Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
sassanka

Co zrobić, by ładnie pachniało w domu?

Recommended Posts

Cytat

a nie łatwiej nauczyć go robić do ubikacji?
icon_cool.gif

w jakims filmie juz to widzialam. nawet wode po sobie splukiwal icon_lol.gif

Cytat

w jakims filmie juz to widzialam. nawet wode po sobie splukiwal icon_lol.gif

To chyba było w "Poznaj Mojego tate" taki à la pers czy maine coon?- podrzędna komedyjka swoją droga ;) a co do zapachu w domu proponuję więcej kwiatów. Gdy mieszkanie czyste zapach sie pięknie roznosi no i cieszą oko ;)

no porsze vip42 mnie jednak uprzedził ;P

Ja na okres świąteczny biorę trzy pomarańcze nabijam je goździkami i wykładam na jakiś ozdobny talerz, dodaję gałązki świerkowe ozdobną świeczkę i już mam stroik i naturalny świąteczny zapach.

Hahahah moja Księżniczka raz zupełnie dyskretnie uświadomiła mi, że życzy sobie posprzątania kuwety kiedy to załatwiała się w moim łóżku. Od tamtej pory zawsze o tym pamiętam. Koty to pamiętliwe i cwane bestie, potrafią człowieka wychowaćicon_biggrin.gif

Cytat

Najważniejsze moim zdaniem będzie wyczyszczenie mieszkania z zapachów zalegających a to na dywanie, wyszorowanie przesiąkniętej dymem tapicerki łóżka i innych elementów, które można wyszorować. Ja jestem gotów zarekomendować naprawdę rewelacyjne produkty amerykańskiej firmy, u nas w Polsce można je kupić np. na stronie homearoma.pl i chyba tylko na tej z czego się orientowałem. My również mamy zwierzaki w domu – staruszka kota Arnolda i szczeniaka Pepitę. Kot może już tak nie broi i nie załatwia swoich spraw po kątach, ale Pepita szaleje i to ostro. Jednak mamy na nich sposób naprawdę nie czuć odorku po zrobionych siuśkach, nie widać plam po kupkach. Znajomi nawet przyznają, że wchodząc do nas nie wyczuwa się zwierzęcia w powietrzu ;/ Polecam zajrzeć na stronkę, poczytać o tych produktach i spróbować, bo nie kosztują wiele, a naprawdę dają niesamowite efekty.

Ten neutralizator naprawdę mega. Mogę śmiało polecić, spsikuję mieszkanie już ok. 2 tyg. Niedrogi, warto wypróbować. Dzięki

tych choinek zapachowych nie cierpię, ale już jakieś inne odświeżacze to tak, ostatnio wynalazłam nowość, dyfuzor taki olejek i patyczki, ładnie to wygląda, a daje intensywny zapach

Odnośnie palenia, niestety pozostaje nauczyć się palić na zewnątrz, np. na balkonie. U mnie od papierosów po prostu ściany żółkły, a także ładnie było widać jak otwierało się szafkę z pościelą. Od strony drzwiczek pościel była mimo że wcześniej wyprana, była pożółkła. Od przyszłego roku papierosy drożeją, może okazja żeby rzucić palenie?

Jeśli chodzi o neutralizację dymu papierosowego to z tym jest ciężko, najlepiej nie palić w domu, wtedy problem zniknie. A jeśli chodzi o inne zapachy to wietrzenie, świeczki zapachowe i odświeżacze w spray'u powinny załatwić sprawę.

A nie to: (?)

Cytat

Jak chałupa posprzątana, domownicy umyci - to najczęściej nie ma co śmierdzieć.

Warto zapamiętać. icon_cool.gif

Jaśnie Panowie mnie ubawili. Moje dwa koty i pies tak wytresowane, że pod drzwiami siedzą jak coś chcą icon_smile.gif

A co do zapachu to przede wszystkim często wietrzę. nawet jak jest mróz chociaż na 5 minut otwieram balkon czy okno. No i czasami używam odświeżacza powietrza. W łazience sobie wisi ten żelowy. Ach i do odkurzacza zwykłego wkładam saszetki zapachowe. Tam przy "wydechu" mam na to miejsce.

