Skocz do zawartości

Ile kosztują przygotowawcze prace? i ile to trwa?


rokit

Recommended Posts

Witam wszystkich, czy ktoś się orientuje jakie sa koszty przygotowania działki (juz budowlana) 12 arów do budowy (dom szkieletowy), tzn. pozwolenia, przyłączenia, fundamenty itd. Jestem zielony zupełnie w tych sprawach. Proszę o pomo0c. I ile mniej więcej to potrwa? Da radę jeszcze w tym roku postawić szkieletowca, czy raczej niemożliwe?
Link do komentarza
Cytat

No własnie nie znam się. Czyli nie da rady, bo gdzieś czytałem, ze szkieletowca można postawić w 3 tygodnie? A te formalności to długo trwają? I ile to wszystko kosztuje (pomijajac cene działki)?


Trzy tygodnie to może i postawią a ile trwa przygotowanie? Widzę,że faktycznie się nie znasz ,więc najlepszą radę jaką mogę Ci udzielić to jeżeli myślisz na poważnie o budowie domu to poczytaj sobie na temat budowy i rozmawiaj z kimś kto buduje lub już wybudował się w Twojej okolicy.
Link do komentarza
Cytat

Trzy tygodnie to może i postawią a ile trwa przygotowanie? Widzę,że faktycznie się nie znasz ,więc najlepszą radę jaką mogę Ci udzielić to jeżeli myślisz na poważnie o budowie domu to poczytaj sobie na temat budowy i rozmawiaj z kimś kto buduje lub już wybudował się w Twojej okolicy.



Dokładnie. Najlepiej będzie pogadać z kimś z okolicy, bo każdy urząd działa w innym tempie i tak naprawdę pomimo przepisów budowlanych, jedni urzędnicy zlewają cię bardziej inni mniej, chociaż jedni i drudzy teoretycznie muszą się zmieścić w ustawowych terminach icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

pazerna nie jestem, ale chociaz jednego mogliby do mnie podeslac icon_rolleyes.gif



No tak, pomarzyć zawsze można... Sprawdziłem jak to załatwianie, jeszcze przed budową długo wszystko trwa (znalazłem tutaj: http://zapytaj.onet.pl/Category/009,007/2,...om_z_bali.html. Pół roku mniej więcej trzeba liczyć. Koszty może nie są wysokie, około 5000 tysiaków (dużo zależy od projektu), ale są. Edytowano przez rokit (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Panowie - wystarczy skasować nawias na końcu linku icon_smile.gif o taki ")"



Przepraszam, przyplatał się nawias niechcący.

do bajbaga
no te 5000 tys to mówię o kosztach papierologii, bo im dalej tym bardziej płakac się chce. A swoją drogą ten Stollux, co odpowiadał ma jeden domek, na który miałbym chrapke: http://stollux.com/299,promocje-miesiaca.html Chodzi mi o ten drugi projekt. Gdby za 150 tys. dało sie go zrobić to brałbym z zamknietymi oczami. Hmm, może bdeą miec jaką zniżke... icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...