Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

płyty gipsowe - pęknięcia na łączeniach

Recommended Posts

Gość
Co trzeba dokładnie zrobić, aby pomiędzy płytami gipsowymi po jakimś czasie nie było pęknięć. Żadna taśma łączeniowa i silikon lub akryl nie dają 100% pewności.
Może na coś trzeba zwrócic szczególną uwagę przy montażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redakcja__
Do najczęstszych przyczyn pękania płyt g-k na złączach należą: nadmierna ich wilgotność przy montażu, niestabilny ruszt oraz wadliwe przygotowanie i wykończenie spoin. Montaż wilgotnych płyt (bezpośrednio z magazynu, w wilgotnym budynku) sprawia, że po wyschnięciu, kurczą się i stąd powstają pęknięcia. Stelaż, na którym mocowane są płyty musi być odizolowany od reszty ścian taśma elastyczną tłumiącą drgania, a jego konstrukcją wykonana zgodnie z zasadami montażu zalecanymi przez producenta systemu. Styki płyt muszą być fabrycznie ukształtowane, a w miejscach gdzie były przycinane krawędzie trzeba zukosować. Spoiny zawsze trzeba zbroić taśmą z włókna szklanego lub papierową bo tylko wtedy uzyskuje się właściwą wytrzymałość połączenia. Niemniej nigdy nie ma 100% gwarancji że nie pojawia się pęknięcia na łączeniach płyt, tak jak i nie ma pewności że nawet najstaranniej nałożone tynki nie popękają. Powodem mogą być bowiem naprężenia w konstrukcji budynku, duże zmiany wilgotności i temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zatem nowoczesny kocioł kondensacyjny, który znakomicie będzie pracował na niskiej temperaturze medium. Kondensacja będzie zachodzić non-stop przy parametrach zasilania podłogówki.
  • Gość Andy
   Poproszę o kontakt z kimś kto zajmie się sprawami urzędowymi. Andy.cracov@gmail.com
  • "W podłodze" czyli jak? Wariantów może być dużo. Tym niemniej peszel do przewodów w posadzce daję przede wszystkim dlatego, by je uchronić przed skaleczeniami w trakcie wykonywania posadzki, oraz by późniejsze ewentualne jej naprężenia nie wpływały na przewód. Drugim czynnikiem o którym nie należy zapominać jest odprowadzanie ciepła z przewodu. Peszel je utrudnia. Jeśli przewidziane jest stałe obciążanie przewodu wartościami zbliżonymi do maksymalnych, wtedy mocno się należy zastanowić nad sposobem jego ułożenia. A poza tym peszel nie spełnia żadnego istotnego zadania, oprócz funkcji ochronnej dla przewodu podczas wykonywania innych robót budowlanych.
  • Gość Maciej Turski. Futunext. Twój inteligentny dom.
   Integracja bramy wjazdowej i pozostałych napędów z systemem KNX to zawsze dobry pomysł. Korzyścią jest nie tylko możliwość zdalnego sterowania bramą za pomocą telefonu, czy komputera (do tego nie trzeba KNX). System KNX integruje wszystkie rozwiązania elektryczne i elektroniczne w domu, dzięki temu nasz przycisk na pilocie może wywołać cały scenariusz o nazwie "Powrót do domu", w skład którego mogą wchodzić np. następujące działania: - czasowe otwarcie bramy wjazdowej - uruchomienie odpowiedniej kompozycji oświetlenia na zewnątrz - opóźnione otwarcie bramy garażowej - tymczasowe wyłączenie tryskaczy ogrodowych - oraz uruchomienie odpowiedniej sceny wewnątrz domu (oświetlenie, ogrzewanie, multimedia) a nawet: - rozbrojenie alarmu i otwarcie drzwi wejściowych (przy zadbaniu o odpowiednie warunki bezpieczeństwa całego systemu).
  • Napędy obsługujące bramy wjazdowe oraz garażowe powinny być szybkie, bezpieczne i bezawaryjne. Wszystkie te kryteria spełniają siłowniki firmy Beninca Polonia, które pod względem jakości i zastosowanych w nich rozwiązań plasują się w absolutnej czołówce dostępnych na rynku siłowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/a/31286-szybkie-napedy-do-bram
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...