Skocz do zawartości

Sufit Podwieszany Jak zrobić fale ?


sekorsan83

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym wszystkich powitaćicon_smile.gif
Jak pewnie zauważyliście zwracam się do was z prośba pomocy, szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem.
Chcę zrobić sufit podwieszany dwu poziomowy w kształcie fali. Problem w tym że nie wiem jak wykonać stelaż fali z jakich profili , jak to zamontować w stropie ,kiedy docinać płyty i jak uformować najlepiej płytę w kształt fali ?
Prosze wszystkich forumowiczów o wskazówki ponieważ w internecie nie znalazłem nic konkretnego na Youtubie są jakieś tam filmiki ale juz z pokazanym efektem końcowym. Jedynie co znalazłem to coś takiego :

DSC01446.jpg

Edytowano przez sekorsan83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na wstępie chciałbym wszystkich powitaćicon_smile.gif
Jak pewnie zauważyliście zwracam się do was z prośba pomocy, szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem.
Chcę zrobić sufit podwieszany dwu poziomowy w kształcie fali. Problem w tym że nie wiem jak wykonać stelaż fali z jakich profili , jak to zamontować w stropie ,kiedy docinać płyty i jak uformować najlepiej płytę w kształt fali ?
Prosze wszystkich forumowiczów o wskazówki ponieważ w internecie nie znalazłem nic konkretnego na Youtubie są jakieś tam filmiki ale juz z pokazanym efektem końcowym. Jedynie co znalazłem to coś takiego :



jak sam widzisz masz tam 2 rodzaje zwyklych profili, z tym że, profil UD jest nacinany tak, by mozna bylo uformować go w łuk. profil montowany do stropu na kołki metalowe, tzw dyble. plyta rigips 6mm jest bardzo elastyczna i to z niej wykonasz fale.
Link do komentarza
Najczęściej stosuje się gięcie na mokro płyt o grubości 6,5 mm ze względu na ich mniejszą wagę i większą elastyczność.
Jedną z technologii gięcia na mokro jest kształtowanie okładzin z jednostronnie zwilżonym kartonem. Karton zwilża się od wewnętrznej strony krzywizny przy pomocy pistoletu malarskiego lub pędzla ławkowca po wcześniejszym dokonaniu perforacji specjalnym wałkiem kolczastym.
Następnie montujemy zwilżoną płytę na ruszcie, powoli naginając ją do kształtu krzywizny szablonu.
Kolejną metodą jest montaż płyt wcześniej uformowanych. Na początku należy przygotować okładziny g-k poprzez nasączenie ich wodą, ułożyć na szablonie i docisnąć.
Filmik

Gięcie okładzin na sucho stosowane jest przeważnie przy użyciu okładzin 6 mm lub profilowaniu łuków o dużych promieniach.
TU przeczytasz też jak przygotować profile dla potrzeb łuku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...