Skocz do zawartości

Proszę o poradę - Jak pozbyć z metalowej balustrady kilku warstw starej farby


Recommended Posts

Mam dylekat z pozbyciem się stawej farby z balustrady balkonu ponieważ jest jej klka warstw ( doliczyłem się ich 5) . W tym roku postanowiłem odnowić balustradę metalową na balkonie i z przerażeniem odkryłem, że po oczyszczeniu jej z powstałych w niektórych miejscach pęcherzach ( wdała się rdza) powstały dziury do gołego mietalu które bardzo rzucają się w oczy. Próbowałem usunąc starą farbę za pomocą rozpuszczalników, innych środków chemicznich powodujących odkurczanie starej farby lecz ona trzyma się nadal pewnie. Zastanawiam sie nad zakupem opalarki celem opalenia tej farby. Czy ktoś zna pewny i niezawodny sposób pozbycia sie starej farby z metalu?
Link do komentarza
Przy odnawianiu balustrady balkonu, starą farbę najłatwiej będzie usunąć metodą opalania za pomocą opalarki elektrycznej lub palnika gazowego. Przy tej czynność niestety wydziela się duża ilość szkodliwego dymu trzeba więc zadbać o ochronę dróg oddechowych. Możliwe jest też usunięcie powłok malarskich metodą piaskowania, ale ten zabieg należy zlecić wyspecjalizowanej firmie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W sklepach z chemią i farbami można kupić środek ( rodzaj galaretki), która służy do usuwania powłok malarskich z elementów metalowych i drewnianych. Warstwę galaretki nakłada się szczodrze na powierzchnię i czeka ok 15 min ( opis na opakowaniu) i potem ściera razem z farbą. Przy większej ilosci warstw farby czynność powtarzamy. Niestety nie pamietam nazwy specyfiku. Znajomy stolarz z powodzeniem tego używa. icon_wink.gif

--------------------------
www.kuzniawnetrz.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...