Skocz do zawartości

deski salon


P3C1U

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

mam dylemat chce kupic deski sosnowe bądz inne do salonu... położyć cala dlugoscią i che uzyskać taki efekt... tzn kolor, moze ktos mi doradzi jaka bejca i jaki lakier położyć, aby uzyskać taki efekt jak na zdjeciu

cdcc920bca561e41m.jpg



Na zdjęciu widoczne jest bez sęczne drewno egzotyczne w swoim naturalnym kolorze. Najprawdopodobniej jest pokryte olejem bez pigmentu stąd różnica w odcieniu desek. Można uzyskać podobne odcienie na deskach iglastych typu modrzew, sosna... lecz wszystkie deski wtedy będą miały jednolity kolor.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Deski sosnowe będą wyglądały mniej więcej jak na pierwszym obrazku, u moich teściów po jakimś czasie troszkę ściemniały i kolor jest bardziej jak na zdjęciu drugim. Ja osobiście polecam panele laminowane z firmy Quick-Step seria Eligna - mam je (quick-step - nie Elignę) już 5 lat i nie znalazłem na nich nawet rysy. Może nie są najtańsze ale....icon_smile.gif Ostatnie zdjęcie to podłoga w pokoju gościnnym.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez remonterier (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ok, trzeba pamiętać, że dobór faktury drewna i jej kolor nie pozostają bez wpływu na resztę wykończenia pomieszczenia. Jeśli chcesz uzyskać jasne przytulne pomieszczenie to warto użyć drewna bambusowego o miodowym odcieniu lub żółto-brązowego Teac'u. Jeśli jednak wnętrze miałoby być bardziej wyraziste polecam podłogę wykonaną z Merbau. Aby uzyskać odrobinę niezwykłości i wyrafinowania to Palisander będzie dobrym rozwiązaniem. Pewnie dodatkowym atutem przemawiającym za użyciem drewna egzotycznego jest jego wytrzymałość mechaniczna.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...