Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
martabzym84

Jakie rasy psów dobrza znoszą życie w bloku?

Recommended Posts

Uwielbiam ten filmik icon_smile.gif Wydaje mi się że psy schroniskowe (jakiejkolwiek rasy czy kundelki) będą dobrze czuć się w domu. Wiedzą, że trafiły do lepszego świata i są bardzo posłuszne i wdzięczne. Tak było w przypadku wszystkich trzech psów, które wziąłem

Ten filmik to w przyszłym roku będzie pełnometrażowa bajka icon_smile.gif
A co do psiaka to ja mam Yorka, ale nie miniaturkę. Normalny York jest większy, waży ponad 5 kg (miniaturki to jakieś 2-3 kg). No i co najważniejsze nie ma sierści tylko włos.

York super opcja, duzo nie trzeba z nim chodzic, maly to tych kroczkow porobi w domu icon_smile.gif nie wkur... sierscia no i w sumie jak sie przywiaze to wierny jak male dziecko do matki

Znajomi mają mopsa w bloku i mówią, że to był dobry wybór. Rasa nie jest wymagająca jeśli chodzi o przestrzeń i ruch, a w dodatku nie jest bardzo trudna w utrzymaniu icon_smile.gif

Cytat

York super opcja, duzo nie trzeba z nim chodzic, maly to tych kroczkow porobi w domu icon_smile.gif nie wkur... sierscia no i w sumie jak sie przywiaze to wierny jak male dziecko do matki

Trzeba tylko regularnie czesać i strzyc kilka razy w roku. Bo bez tego kicha :-(.
Żeby nie było, że się czepiam... Sama mam czarnego teriera (niespełna roczna szczeniara, 40kg), więc też czeszę, kąpię przynajmniej raz w miesiącu i strzyżenie obowiązkowe...

Cytat

małe psiaki ;) yorki, kundelki, pinczer, jamnik, ;)

Zdecydowanie się zgaszam. Decydując się na psa w małym metrażu weź pod uwagę informacje zebrane najlepiej z internetu. W wielu źródłach możesz znaleźć że ta rasa jest raczej spokojna, woli leżakowanie i nie potrzebuje dużej przestrzeni, a inna natomiast musi się wybiegać żeby dobrze się czuć i nie sprawiać problemów np. w domu. icon_smile.gif Wydaje mi się że idealną rasą są yorki, chociaż jeśli da im się możliwośc biegania to potrafią biegać jak szalone, natomiast ze względu na swoje rozmiary nie potrzebują dużo miejsca. icon_smile.gif

Maltańczyk, york. Tzn. ja jestem zdania, że żaden pies nie powinien przebywać większości swojego czasu w zamkniętym pomieszczeniu, jednak połowe czasu powinien spędzić biegając na dworze, ale wiem, że nie zawsze jest taka możliwość. :p

Mieszkający w bloku znajomy ma mopsa (a przy okazji bzika na jego punkcie) i z tego, co zdążyłam zaobserwować, psiak wcale się nie męczy. Sprawdzi się też Jack Russell Terrier.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• 800 m2 to nie mało, ale ok. - wszystko jest względne. Natomiast wąska to ta działka zdecydowanie nie jest - przepisy uznają za wąską taką, która ma do 16 m szerokości.
    • Nie - płacisz przecież za wiedzę, kupując projekt i zatrudniając kierownika budowy. Z wieńca zalanego już stropu piwnicy powinny być wyprowadzone startery pod żelbetowe słupki wykusza. Ich brak to ewidentny błąd i jeśli kierownik go nie zauważył, to źle to świadczy o jego kompetencjach. Jeśli w dodatku to on jest autorem/współautorem projektu, masz problem. Zwykle w projekcie jest część wykonawcza, a w niej m. in. dokładne rysunki zbrojeń stropów i trudnych detali. Czy w tym wypadku ktoś w ogóle przeliczał część konstrukcyjną? Radzę poszukać fachowca z uprawnieniami, który na miejscu zweryfikuje to, co zrobiono dotychczas, nim roboty ruszą dalej.
    • Także jeśli chodzi o sufit to nie muszę nic robić? Żadnego zabezpieczenia itp.?
    • Generalnie tak, wrzucam plan mieszkania żeby nie było niedomówień. W projekcie mieszkania absolutnie nic nie było zmieniane, w mieszkaniu poniżej układ jest taki sam. Na razie byliśmy tylko na Dniach Otwartych, znajomy hydraulik od razu stwierdził, że problem leży właśnie w trójniku który jest za wysoko i to oni powinni poprawić... Odpowiadając na pozostałe pytania.. Blok ma 8 pięter, to mieszkanie jest na 7. Mieszkanie nad nami ma inny układ, pozostałe w pionie identyczny.  W projekcie zaznaczyli nawet możliwość prysznica w tym miejscu - na taki bez brodzika absolutnie nie ma szans gdy rura tak wystaje... Deweloper umywa ręce - najpierw twierdzili, że rura musi tak iść jak jest oddalona od szachtu. Jak powiedziałam o mieszkaniu poniżej to twierdzą, że tam też wystaje. Z tym, że jeśli tam cokolwiek wystaje to na milimetry, bo nie rzucało się to w oczy - u nas cała idzie nad... Propozycje dewelopera są żenujące - mamy sobie wylać dodatkową warstwę posadzki i zrobić schodek z korytarza do łazienki lub zabudować to regipsem i zmarnować przestrzeń... Oczywiście oni pieniędzy za straconą przestrzeń oddać nie zamierzają. Szczerze mówiąc nie wiem już jak z nimi rozmawiać. Co prawda jestem jeszcze przed ostatecznym odbiorem mieszkania, ale czy naprawdę nie ma szansy żeby oni to naprawili? Co można zrobić w takiej sytuacji?
    • Gość inwestorek
      @Gość Wykonawca. W Polsce mamy taką porę roku jak zima. Ława fundamentowa jest poniżej maksymalnej głębokości zamarzania, natomiast mury fundamentowe już nie są. Jak nie dasz izolacji na mury, będą one na jesieni znacznie nasiąknięte wodą, która w zimie zamarznie i będzie je rozsadzała. Po 30 - 40 latach będziesz miał dom nie na ścianach fundamentowych, a na gruzie fundamentowym. Być może już ciebie nie będzie i twoi następcy będą musie podjąć decyzję o zburzeniu tego domu.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...