Skocz do zawartości

Jak podłączyć baterię wannową?


gambi

Recommended Posts

Byc moze to banalne pytanie ale nie wiem jak to zrobic. Jak widać na zdjęciach mam podejście zimnej i ciepłej wody do wanny, jest w rurkach niebieska, czerwona (przykręcone do ściany), no i właśnie jak do czegoś takiego podłączyć wannę i baterię wannową? Jak przedłużyć te rurki, żeby były na dobrej wysokości? I jak w ogóle do czegoś takiego podłącza się później baterię? Czy to jest tak zrobione aby założyć baterię nawannową a nie ścienną? Czy dobrze rozumuję?

Z góry dziekuję za pomoc.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Jaką Chcesz mieć baterię ?


cyt. wiki.

"Bateria wannowa - jest to rodzaj baterii wodociągowej służący do zasilania w wodę bieżącą wanny kąpielowej. Z uwagi na sposób montażu, baterie wannowe można podzielić na: montowane na brzegu wanny, bądź specjalnie wykonanej półce, (bateria sztorcowa), montowane obok wanny na podłodze (bateria sztorcowa - wysoka) lub na ścianie w pobliżu wanny (bateria ścienna)."
Link do komentarza
Nie wiem jaką chcę... pytam co z tym dalej zrobić? Bo jeśli chcę ścienną to na obecną chwilę nie mam jak jej zamontować, bo zakończenia tych rurek są na złej wysokości i jak to samemu przedłużyć? Chyba w tym przypadku rurki powinny być ukryte też w ścianie?

Wszystkie inne podejścia mam na odpowiednich wysokościach w łazience i dlatego pytam skąd takie podejście do wanny? czemu tak nisko? Czy to jest pod jakieś konkretne zastosowanie czyli np. tych baterii nawannowych... a w przypadku jeśli chce ścienną muszę to po prostu podnieść do gory i przerobić. Mam nadzieję że nie nakręciłem za bardzo;)
Link do komentarza
Cytat

Tak trochę "oszczędnie" te rurki wystają z podłogi. Nie dało się ich dłuższych o 20-30cm zrobić?


Bo może zrobił pod baterię wpuszczana w wannę i umywalkę na wężyki. Ale o takim fakcie hydraulik powinien poinformować właściciela aby wiedział jakie baterie kupić i wannę.A tu widzę kompletne dezinformacja. Wg mnie o wyborze baterii powinno się decydował na etapie planowania urządzania łazienki.
Link do komentarza
Cytat

Bo może zrobił pod baterię wpuszczana w wannę i umywalkę na wężyki.


No właśnie tak myślałem, że bateria na wężykach wpuszczana w wannę jest jedynym rozwiazaniem na obecną chwilę bez robienia przeróbek. To jest nowe mieszkanie w stanie developerskim, stad nie wiem co hydraulik mial na mysli;)
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jaką chcę... pytam co z tym dalej zrobić? Bo jeśli chcę ścienną to na obecną chwilę nie mam jak jej zamontować, bo zakończenia tych rurek są na złej wysokości i jak to samemu przedłużyć? Chyba w tym przypadku rurki powinny być ukryte też w ścianie?

Wszystkie inne podejścia mam na odpowiednich wysokościach w łazience i dlatego pytam skąd takie podejście do wanny? czemu tak nisko? Czy to jest pod jakieś konkretne zastosowanie czyli np. tych baterii nawannowych... a w przypadku jeśli chce ścienną muszę to po prostu podnieść do gory i przerobić. Mam nadzieję że nie nakręciłem za bardzo;)


Powiem tak, ZA PÓŹNO SIĘ OBUDZIŁEŚ ale lepiej późno niż wcale icon_biggrin.gif
Jeżeli podłączenie jest na baterie wpuszczana w wannę to podłączenie jest dobre, rurki mogłyby być w ścianie ale i tak ich widać nie będzie bo wanna je przykryje. W takim przypadku musisz kupić odpowiednią baterię oraz zaworki kątowe najlepiej z filtrem. Bateria może być nawet naścienna ale wtedy byś musiał kupił takie redukcje kątowe aby z baterii naściennej przerobić ją na stojącą wannową .
Jeżeli chcesz mieć baterie ścienną to lepiej się za to sam nie bierz.

Cytat

No właśnie tak myślałem, że bateria na wężykach wpuszczana w wannę jest jedynym rozwiazaniem na obecną chwilę bez robienia przeróbek. To jest nowe mieszkanie w stanie developerskim, stad nie wiem co hydraulik mial na mysli;)


To trochę ten hydraulik nie do końca konsekwentny.Bo jak robił podejścia pod baterie na ścienne to powinie wszędzie tak robić a nie jedna taka druga taka. Albo wszystkie wpuszczane w umywalkę czy w wannę albo naścienne. No chyba ,że inwestor sobie sam zadecyduje jak chce mieć zrobione, ale rozumiem ,że Ciebie przy montażu instalacji nie było.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jaką chcę... pytam co z tym dalej zrobić? Bo jeśli chcę ścienną to na obecną chwilę nie mam jak jej zamontować, bo zakończenia tych rurek są na złej wysokości i jak to samemu przedłużyć? Chyba w tym przypadku rurki powinny być ukryte też w ścianie?

