Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Otynkowanie domu - Prośba o POMOC!!


Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem.
Jestem na etapie zakupu domu i negocjacji ceny... i po tym jak od kilku godzin pada zacząłem przyglądać się dolnej części domu (który obecnie wynajmuję, a za chwilę bedę mógł kupić). O ile do tej "powyżej" tego co widać chyba nie mam zastrzeżeń o tyle to co dziś utrwaliłem na zdjęciach daje mi dużo pytań i wątpliwości

Wiec tak, po pierwsze co może oznaczać na ta linia z napisem 600? To jakieś przyłącze zaznaczone? bądź coś innego?

Brak obrazka

Czy to czasami nie poziom po ostatniej powodzi hmmm?

Kolejna sprawa
Proszę o ocenę tego co widzicie Państwo na poniższych zdjęciach. Czy to jest normalny widok czy też jest tu jakaś tanizna i jest to spaprana bądź niedokończona robota? Czy to normalne, że to tak "Zacieka" przy niedużym deszczu?

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka


Dziękuje za wszelką pomoc i uwagi!! Właściciele chcą dość dużo niążków za dom.
Kompletnie się nie znam na budowlance

Pozdrawiam!!
Michał
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey

Jeśli chodzi o tajemniczy numer 600 to tutaj nawet nie ma co zgadywać, to może być wszystko od oznaczenia kabla od prądu jak widać na zdjęciu po po prostu numerację którą sobie monterzy ustalili i dla nikogo oprócz nic to nie znaczy.

Jeśli chodzi o zacieki to jest jeszcze kwestia jak długo się utrzymywały, jeśli jest to zaraz po deszczu no to może być to ok, jeśli jakiś dłuższy okres to na pewno wchłanianie na długo wody nie może być dobre. Na pewno część widać że jest nie dokończona na rogu więc najlepiej jest tak jak pisze Sławomir zlecić ekspertyzę budowlaną i wtedy z konkretami uderzyć do pani a na pewno albo opuści cenę. Jeśli jednak nawet po przedstawieniu konkretów że coś jest nie tak, nie będzie skora do ustępstw zastanowiłbym się w ogóle czy kupować, bo ewidentnie szuka "jelenia" kto kupi to jak jest. Kto wie jakie jeszcze kwiatki są ukryte głębiej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...