Skocz do zawartości

ocieplenie łazienki


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam dom drewniany i dostawione do tego szer 2m i dł 10m (murowane), wszystko jest ocieplone od zewnątrz styropianem 5cm, chcę zrobić łazienkę w pomieszczeniu murowanym czyli 3 ściany z pustaków i jedna drewniana z trzciną i tynkiem wapiennym. Pierwsze pytanie o ściany, co dać od strony drewnianej? zbijać ten stary tynk i trzcinę? docieplać ściany murowane od wewnątrz? Pytanie drugie o strop którego nie ma więc coś muszę zrobić, moja propozycja to wata 150cm na deski, pod deski folia paro przepuszczalna i płyta gipsowa, czy takie ocieplenie wystarczy? poddasze nie użytkowe i nie ocieplone, proszę o odpowiedź w tym temacie z góry dziękuję
Link do komentarza
Można domyślać się, że w murowanej dobudówce ma być urządzona łazienka zatem od strony ściany drewnianej należy postawić również ściankę murowaną gr, 12 cm, co zapewni możliwość ułożenia na niej izolacji przeciwwilgociowej i wykończenie płytkami.

Ocieplenie od wewnątrz nie ma sensu - lepiej dołożyć dodatkową warstwę styropianu na zewnątrz.

Co do stropu - układ warstw na stropie drewnianym powinien być następujący (w kolejności od dołu):
- płyta g-k
- folia paroszczelna
- ocieplenie z wełny 12 - 30 cm
- folia paroprzepuszczalna (wiatroizolacja) i ewentualnie deski jako podłoga strychu.
Link do komentarza
Cytat

Można domyślać się, że w murowanej dobudówce ma być urządzona łazienka zatem od strony ściany drewnianej należy postawić również ściankę murowaną gr, 12 cm, co zapewni możliwość ułożenia na niej izolacji przeciwwilgociowej i wykończenie płytkami.

Ocieplenie od wewnątrz nie ma sensu - lepiej dołożyć dodatkową warstwę styropianu na zewnątrz.

Co do stropu - układ warstw na stropie drewnianym powinien być następujący (w kolejności od dołu):
- płyta g-k
- folia paroszczelna
- ocieplenie z wełny 12 - 30 cm
- folia paroprzepuszczalna (wiatroizolacja) i ewentualnie deski jako podłoga strychu.



1. Dziękuję za odpowiedź, tak łazienka będzie w murowanej dobudówce
2. Od ściany drewnianej znajomy mi proponował że wystarczy tylko skuć stary tynk, położyć stelaże pod płyty g-k i na to płytki
3. Ocieplał od zewnątrz na razie nie będę bo to za duży koszt a chcę tą łazienkę wyprowadzić do normalnego stanu, a jeśli będę łazienkę robił w płytach g-k na stelażach 3cm to i tak zostanie luka miedzy płytą a ścianą więc opłaca się tam dać styropian?
4. Stropu obecnie nie ma, dopiero rozłożyłem i wypoziomowałem "łaty" do których przykręcę deski
-płyta g-k
-folia paroszczelna
-stelaż 3cm
-między stelażami styropian lub wełna
-folia paroprzepuszczalna
-deski
-można na te deski dać jeszcze jedną warstwę waty? chcę utrzymać mniej więcej wysokość 2,3 m
jeśli bym wybrał styropian zamiast wełny to też trzeba te folie dawać?

proszę o szybką odpowiedź gdyż już zaczynam działać a temperatura w środku coraz mniejsza a nie chciałbym wymieniać rur od wody Edytowano przez adamooo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Można domyślać się, że w murowanej dobudówce ma być urządzona łazienka zatem od strony ściany drewnianej należy postawić również ściankę murowaną gr, 12 cm, co zapewni możliwość ułożenia na niej izolacji przeciwwilgociowej i wykończenie płytkami.

......


cóż za daleko posunięty ten sceptycyzm, poza granice rozsądku, skoro płyty gk już nie wystarczą




Cytat

....
jeśli bym wybrał styropian zamiast wełny to też trzeba te folie dawać?

proszę o szybką odpowiedź gdyż już zaczynam działać a temperatura w środku coraz mniejsza a nie chciałbym wymieniać rur od wody


Kolego - daj tę folię, koszt paru zyli, niezależnie czy styro, czy wełna
ruch powietrza jakiś zawsze będzie, para wodna to nośnik ciepła więc możesz go tracić więcej bez folii

no i znajomy dobrze Ci zaproponował
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
mam jeszcze dwa pytania
1. strop zrobiłem tak jak pisaliście patrząc od dołu
płyta g-k
folia paroszczelna
styropian
folia paroprzepuszczalna (wiatroizolacja)
deski jako podłoga strychu
Chciałbym jeszcze ocieplić ten strop z góry. Pytanie: Jaką folię dać na deski przy takim układzie jak wyżej? Ocieplenie z góry będzie wełną a na tą wełnę też dać folię? Jaką?
2. Ściany z płyt g-k montowane na profilach stalowych, między ścianą a płytą g-k będzie szczelina około 3cm. Pytanie: czy na ściany mam też dać folię? Jaką? Szczelinę między ścianą a płytą gk wypełniać czymś? np styropian?
Link do komentarza
Limit folii już wyczerpałeś icon_biggrin.gif
Wiatroizolację powinno się przykrywać ostatnią warstwę izolacji cieplnej, więc skoro planowałeś jeszcze kłaść kolejną warstwę wełny to się pośpieszyłeś.
No i czemu deskami nie zamkniesz końcowo tych warstw ocieplenia.

Czemu wyszła Ci tak duża szczelina między G-K a ścianą?
Normalnie tą dylatację maskuje się jakimś silikonem uzyskując w ten sposób szczelne połączenie elastyczne.
Zadbaj o dobrą wentylacje tej łazienki to z wilgocią nie będziesz miał problemów.
Folia paroszczelna na ścianie zewnętrznej murowanej ocieplonej od zewnątrz nie jest konieczna.
Połącz tylko dobrze tą z sufitu ze ścianą a będzie OK
Link do komentarza
Cytat

Limit folii już wyczerpałeś icon_biggrin.gif
Wiatroizolację powinno się przykrywać ostatnią warstwę izolacji cieplnej, więc skoro planowałeś jeszcze kłaść kolejną warstwę wełny to się pośpieszyłeś.
No i czemu deskami nie zamkniesz końcowo tych warstw ocieplenia.

Czemu wyszła Ci tak duża szczelina między G-K a ścianą?
Normalnie tą dylatację maskuje się jakimś silikonem uzyskując w ten sposób szczelne połączenie elastyczne.
Zadbaj o dobrą wentylacje tej łazienki to z wilgocią nie będziesz miał problemów.
Folia paroszczelna na ścianie zewnętrznej murowanej ocieplonej od zewnątrz nie jest konieczna.
Połącz tylko dobrze tą z sufitu ze ścianą a będzie OK



po pierwsze temat ma prawie miesiąc a konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem i wiedziałem tylko to co znajomy mi powiedział ale nie jestem pewny tego co mówi więc chciałem sprawdzić jeszcze, o wiatroizolacji nie pomyślałem że ma być ostatnia bo właśnie znajomy powiedział że jeszcze raz folie dać i wełnę i folię. Deski mogę jeszcze położyć na wełnę
po drugie ściana nie ma pionu, zrobiona jest konstrukcja stalowa ze stelaży, profili tak jak pisałem wcześniej, chodzi mi tu o przestrzeń między tymi profilami więc styropian 2cm tam się zmieści
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...