Skocz do zawartości

Sterownik Ecomax 800 Lazar 16Kw Unikomfor Pomoc W Nastawach


Recommended Posts

Witam jako nowy użytkownik forum.
Chcę nadmienić, iż lekturę archiwum w tym temacie wyczytałem, jednak potrzebuje waszej pomocy.

Kociołek jak wyżej Lazara ślimakowy, domek jednorodzinny generalnie niedocieplony podwójna sciana z luftem, docieplone tylko 2 piętro, powierzchnia około 120m2, przy temperaturach jakie ostatnio panowały więc minimalna -6 max około 10 stopnina zewn, w domu temperatura około 21-22 stopnie więc jest ok , na piecu temperatura zadana 50 na grzejniki 40 a na ciepłą wodę 45, moc nadmuchu 35% czas podawania praca 8s (było 12s), przerwa podawania praca 64sek, przerwa podawania w nadzorze 97min, spalanie ekogroszku o kaloryczności 23mj jest bardzo dobre, dobry popiół, nie wywala nieprzepalonego groszku, bardzo małe spieki rozwalające się w dłoni więc jest wszystko w sumie ok prócz zużycia ekogroszku na pozimie 25kg doba, trochę mnie przeraża co będzie zimą
Wiem że trzeba pokombinować moc, czas podawania i przerwa, ale podpowiedzcie jak wysterować piec.
Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.
Link do komentarza
Mam nadzieję, że link do instrukcji sterownika będzie pomocny. W tym przypadku przyda się bardziej opinia osoby, która ma kocioł podobnej mocy z tym samym sterownikiem. Moc kotła i rodzaj podajnika są tu bardzo istotne.

LINK

Tu jeszcze o pracy samego podajnika

O samym kotle/paliwie etc na przykładzie kotła UNI KOMFORT- załóżmy 16 KW z podajnikiem

Zużycie paliwa 2,7 kg/h przy mocy nominalnej.

Podawanie paliwa w punkcie 7.5 instrukcji - między 10-20 s.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...