontowac układ elektryczny ?

3) Czy istnieją jakieś liczniki "gazowe" do odczytu drogą radiową ? Takie mi zamontowali nowe wodomierze i odczytują w siedzibie spółdzielni mieszkaniowej.

A tak w ogóle to czym się różni członek SM z mieszkaniem własnościowym od spółdzielczego ?? icon_evil.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...