Skocz do zawartości

fundament i ściany zewnętrzne


brendy

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
Jestem nowy no forum bo właśnie zacząłem budowę domu.
Mam parę pytań dotyczących kosztów budowy. Wielkośc domku to 77.5 powierzchni użytkowej i 22.25 garaż z kotłownią .Dach dwuspadowy z wiązarów kratowych czyli domek bez ścian działowych i stropu bo nie będę miał poddasza .Województwo dolnośląskie .Teraz pytania:
Wykop 60mb 10zł za metr czyli 600zł, zebranie humusu 500zł – 140zł/h koparki.
Za beton B20 ze zbrojeniem 19m3 zapłaciłem 6300zł brutto
Za bloczki fundamentowe 2.44 szt.x 1200szt , a mój murarz policzył robocizne na 3zł za bloczek czyli przy mojej potrzebnej ilości to 1200 x 3 zł daje 4200zł za same wymurowanie ścian fundamentowych. Czy to normalna cena czy dużo za dużo? bo cały koszt fundamentu wyjdzie mnie około 15000zł.
Kolejne pytanie dotyczy ścian zewnętrznych. Stawiam je z Porothermu 44P+W na zaprawę ciepłochronna. Z moich wyliczeń mam około 170m2 powierzchni ścian a wykonawca wycenił robocizne na 8000zł za same ściany zewnętrzne to plus minus 50zł za metr, czy to przesada czy w normie??



Na dzień dzisiejszy mogę sobie odpowiedziec na pytanie dotyczące fundamentów- koszt budowy fundamentów do mojego domku 77.5 m 2 powierzchni mieszkalnej plus 22.5 garaż z kotłownią wyniósł około 21000zł.
Wykopy -1100
Zbieranie humusu – 600
Zbrojenie z betonem – 6500
Bloczki 1180szt – 3172
Wymurowanie bloczków 3zł za bloczek -3540
Ocieplanie ( folia kubełkowa, lepiki, styropian itd., robocizna )ok. 3000zł
Piasek 8 wywrotek za 2400
Ubijanie i równanie piasku 800

Pewnie zaraz otrzymam komentarze z trochę dużo ale tak mniej więcej w moim regionie to teraz kosztuje – oczywiście opierając się tylko na firmach z prawie zerowym wkładam własnym pracy.
Na dzień dzisiejszy otrzymałem wstępną wycenę materiałów na ściany i dach( wiązary kratowe, dachówka ceramiczna na R, oraz ściany Porotherm 44P+w) na 60000zł, więc dalej stwierdzam że 200000zł powinno mi starczyc na całośc.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Jestem nowy no forum bo właśnie zacząłem budowę domu.
Mam parę pytań dotyczących kosztów budowy. Wielkośc domku to 77.5 powierzchni użytkowej i 22.25 garaż z kotłownią .Dach dwuspadowy z wiązarów kratowych czyli domek bez ścian działowych i stropu bo nie będę miał poddasza .Województwo dolnośląskie .Teraz pytania:
Wykop 60mb 10zł za metr czyli 600zł, zebranie humusu 500zł – 140zł/h koparki.
Za beton B20 ze zbrojeniem 19m3 zapłaciłem 6300zł brutto
Za bloczki fundamentowe 2.44 szt.x 1200szt , a mój murarz policzył robocizne na 3zł za bloczek czyli przy mojej potrzebnej ilości to 1200 x 3 zł daje 4200zł za same wymurowanie ścian fundamentowych. Czy to normalna cena czy dużo za dużo? bo cały koszt fundamentu wyjdzie mnie około 15000zł.
Kolejne pytanie dotyczy ścian zewnętrznych. Stawiam je z Porothermu 44P+W na zaprawę ciepłochronna. Z moich wyliczeń mam około 170m2 powierzchni ścian a wykonawca wycenił robocizne na 8000zł za same ściany zewnętrzne to plus minus 50zł za metr, czy to przesada czy w normie??






witam powiem tobiezdarli z ciebie kupe kasy ja jestem fachowcem i to cena jak za 2 chaty nie daj sie zrobic w bambuko polowa to pewnie nie wie na budowie co tam robi a ty glownie zaplaciles szefowi
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...