Skocz do zawartości

Garaz i drzewa iglaste


Recommended Posts

Chciałbym postawić garaż 6m x10 m na granicy działki budowlanej bez okien która łączy się (grunty zakrzewione i zadrzewione) są tam drzewa iglaste (sosna) i krzewy działka sąsiednia ma taki sam numer co budowlana (należy do mnie) całość działki 1.12h, 10 arow to działka budowlana obok grunt z drzewami ma około 9 arów reszta to uprawy rolne.

i pytanie czy jest minimalna odległość garażu od drzew.



Link do komentarza
Wiem ze jest to 12m od lini lasu jak budowałam dom to musiałem odsunąć się 12M później po fakcie stwierdzono ze oznaczenie Jest Lz nie Ls teraz przyszedł czas na stawianie garażu mam projekt ale chce go przesunąć bliżej drzew ze względu na estetykę i wygodniejsze użytkowanie terenu.
Link do komentarza
Cytat

W granicy, lub w odległości nie mniejszej niż 1,5m, możesz postawić tylko garaż o długości mniejszej jak 5,5m i nie wyższy niż 3m. Taki garaż jak planujesz, tylko w odległości 3m od granicy (dla sciany bez otworów).


A ja bym się zapytał dla pewności w gminie czy można.Ja mam budynek garażowo-gospodarczy szer 5m i długości 12m na granicy. Zgodę sąsiada mam na piśmie ale nie było to wymagane ,gmina zatwierdziła WZ a powiat nie przeciwstawił się temu. Dla jasności budynek stoi dłuższym bokiem na granicy a w ścianie dla doświetlenia są luksfery trzy "okna" po 9 szt luxferów w każdym otworze.
Link do komentarza
Cytat

Ale budowany był za „starego” brzmienia Rozporządzenia w sprawie WT.
A jeśli sąsiadująca działka nie jest (nie była) budowlaną (przekształconą), to nie obowiązywał par. 272.


WZ otrzymałem w 2007 a PnB w 2008. Sąsiednia działka jest zabudowana ,ta na której granicy stoi mój budynek garażowo-gospodarczy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...