Na pewno wiem czego robić nie wolno żeby ładnie pachniało w domu.
Nie wolno leżąc na kanapie przed telewizorem pierdzieć w trakcie oglądania M-jak miłość.
Raz - że nie będzie ładnie pachniało w domu
Dwa - żona będzie zła i nie zrobi kolacji po zakończeniu serialu...

PS:
proszę o kliknięcie - Pomocna Porada icon_smile.gif
  • Lubię to 2

Przykra sprawa z tymi nieprzyjemnymi zapachami w domu:( Ja bym wypróbowała świeczki neutralizujące nieprzyjemne zapachy. Oczywiście podstawą jest częste wietrzenie mieszkania.

A ja bym jednak optował za:
Cytat

Jak chałupa posprzątana, domownicy umyci - to najczęściej nie ma co śmierdzieć.

A od częstego wietrzenia zdecydowanie lepsza jest sprawna wentylacja... co już też zostało nie raz powiedziane.

Ja bardzo polecam Świeczki zapachowe Yankee Candle - są doś cdroga - ale taka świeczka największa ( około 100 zł ) starcza do mogego pokoju praktycznie na pół roku codziennego użytkowania a zapach jest w całym pokoju bardzo mocno wyczuwalny . warto

Świeczki zapachowe, odświeżacze powietrza, kadzidła itd - to dobry pomysł. Przede wszystkim należy jednak sprzątać, używać środków czystości, robić pranie itd. Nie zapuszczać mieszkania.
  • Lubię to 1

Ja zdecydowanie poszlabym w kierunku sprzatania. Jak kupujecie kadzidla i swiece, ktorych uzywacie codziennie, to przeczytajcie sklad. W wiekszosci to produkty naszprycowane chemia. Jesli juz, zainwestowalabym w dyfuzory naturalnych olejkow eterycznych.
  • Lubię to 3

Można też regularnie spłukiwać za sobą sedes i utrzymywać go w czystości. Tudzież wszelkie inne syfony w łazience, kuchni czy gdzie indziej.
No i myć się...
  • Lubię to 1

Moim zdaniem najlepszy sposób to na bieżąco czyścić wszystkie plamy. Jak to kiedyś słyszałem, największą wadą plamy jest to ile leży nie czyszczona.

Cytat

dobrym sposobem jest umieszczenie kilku kropli w worku odkurzacza. pachnie jak się odkurza, zatem im częściej tym lepiej icon_smile.gif

dodatkowo można gotować wodę z kilkoma kroplami cytryny. brzydkie zapachy znikną

Codziennie wyrzucać śmieci! icon_biggrin.gif wiem co mówię ;) Mam jakąś fobię jeśli chodzi o brzydkie zapachy w domu. Bez świeczek i odświeżaczy się nie obędzie icon_smile.gif

Regularnie sprzątać i wyrzucać śmieci, myć się i dbać aby inni domownicy też to robili, używać odświeżaczy powietrza i to by było na tyle.

nawet gdy się pali na balkonie, oprócz smrodzenia innym sąsiadom, to wnosi się na ubraniu i włosach dym papierosowy. Smród trudno zamaskować, więc najlepiej nie palić.A zwierzaki - też mam w domu i każdy ma swój zapach, zwłaszcza pies po deszczu.

nawet gdy się pali na balkonie, oprócz smrodzenia innym sąsiadom, to wnosi się na ubraniu i włosach dym papierosowy. Smród trudno zamaskować, więc najlepiej nie palić.A zwierzaki - też mam w domu i każdy ma swój zapach, zwłaszcza pies po deszczu.

Cytat

nawet gdy się pali na balkonie, oprócz smrodzenia innym sąsiadom, to wnosi się na ubraniu i włosach dym papierosowy. Smród trudno zamaskować, więc najlepiej nie palić.

Własnie. I nie otwierać okien, bo wejdą spaliny od samochodów i też będą potem śmierdzieć.

Cytat

Własnie. I nie otwierać okien, bo wejdą spaliny od samochodów i też będą potem śmierdzieć.

...bo palenie zabija.

Cytat

A zwierzaki - też mam w domu i każdy ma swój zapach, zwłaszcza pies po deszczu.

Zwłaszcza jak się zwierzaków nie kąpie icon_biggrin.gif
Ludzie, co niektórzy oczywiście potrafią gorzej śmierdzieć od byle jakiego zwierzaka. Nie raz miałem przyjemność icon_evil.gif tego doświadczyć szczególnie na poczekalniach na dworcach kolejowych.