Wszystkie inne podejścia mam na odpowiednich wysokościach w łazience i dlatego pytam skąd takie podejście do wanny? czemu tak nisko? Czy to jest pod jakieś konkretne zastosowanie czyli np. tych baterii nawannowych... a w przypadku jeśli chce ścienną muszę to po prostu podnieść do gory i przerobić. Mam nadzieję że nie nakręciłem za bardzo;)



Wygląda to na przygotowane do montażu baterii osadzonej na brzegu wanny.
Nic trudnego - do tego co przymocowane do ściany Dajesz zaworki
f-valvex-zawor-kulowy-pod-baterie-z-nakretka-1481870.jpg
ten akurat jest z sitkiem (odradzam).
, dalej wężyki g658m.jpg i Przykręcasz do baterii



Jak Chcesz ścienną - Musisz to przedłużyć 'na sztywno' , w ścianie ...i zatynkować .
Z ściany wtedy powinny wystawać gwinty oddalone od siebie tyle ile przy baterii.
Najlepiej skorzystać z takiego dobrodziejstwa
Brak obrazka



Link do komentarza
Cytat

Wygląda to na przygotowane do montażu baterii osadzonej na brzegu wanny.
Nic trudnego - do tego co przymocowane do ściany Dajesz zaworki
f-valvex-zawor-kulowy-pod-baterie-z-nakretka-1481870.jpg
ten akurat jest z sitkiem (odradzam).
, dalej wężyki g658m.jpg i Przykręcasz do baterii



Jak Chcesz ścienną - Musisz to przedłużyć 'na sztywno' , w ścianie ...i zatynkować .
Z ściany wtedy powinny wystawać gwinty oddalone od siebie tyle ile przy baterii.
Najlepiej skorzystać z takiego dobrodziejstwa
Brak obrazka


Grześ dobrze piszesz i fajne to zobrazowałeś + za to
Co do tego sitka to bym podyskutował na ten temat. Lepiej dać nie zaszkodzi a zawsze jest to dodatkowa ochrona głowicy ceramicznej baterii.
Co mogę doradzić to zaworków się nie kupuje wcześniej niż baterii bo nie wiadomo jakie będzie miała wężyki w komplecie bateria.
Jeżeli mam być szczegółowy to przy tych redukcjach mimośrodowych (tych co bateria jest przykręcana do ściany) brakuje rozetek a całość jest też w komplecie wraz z baterią . icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Grześ dobrze piszesz i fajne to zobrazowałeś + za to
Co do tego sitka to bym podyskutował na ten temat. Lepiej dać nie zaszkodzi a zawsze jest to dodatkowa ochrona głowicy ceramicznej baterii.
Co mogę doradzić to zaworków się nie kupuje wcześniej niż baterii bo nie wiadomo jakie będzie miała wężyki w komplecie bateria.
Jeżeli mam być szczegółowy to przy tych redukcjach mimośrodowych (tych co bateria jest przykręcana do ściany) brakuje rozetek a całość jest też w komplecie wraz z baterią . icon_biggrin.gif



Odnośnie sitka ...tez byłem za , kiedyś.
Bateria nie podawała mi od razu ciepłej (termostat) to pomyślałem , że kamień sie zrobił.
Zacząłem od sitka i na nim skończyłem.
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie sitka ...tez byłem za , kiedyś.
Bateria nie podawała mi od razu ciepłej (termostat) to pomyślałem , że kamień sie zrobił.
Zacząłem od sitka i na nim skończyłem.


Czyli namiary na awarie były trafne na 200% icon_mrgreen.gif
Zawsze sitko można wymienić ewentualnie wyćpnąć icon_biggrin.gif a cenowo zawór z sitkiem jest nie dużo droższy niż bez.
Link do komentarza
W kwestii zaworków z sitkiem to jestem po stronie Grzesia
jak te zaworki będą pod wanną, to jak znam życie pomimo zostawienia jakieś rewizji dostęp będzie utrudniony.
Ja jestem za rozwiązaniem, że zaworki bez sitek, a dla ochrony głowic zaworów zamontować na wejściu wody do budynku/mieszkania jakiś prosty filtr mechaniczny (np sznurkowy)

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Albo jak mamy większy budżet to kupujemy od razu baterię nawannową
(tak dla uzupełnienia wypowiedzi mhtyl'a icon_biggrin.gif )

pozdrawiam


Najlepiej by było od razu kupić taką.
Tylko jest problem z kupnem kompletu do umywalki i wanny baterii nawannowej a jak są to ceny z kosmosu albo się nie podobają. Uważam,że złotym środkiem są owe złącza kątowe.
(tak dla rozciągnięcia i dopełnienia wypowiedzi TINK-a icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej by było od razu kupić taką.
Tylko jest problem z kupnem kompletu do umywalki i wanny baterii nawannowej a jak są to ceny z kosmosu albo się nie podobają. Uważam,że złotym środkiem są owe złącza kątowe.
(tak dla rozciągnięcia i dopełnienia wypowiedzi TINK-a icon_biggrin.gif )



mnie się udało icon_biggrin.gif
(znaczy, żona zadowolona, chociaż z tego icon_wink.gif )
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...