Skocz do zawartości

Poszukuję projektu


Recommended Posts

Cytat

Poszukuję projektu domu, tu taki mały mój szkic wraz z wymiarami mogą być inne tzn nie za bardzo różnicy jakieś do 1 m w rozmieszczeniu głównych ścian. Bez okien tylna ściana ma stać na granicy. Jeżeli ktoś posiada dość podobny projekt to proszę o kontakt e-mail EmilloD@wp.pl
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us



Idź z tym do architekta i zleć wykonanie projektu indywidualnego .


Link do komentarza
Cytat

Kolego projektów jest tysiące tylko poszukaj, a sądzisz,że ktoś za Ciebie będzie szukał bo Tobie się nie chce?


Wiem ile jest projektów i ciagle siedzę szukając, i nie szukam tego od wczoraj a jakiś roczek, nie śpieszy mi się ale najwyższy czas. nie taka prosta sprawa znaleźć odpowiedni bo tak jak sa pisałeś są ich tysiące.

Cytat

Idź z tym do architekta i zleć wykonanie projektu indywidualnego .


Byłem ale koszt wykonania takie projektu to w granicach 5-6k wiec troszeczkę sporo jak na taki prosty projekt
Link do komentarza
Cytat

Byłem ale koszt wykonania takie projektu to w granicach 5-6k wiec troszeczkę sporo jak na taki prosty projekt



icon_eek.gif a u ilu projektantow byles? ja mam projekt indywidualny za 3500 zl (a 90% cen jakie slyszalam oscylowaly w granicach 10 000 zl). nawet jesli znajdziesz projekt gotowy; czyli 2000 zl/ 2500 zl to musisz do tego doliczyc koszt adaptacji do warunkow lokalnych: kolejne 1000 zl/ 1500 zl. podlicz te koszty razem, a roznica wcale nie bedzie duza (miedzy gotowym, a indywidualnym).
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif a u ilu projektantow byles? ja mam projekt indywidualny za 3500 zl (a 90% cen jakie slyszalam oscylowaly w granicach 10 000 zl). nawet jesli znajdziesz projekt gotowy; czyli 2000 zl/ 2500 zl to musisz do tego doliczyc koszt adaptacji do warunkow lokalnych: kolejne 1000 zl/ 1500 zl. podlicz te koszty razem, a roznica wcale nie bedzie duza (miedzy gotowym, a indywidualnym).


Mam na oku pare projektów garaży o odpowiadających mi parametrach, koszt około 1k zł + adaptacja na mieszkalny jak piszesz 1-1,5k zł co daje 2-2,5k zł.

Wiesz lepiej napisac na necie może ktoś ma taki właśnie projekcik i go za taką kwotę odsprzeda, on na tym maiłby zysk i ja, a jak wiadomo necik po ty jest
Link do komentarza
Cytat

Mam na oku pare projektów garaży o odpowiadających mi parametrach, koszt około 1k zł + adaptacja na mieszkalny jak piszesz 1-1,5k zł co daje 2-2,5k zł.



piszac, ze za adaptacje zaplacisz okolo 1500 zl, mialam na mysli tylko adaptacje do warunkow lokalnych, czyli kupujesz gotowy projekt i nie zmieniajac w nim nic musisz zaplacic taka kase. kazda zmiana w projekcie, niesie za soba dodatkowe koszty, a jesli Ty liczysz, ze kupisz projekt garazu i ktos Ci go przerobi za 1500 zl na dom, to mysle, ze sie solidnie pomyliles. doprojektowanie okien, wszystkich instalacji (bo w projekcie garazu, raczej nie ma przewidzianej kotlowni, kuchni, lazienek), scian wewnetrznych, itd. moze wyjsc drozej, niz projekt indywiualny.

W moim przypadku dokladnie tak bylo; wybralam projekt gotowy i chcialam w nim zmienic 3 otwory okienne, powiekszyc pokoj, kosztem zabudowy podcienia (czyli nie bylo zmiany w konstrukcji dachu) i przeniesc kominek na inna sciane. po podliczeniu okazalo sie, ze taniej wyjdzie zamowic projekt indywidualny, niz dokonywac tylu zmian w juz istniejacym.
Link do komentarza
Cytat

W moim przypadku dokladnie tak bylo; wybralam projekt gotowy i chcialam w nim zmienic 3 otwory okienne, powiekszyc pokoj, kosztem zabudowy podcienia (czyli nie bylo zmiany w konstrukcji dachu) i przeniesc kominek na inna sciane. po podliczeniu okazalo sie, ze taniej wyjdzie zamowic projekt indywidualny, niz dokonywac tylu zmian w juz istniejacym.



Własnie znalazłem cosik takiego http://www.projekty.garazy.pl/projekt-g24-2

zmian wielkich nie będzie dostawienie ściany tu gdzie taras, i podział ścianką z regipsu na 2 pomieszczenia(tu nie musi być uwzględnione w projekcie tak mi się zdaje), i garaż jako pokój w dachu 0 zmian a i bez komina bo kotłownia to po za budynkiem w gospodarczym gdzie budynek już jest na działce. A i nie pisałem że na działce stoi domek 5/10m w to sammo miejsce chce postawić, oraz połączyć dom z gospodarczym.
Link do komentarza
Cytat

Bo 1,5 tys to projektant bierze za samo wpisanie projektu na twoją działke, a za przenoszenie ścian, okien, drzwi itp płacisz extra



Mam po za tym obok na kolejnej działce sąsiedztwo sklepu gdzie jest często wieczorami spożywanie destylatów zbożowo chmielowych, gdzie sklep dziś jest czynny od g. 9.00 do teraz a to jedyny sklep w okolicy.
Cieszę sie że dziś pada icon_smile.gif Muszę sie odgrodzić i dla tego ta ściana ma stanąć na granicy.

Byłem u kilku i jednak cena mnie za tak prosty projekt przeraża ale jutro biorę mapkę i ten projekt i idę do projektanta.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Rozumiem, ze chcesz skonsultować projekt? Czy szukasz wykonawcy? Bo jeżeli konsultacja, a nawet wykonacie to polecam Ci zgłosić się do Espiro Property( wszystko w jednym), nic nie tracisz a dowiesz się wielu rzeczy. Daje 20% zniżki na projekt, idziesz z pomysłem pomagają doradzają, później elegancko Ci zbudują jak się decydujesz , a jak podpiszesz umowę projekt gratis. Podrzucam info bo zawsze warto zbadać temat szerzej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...