Sprawdzonym sposobem na utrzymanie w domu ładnego zapachu jest stosowanie świec zapachowych czy naturalnych odświeżaczy powietrza, np. woreczków z suszoną lawendą. Do tego sprzątanie z wykorzystaniem pachnących detergentów i kupno zapachu do odświeżacza. Warto też często wietrzyć mieszkanie.

Cytat

a nie łatwiej nauczyć go robić do ubikacji?
icon_cool.gif

Np. moje wychodzą na dwór. Jeden jest mały jeszcze i jak tylko zrobi kupę to po nim sprzątam. Nie wyobrażam sobie siedzieć w domu z kuwetą pełną g..wien. Ale jakbym miała niewychodzącego to nauczyłabym do ubikacji... Choćbym miała paść na pysk i uczyć go miesiącami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• O czym ty teraz piszesz? O projekcie indywidualnym czy gotowym/katalogowym? Nic sie nie zmieni jak podniesie się ściankę kolankową w taki  wymiarze o jakim pisałem czyli 20-25 cm (jeden bloczek) aby zachować proporcje o których piszesz wystarczy wydłużyć krokwie aby dół dachu był na tej wysokości co jest obecnie. Z góry zakładasz coś czego nie wiesz. A może te 140 cm to wysokość ślepej ścianki kolankowej albo od ścianki kolankowej jest jakiś schowek na całej długości ściany. Wiesz co zenek, nie umiesz czytać projektów więc nie wypowiadaj sie w tych kwestiach. Jak byk jest biurko z komputerem przy oknie fasadowym czyli przy lukarnie i tam jest 220 cm wysokości, a tak w ogóle to że ktoś namalował biurko z komputerem nie oznacza że tam na mus musi stać biurko z komputerem i monitorem.
    • No trochę się martwię, bo nie wygrzane, nie mam jeszcze pieca. A w niektórych pokojach już są płytki. Wykonawca wylewki i ogrzewania ten sam i twierdzi, że wygrzewać będzie ostrożnie i nic nie popęka. Ale z betonu zrezygnowałem. Będzie zwykły gres.
    • Cały projekt jest nowy. Jak architekt go minimalnie zmieni - będzie miał alternatywę typówki.  Jak zmienisz kąt - to linia skosu od okapu w górę będzie bardziej stroma i punkt podparcia na ściance kolankowej pójdzie w górę. W efekcie nie zmieni się proporcja elewacji parteru.  A te elewacje są -  moim zdaniem -  b. ładne i największą wartością  tego projektu. Oczywiście zmieni się proporcja dachu - będzie wyższy - ale może nie zepsuje elewacji, a może nawet polepszy wygląd.   Jeśli podniesiesz ściankę kolankową - to dach pójdzie w górę - proporcje parteru (elewaci) się zmienią. Czy na gorsze - nie wiem - ale myślę że tak, bo już teraz okap jest dość wysoko nad oknami. Ok - wannę mogę dopuścić z tymi półkami od ściany. Ale łóżka odsunięte od ściany 20, 30 cm, 40 cm - to jakieś dziwactwo. Jak tam sprzątać? Widzę jeden plus - więcej powietrza.   Natomiast biurko przy ścianie ze skosem na wys. 1m , to wtopa.  Laptop sę zmieści , ale normalny monitor już nie. Ale można oczywiście  odsunąc od ściany. Tylko co - monitor?,biurko?  15' monitor to rozmiar słusznie miniony. Ja lubię mieć duży monitor, i trochę dalej od oczu. Znowu rzecz gustu.   Biurko z monitorem na tle okna - bardzo zdrowe  dla oczu. Jak już się zmęczysz monitorem, zawsze możesz popatrzeć w południowe słońce (to chyba płd. elewacja). No i monitor się dogrzeje. Ergonomia tutaj kwitnie.   Sorry za sarkazm.   Tylko o czym tu rozmawiamy - o domku. Własnym. Zbudowanym przez nas. Czyli dostosowanym do nas (w ramach rozsądku oczywiście) - a nie zmuszającym nas do dostosowania się do jego minusów.
    • I klimatyzacja już zainstalowana. Konsultowałem się na forum i wyszło, że lepszego rozwiązania nie ma. Ciekawy model z WIFI.

• Hy, jakich walorów ? chyba pracy na pełnej mocy.
  • Popularne tematy