Skocz do zawartości

docieplenie i wygłuszenie mieszkania w bloku


Recommended Posts

Witam
mam pytanie związane z wykończeniem mojego mieszkania w bloku z bloczków silki + styropian
Otóż z myślą docieplenia oraz wygłuszenia mieszkania od środka zrezygnowałem z tynków maszynowych.
W zamian chcę położyć
1. wełna skalna 3cm (w ściankach działowych 5cm)
2. płyta MFP
3. płyta KG
Pytanie
1. czy powinienem zastosować dodatkowo folie paraizolacyjną ? jest to dodatkowy koszt a czy w moim przypadku niezbędny ?
2. płyta MFP czy OSB czy może zastąpić ją podwójną warstwą KG ? Z wiedzy o akustyce wiem że lepiej tłumi ściana ciężka z różnego materiału stąd myśl o MFP. Ponadto nigdy nie wiem gdzie będą wisieć szafki, półki itp.
3. co z punktem rosy. czy w ogóle powinienem w bloku się nim interesować ?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Wydaje mi się, że folia paroizolacyjna jest w tym przypadku konieczna, bo to raczej standardowy element każdego ocieplenia. Prawdę mówiąc sam zastanawiałem się nad wygłuszeniem i dociepleniem swojego mieszkania, ale koszty są niewspółmiernie duże jak wszystko się podliczy. Jeśli mieszkasz w bardzo akustycznym bloku i problem dotyczy tylko sąsiadów, to jeszcze ujdzie, ale mi zaczyna hałas w ogóle przeszkadzać a okien nie zamuruję i nie wyciszę już... Bezsenność staje się powoli moją domeną... Tu ktoś o tym problemie zresztą pisał http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/...eszczucha,59371 Nie wiem czy w niektórych przypadkach nie opłaca się bardziej zmienić właśnie mieszkanie niż zastanawiać się nad jego ulepszaniem - zbyt duże koszty.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...