Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
botulina

Sala prób muzycznych (perkusja i gitara basowa) w domu

Recommended Posts

Witam serdecznie.

W przyszłym roku zamierzam wynieść się z miasta (które szczerze mówiąc stało się strasznie drogie) i budowę domu z dwóch względów: posiadam mały sklep internetowy i muszę wynajmować magazyn aby przechowywać towar oraz razem z moim partnerem gramy głośną muzykę (ja na gitarze basowej, on na perkusji akustycznej). Tak więc zdecydowaliśmy przenieść pracę i pasję na przedmieścia. Jest nas dwoje - bezdzietna para.
We wszystkich czasopismach opisana jest tylko jedna opcja - hałas z zewnątrz nie może się dostać do domu. Mnie interesuje sytuacje odwrotna - hałas wewnątrz (a jest on potężny) nie może się wydostać na zewnątrz. W załączniku przedstawiam projekt który wybraliśmy - Ivo wesja A z biura Horyzont.
projekt ivo wesja a
Projekt musi przejść jeszcze wiele zmian aby dostosować go do naszych muzycznych potrzeb tj:
  • sale prób muzycznych przewidzieliśmy w miejscu "kuchni" - wymaga zamknięcia od strony salonu, oraz likwidacja okien. wejście do pomieszczenia będzie w pomieszczeniu gospodarczym (które ma być właściwym wiatrołapem). Pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap zamieniają się miejscami, dzięki czemu mamy jedno wejście/wyjście - z garażu, do salki do salonu. To pomieszczenie("stara kuchnia") wydaje mi się najlepsze do celów muzycznych gdyż będzie otoczone z 3 stron przez dodatkowe pomieszczenia dzięki czemu hałas nie będzie się tak wydostawał na zewnątrz, a poza tym ma nieregularny kształt co wyczytałam jest najlepsze dla dźwięku.Pozostaje jedna strona (wykusz) którą nie za bardzo wiem jak wyciszyć...
  • w salonie chcę mieć otwartą kuchnie ( ściana przy ogrodzie) i tylko jedno podwójne wyjście na taras.
  • pomieszczenie 16m2 przewidziałam na magazyn
  • obniżamy strop na całej powierzchni domu ( w miejscu salonu i starej kuchni strop jest bardzo wysoki - chcemy aby pomieszczenia były normalnej wysokości)

A teraz trochę o technologii i działce. Po wybudowaniu sąsiadów będę mieć jakiś 50m z każdej strony domu. Ponieważ zależy mi na czasie postanowiłam budować w technologii keramzytowej - prefabrykowane ściany. Z jednej strony dlatego iż jest to szybsze z drugiej ta ściana podobno jest bardzo dobra pod względem akustyczności.
Nic nie mogę wykombinować odnośnie fundamentu. Gleba na działce nie pozwala na wybudowanie piwnicy, podobno jest piaszczysto-gliniasta z wodami gruntowymi na głębokości 0,5m -1 m. Zastanawiałam się nad płytą fundamentową ale koszt mnie odstraszył, a koszt fundamentu na ławach w takich warunkach jest podobno nieznany.

Uprzejmie proszę o porady odnośnie wszystkiego co wyda się pomocne - wyciszenie, pomieszczenie (czy się nadaje, czy moje myślenie ma sens odnośnie nieregularności itd...) jaki fundament zastosować i jaką izolację zastosować. Co położyć na zewnątrz - izolacja.

Generalnie proszę o pomoc.

DSC01446.jpg

Edytowano przez botulina (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• ŻENADA!  Hahaha - jak chcesz rodzinie robić reklamę, to jest na to stosowna podstrona. Tu jest dyskusja na konkretny temat.  Ja wyznaje zasadę - każdy ma robić to, do czego ma kwalifikacje. Architekt do architektury, konstruktor do konstrukcji, elektryk do elektryki, wodkaniarz do wodkanu.  Oczywiście można zamówić u architekta elektrykę, a u geologa konstrukcję - jak kto woli. Może nawet podbije pieczątką i się podpisze. Może nawet się trafi taki, że to zrobi lepiej niż fachowiec "wyedukowany". Niemniej nie jest to regułą ani praktyką.  Ani nie jest to eleganckie w stosunku do innych branży - takie oszczerstwa. Ja ci też mogę sypać przykładami projektów elektrycznych przeinwestowanych i bez sensu oraz durnego wykonastwa - tylko po co? Jak będę potrzebował projekt elektryki, to pójdę do dobrego i sprawdzonego elektryka (chyba że poznam dobrego elektryka, choć ma inne wykształcenie). No ale znam elektrykow jednak wykształconych praktyków - na szczęście.   Ciągle rypiesz tym przykladem złego architekta - ja też ci mogę dać przykłady złych konstruktorów, robiących konstrukcję na wyrost, drogie i potężne - od których inwestorowi topnieją pieniądze. I co z tego. Nie idę do takich, gdy trzeba. Idę do dobrych.   Retrofood - wbij wreszcie do glowy - każdy może być dobrym, średnim i złym fachowcem, w każej dziedzinie i zawodzie.    Cyt: " Natomiast projektanci, którzy również mają uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcji podchodzą do takich zleceń poważniej i dokładniej analizują zadanie. I mniej kosztują niż architekci." Dopisz jeszcze konkretne nazwisko i telefon - chłopie - jaak sie mówi A, to trzeba i B. I będzie reklama, jak trzeba, skojarzona z hejtem - jak trzeba.      ŻENADA JEDNYM SŁOWEM!
    • Witam wszystkich i wzywam pomocy. 
      Przeprowadzam generalny remont salonu, zbijam tynk i chcialbym zostawic jedna sciane z wyeksponowana cegla. 
      Niestety szpeci mi ja betonowe naproze nad drzwiami. Zastanawiam sie jakbym mogl je zamaskowac, ozdobic, przerobic itp. 
      zeby pasowalo. Juz sporo sie naszukalem w necie, wpisujac rozne kombinacje slow...bez skutku. 
      Moze Wy macie jakies pomysly odnosnie tego. Prosze pomozcie. Pozdrawiam
    • Witam. Na wstępie opisze moją sytuację. Jestem rolnikiem ponad 5 lat. Posiadam nie całe 3 hektara ziemi rolnej. Działka ta nie ma planu zagospodarowania przestrzennego ani wydanych warunków zabudowy. Obie sąsiednie działki są zabudowane. Łatwy dostęp do mediów ( słup na polu i wodociąg pod ziemią).    Chciałabym wydzielić teren pod ewentualna późniejszą budowę. Chciałabym na razie wydzielić teren i posiac trawę i ewentualnie ogrodzić.    Od czego zacząć?  Czy muszę od razu składać o warunki zabudowy i ograniczać się latami żeby papiery nie przepadły ?     Z góry dziękuję za odpowiedzi 😊
    • To nie jest przepis lecz zasady fizyki.
    • To może być ściema i zrazisz się w ten sposób do drewna paląc takim "suchym"...Tyle kosztuje drewno mokre....   Najlepszy sposób na kupowanie drewna suchego, to .....kupowanie mokrego i suszenie (sezonowanie) samemu. Minimum 2 lata, dąb 3...Każde drewno dobre, byle suche, tyle że trzeba inaczej palić. Ja palę dużo sosny (dużo tańsza i bardziej dostępna). Właśnie kaflak, doskonale się do tego nadaje. W kominkach czasem nie ma odpowiedniej temperatury, a sosnę trzeba palić ostro. Wtedy sadza i żywice niestraszne...Na zimę lepiej drewno twarde, takie jak buk, dąb, akacja, jesion....
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi