Skocz do zawartości

14 metrów


Recommended Posts

Witam Wszystkich icon_smile.gif

Posiadam długą działkę ale wąską, przylegającą wąskim bokiem do drogi. Chciał bym w przyszłości postawić tam nie duży i na ile możliwe mało skomplikowany dom. Fajnie jakby był z garażem. Jak do tej pory znalazłem jeden może dwa sensowne projekty. Najbardziej skłaniam się ku temu: Dom przy Kolorowej
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Dom-przy-...,idp,18361.html
myślę, że po małej modyfikacji nadał by się na moją działkę. Bardzo proszę osoby które budowały na działce o podobnej szerokości o podpowiedzi jakie projekty wybrały, oraz o wszelkie uwagi na temat tego projektu, ogólnie każda odpowiedz lub wskazówka bardzo mile widziana.
Link do komentarza
Cytat

Wybrany przez Ciebie projekt jest co najmniej o 0,6m za szeroki w stosunku do działki którą dysponujesz.
Chyba że zaślepienie okien na prawej elewacji, w efekcie ciemna kuchnia i łazienka na piętrze nazywasz małą modyfikacją.
O oknie w pokoju dziennym nie wspominam, bo te można ewentualnie przenieś na ścianę ogrodową.



od lewej strony musi byc 1,5m plus szer domu 7,6 to daje 9,1m wiec zostaje 4,9m wiec nawet 90cm mozna go poszerzyć i to bez zaślepiania, bo przecież 4m wystarczy aby były okna po prawej stronie??
Link do komentarza
tak zrozumiałem tą ustawę, że jeżeli jest działka wąska czyli do 16m szerokości to bez zgody sąsiada ślepą ścianą mozna budować 1,5m. Tak też powiedziała mi osoba z referatu budownictwa w urzędzie powiatowym. Można w tej ślepej ewentualnie wstawić luksfery jeśli jest potrzeba, ponieważ one sa jako ściana a nie jako otwór okienny Edytowano przez ceder (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ściana ślepa to i w granicy może być .



Cytat

Wąska działka - mniej niż 16m icon_biggrin.gif


Dooookładnie. icon_biggrin.gif


Cytat

tak zrozumiałem tą ustawę, że jeżeli jest działka wąska czyli do 16m szerokości to bez zgody sąsiada ślepą ścianą mozna budować 1,5m. Tak też powiedziała mi osoba z referatu budownictwa w urzędzie powiatowym. Można w tej ślepej ewentualnie wstawić luksfery jeśli jest potrzeba, ponieważ one sa jako ściana a nie jako otwór okienny



Tak ..ale to już przepisy 'bardziej' ppoż icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Można liczyć na jeszcze jakieś uwagi i wskazówki? Na prawdę nikt nie budował na wąskiej działce?



Ja wybudowałem na takiej działce.Szukałem gotowców do adaptacji , połówka bliźniaka ...
Skończyło się na projekcie indywidualnym.

Jak pisze Przedmówca bardzo ważne jest usytuowanie działki względem stron świata.
Link do komentarza
Cytat

Najprawdopodobniej tyle ile sąsiednie budynki,bo one określają linię zabudowy.



ktoś miał kiepski pomysł na podział
bo sąsiadowi po prawej to się chyba nawet namiot nie zmieści aby nie naruszał strefy ochronnej icon_smile.gif
co do linii zabudowy w znanych mi przypadkach było to 6-8m od granicy i to wyznaczał Urząd , jest to zależne od stojących już tam domów - jak pisze przedmówca.
Jednak w szczególnie uzasadnionych przypadkach jest to do zmienienia .
np. mój sąsiad zachowując strefy i linię zabudowy miałby dom pod linią średniego napięcia.
uzyskał moją zgodę na przysunięcie się bliżej płotu i zgodę Urzędu na przysunięcie się do drogi
swoje wschodnie okno ma poza obrysem mojego domu ja swoje zachodnie mam poza obrysem Jego domu - czyli tak się mijamy , a dom pod drutami nie stoi icon_smile.gif.
może ??? dogadać się z sąsiadami i dokonać ponownego podziału w bardziej rozsądnej formie rezygnując po 8m długości x szerokość działki na ulicę
byłyby naprawdę piękne działki a tym po prawej powinno bardziej zależeć niż Tobie bo oni u siebie to już naprawdę będą mieli mega kłopot z postawieniem czegokolwiek / czyli tylko rzuć pomysł powinno się przyjąć Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja chciał bym jak najdalej (w granicach rozsądku) od drogi, dlatego te trzy ??? postawiłem na mapce. Narazie rozglądam się za jakimś sensownym projektem, chociaż ten który zalinkowałem w moim pierwszym poście jest całkiem całkiem,,,

Znalazłem jeszcze podobny o taki: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/10889-ametyst.html
tylko to usytuowanie kotłowni troche takie upierdliwe, no ale można zmienić ewentualnie...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...