Skocz do zawartości

Wentylacja w łazience bez komina


mar23

Recommended Posts

Witam

Rura bedzie doprowadzona i podłączona do kominka , od dołu powietrze będzie wlatywać przez popielnik . Może się troszkę mylę . Co do długości rury to będzie gdzieś ok. 4 m w tm jedno kolano 90 stopni . A jaki szybr najlepiej kupić automatyczny ze sterownikem czy ręczny ?
Link do komentarza
To kolano 90st rozbij na dwa łuki po 45st... tak jest znacznie lepiej dla swobodnego przepływu powietrza... tym bardziej że chcesz dać rurę o mniejszym przekroju.
Jeśli zasilaniem kominka w powietrze ma sterować elektronika to przepustnica powinna być z napędem elektrycznym (Tatarek ma gotowe zestawy) i bardzo dobrze się sprawdza, ale jeśli nie będziesz inwestował w automatykę do regulacji spalania to ręczna z cięgnem w zupełności wystarczy.
Plus oczywiście czerpnia zabezpieczona siatką przeciw jakiemuś chałatajstwu, żeby nie nalazło.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Rozumiem z tego że najlepiej podprowadzić powietrze do kominka rurą fi 160. Tylko ona by musiała być prowadzona pod pod betonem , z tego względu , że styropian i warstwa posadzki razem wyniosą 14 cm . W marcu zabieram się za instalacje w domu , i właśnie z tym miałem mały dylemat . Jeszcze przed położeniem tej rury na pewno wezwę ekipę która będzie montować ten wkład .

Z góry dziękuję za rady icon_smile.gif
Link do komentarza
ja wprowadziłem PCV-ką setką, od fundamentu pod posadzką pod górkę - końcówkę podpiąłem do "portek" srebrną aluminiową spiro - i funkcjonuje bez problemu. Z tym że PCV-kę zasypywałem juz na etapie zagęszczania gruntu w środku, podczas układania rur kanalizacyjnych. Czerpnia powietrza znajduje się jakieś 4 metry od wkładu - z nachyleniem około metra pomiędzy obydwoma końcami
Link do komentarza
Cytat

ja wprowadziłem PCV-ką setką, od fundamentu pod posadzką pod górkę - końcówkę podpiąłem do "portek" srebrną aluminiową spiro - i funkcjonuje bez problemu. Z tym że PCV-kę zasypywałem juz na etapie zagęszczania gruntu w środku, podczas układania rur kanalizacyjnych. Czerpnia powietrza znajduje się jakieś 4 metry od wkładu - z nachyleniem około metra pomiędzy obydwoma końcami


Mam podobnie tylko pcv-ka 200 i od razu mówię, że można z powodzeniem zrobić węższą.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
A Ja szukałem tego tematu jak ......nie napiszę kto.
W swojej łaźience zrobiłem wentylacje z dwoma wentylatorami wewnątrz kanałowymi podłączyłem do komina i byłem zadowolony przez pół roku, póki skropliny nie wlały się przez sufit.Muszę ocieplic kanały chociaż nie jestem do końca przekonany że to pomoże.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Pomoże . Najlepiej ocieplić komin ( z wierzchu też) i dać ocieploną wywiewkę. Jan.



No to dodam grzybek do tego bigosu icon_redface.gif

Mam ogromne trzy kominy: dwa z przewodami wentylacyjnymi, a jeden grzewczo- wentylacyjny.
Wychodzą one z dwu kondygnacji i idą jeszcze przez nieogrzewany strych, potem przez deskowanie, nad dom.
Na strychu, tuż przed deskowaniem z cegły czerwonej pełnej zamieniają się w cegłę klinkierową dziurawkę.
Gdzie, jak, czym to ocieplać?

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...