Skocz do zawartości

Porównanie Pomp Ciepla - POMOCY


JALA

Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru pompy ciepla a raczej calych instalacji, tj pompa ciuepla, rekuperator, oczyszczalnia rozsaczajaca... i problem jets w pompie ciepla. Wyslalem zapytanie do roznych firm o kompletne wykonanie ww instalacji, otrzymalem odpowiedzi i mam strasznie duzy dylemat, gdzyz pomp ciepla jest wiele rodzaji, wiele roznic i np skad ja, prosty inwestor moze wiedziec na czym polega
system pompy ciepła z tzw bezpośrednim parowaniem czynnika roboczego w ziemi? i jaka jest roznica pomiedzy rozdzielaczami dolnego źródła stalowym oraz takim w systemie aqwuaterm po za cena?

czy ktos moze wie czym sie kierowac w wyborze pompy ciepla? jakies doswiedcznia? opis roznic na ktore zwracac uwage przy zakupie?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Guest_arek_*
Witam, ja ruwnierz miałem taki dylemat, postawiłem na pompe ciepła z bezpośrednim odparowaniem i jestem ogromnie zadowolony. Zamuwiłem kompletne rozwiązanie CO na pompie ciepła i na klimakonwektorach które dają nam możliwość chłodzenia się latem, firma przyjechała zainstalowała mi cały system w niespełna 10dni.
Po zapłaceniu pierwszego rachunku za energię elektryczną miałem uśmiech na twarzy.

Polecam pompy z bezpośrednim odparowaniem!!!!!




POZDRAWIAM
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Rożnica pomiedzy pompa ciepla z odparowaaniem bezposrednim a posrednim zwiazana jest z temperatura odparowania.

Jezeli mamy pompe z bezposrednim odparowaniem pomijamy wymiennik na ktorym tracimy okolo 5sC. wiec jezeli woda ktora wraca z ziemi ma 8sC to musimy zastosowac pompe tak ustawiona by freon odparowywal w temperaturze 3sc(dolne źródlo ciepła). Natomiast w przypadku pompy z bezposrednim odparowaniem freon odparowuje w temperaturze 8sC.

W związku z tym iż pan Carno napisal kiedys taki wzor:
(Jest on podstawa teorii działnia pomp ciepła.)

e=Tk/(Tk-To)

e-sprawność!!!
Tk-temperatura skraplania [K]
To-temperatura odparowania [K]

Łatwo zauwazyc że wraz ze wzrostem To wzrasta sprawność układu.
korzystając z tego wzoru mozna łatwo policzyc zysk jaki istnieje z zastosowania pompy ciepła z bezpośrednim odparowaniem.

Ktore rozwiazanie jest lepsze tego nie wiem poniewaz nie wiem jaka jest roznica w cenie.

PS
Powyrzszy wzor opisuje obieg idealny carno.
Nie uwzglednia on strat w rzeczywistym obiegu. Dlatego prosze go urzywac tylko do wolnego szacowania zysku.
W celu dokladnego sprawdzenia korzysci najlepiej wziasc wykrez COP pompy w zaleznosci od temperatury odparowania. Lub wykres Mocy pompy w funkcji temeratury odparowania i policzyc.
Takie informacje podaje firma stiebel-eltron mysle ze mozna je z powodzeniem stosowac do porownania jakiejkolwiek pompy o podobnej konstrukcji.

Zycze milej zabawy!!!

I przepraszam za bledy ortograficzne.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Witam, ja ruwnierz miałem taki dylemat, postawiłem na pompe ciepła z bezpośrednim odparowaniem i jestem ogromnie zadowolony. Zamuwiłem kompletne rozwiązanie CO na pompie ciepła i na klimakonwektorach które dają nam możliwość chłodzenia się latem, firma przyjechała zainstalowała mi cały system w niespełna 10dni.
Po zapłaceniu pierwszego rachunku za energię elektryczną miałem uśmiech na twarzy.

Polecam pompy z bezpośrednim odparowaniem!!!!!




POZDRAWIAM


Cze.Co z uśmiechem przy płaceniu za pompę?Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...