Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Ludzie, ludzie, ludziska!

Porady potrzebuję...

Oprócz tego, że wszyscy fachofcy próbują rżnąć mnie w dupala bez wazeliny, co niemiłosiernie mnie wcurwia. Oprócz tego, że wszystko idzie trzy razy dłużej, niż powinno i oprócz tego, że mam kryzys... to życie jest piękne wacko.gif :flying:

Pan od szeroko pojętej hydrauliki, trzasnął mi w wycenie kocioł wieśmana Vitodens 222 19 kw z zasobnikiem 130 litrów. Wszystkie prace z materiałami wycenił na 41 tysi (podłogówka po całości, instalacja wodociągowa z cyrkulacją, kanaliza i instalacja gazowa).

Kominka szukam i znaleźć nie mogę. Drogą kompromisu z panem mężem zdecydowaliśmy, że ma być wkład z szybą vis a vis, maksymalnie 8 kw (a lepiej, żeby mniej). Te kryteria powodują, że znalazłam 2, słownie DWA kominki. Firma Kobok posiada model Vertical "0" za 8500 zł


http://www.wentor.pl/kominki/Kominki-na-dr...al-O-VD-510-560

oraz model horizontal za 6900 zł


Problem polega na tym, że nie znam tego producenta. W sieci informacji mało i raczej nieaktualne. Znacie inne firmy, które mają kominki słabsze, niż 12 kw? Będę wdzięczna.
Link do komentarza
Cytat

Ludzie, ludzie, ludziska!

Porady potrzebuję...

Oprócz tego, że wszyscy fachofcy próbują rżnąć mnie w dupala bez wazeliny, co niemiłosiernie mnie wcurwia. Oprócz tego, że wszystko idzie trzy razy dłużej, niż powinno i oprócz tego, że mam kryzys... to życie jest piękne wacko.gif :flying:

Pan od szeroko pojętej hydrauliki, trzasnął mi w wycenie kocioł wieśmana Vitodens 222 19 kw z zasobnikiem 130 litrów. Wszystkie prace z materiałami wycenił na 41 tysi (podłogówka po całości, instalacja wodociągowa z cyrkulacją, kanaliza i instalacja gazowa).

Kominka szukam i znaleźć nie mogę. Drogą kompromisu z panem mężem zdecydowaliśmy, że ma być wkład z szybą vis a vis, maksymalnie 8 kw (a lepiej, żeby mniej). Te kryteria powodują, że znalazłam 2, słownie DWA kominki. Firma Kobok posiada model Vertical "0" za 8500 zł
oraz model horizontal za 6900 zł
Problem polega na tym, że nie znam tego producenta. W sieci informacji mało i raczej nieaktualne. Znacie inne firmy, które mają kominki słabsze, niż 12 kw? Będę wdzięczna.


Do do tego kotła gazowego 19kW max zasobnik 100l do 26kW/130l
po co podgrzewać non stop tyle wody jak to gaz 50l starczy.
A OZC robiłaś potrzebujesz takiej lochy 19kW?
Ma mała modulację 4,8-19,0 kW a to kondensacyjny kociołek w duże mrozy będzie oki. ale to tylko kilkanaście dni w roku,

taki Buderus GB162 zaczyna z mocą 2,7-15,2kW
Broetje WGB 2,8-14,6kW
Termrt gold 3-20kW
De Dietrich INNOVENS MCA 15 modulacja od 3 do 15kW
Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C modulacja od 3,3 do 14kW

Co do kominka otwieranego do góry (gilotyna) to tylko Brunner
ostatecznie Spartherm do okazyjnego palenia.
Gorsze wkłady to otwieranie boczne.
Szyba vis a vis to najgorsze rozwiązanie z możliwych tak jak i panorama czyli 3 szyby w U .
Proces spalania jest mizerny szyby obniżają temperaturę w komorze spalana,wermikulit podwyższa . Duże przeszklenia wkład przegrzewa pomieszczenia. icon_smile.gif
Kominek z jedną szybą jest najlepszy, albo ostatecznie dwa boki ale w całości czyli szyba gięta w L . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak chodzi o kociołek, to ja mam takiego duplika 12-kilowatowego Immergas Victrix 12kW, ale startuje od 1,9.
Daje rady i jest niedrogi. Do niego dodaliśmy zasobnik cwu 160 l, w którym wodę ogrzewamy do 40 st. C, a raz na tydzień podnosimy do 60.

Za wyposażenie kotłowni z kociołkiem, sterownikiem pogodowym, zasobnikiem, cyrkulacją, orurowaniem i montażem zapłaciłem jakieś 11-12 tys. zł. Sprzęgło i pompki miałem swoje.




Sterownik (u mnie jest w holu). Szczegółowe ustawienia po otwarciu klapki (cała dolna połowa, to jest klapka).

Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wujek, czy Ty chcesz mnie zabić?! 25 tys. za wkład kominkowy to zdecydowana przesada icon_razz.gif

OZC nie mam, ale i bez tego wiem, że 19kw to gruba przesada. Instalator twierdzi, że wieśmany mają najlepsze sterowniki pogodowe "takie prawdziwe, a nie udawane" icon_lol.gif

Może zna się tylko na nich, albo ma lwią prowizję.
Pogodowy nie zareaguje na rozpalenie kominka.
za to regulator pokojowy to zauważy. icon_smile.gif

Źle wybrane pomieszczenie gdzie zamontujesz regulator pokojowy może skutkować np przemrożonymi sypialniami bo w kominku napaliłaś. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Źle wybrane pomieszczenie gdzie zamontujesz regulator pokojowy może skutkować np przemrożonymi sypialniami bo w kominku napaliłaś. icon_lol.gif




nosz kurna
a nie może sobie tego kominka podpiąć do układu ?????
Kumpel ma
w zestawie z piecem stałopalnym piętro niżej
trawa to już ze 3-4 lata
i jeszcze nie słyszałem żeby narzekał

skoro ze stałopalnym działa
tym łatwiej sobie z gazem poradzi
kominek z płaszczem
proponuję
Link do komentarza
Cytat

nosz kurna
a nie może sobie tego kominka podpiąć do układu ?????
Kumpel ma
w zestawie z piecem stałopalnym piętro niżej
trawa to już ze 3-4 lata
i jeszcze nie słyszałem żeby narzekał

skoro ze stałopalnym działa
tym łatwiej sobie z gazem poradzi
kominek z płaszczem
proponuję


Ale tu chyba chodzi o miejsce zabudowania regulatora. Gdy będzie w nagrzanym pomieszczeniu, to odetnie kocioł, bo będzie "widział" gorąc - więc w salonie z kominkiem ciepełko, a w innych zimno, bo podłogówka nigdzie już nie działa.
Link do komentarza
Cytat

Ale tu chyba chodzi o miejsce zabudowania regulatora. Gdy będzie w nagrzanym pomieszczeniu, to odetnie kocioł, bo będzie "widział" gorąc - więc w salonie z kominkiem ciepełko, a w innych zimno, bo podłogówka nigdzie już nie działa.


ha niby tak ale nie .
kominek z płaszczem grzeje szybą
ale i grzeje wodę w układzie
woda zapindala do kotłowni i w grzejniki podłogówki i co tam chcesz jeszcze

sterowanie jednopunktowe - jest przereklamowane
sterowanie w każdym pomieszczeniu
poprzez siłowniki na listwach i danfoss-y zdalnie sterowane
i żadne dodatkowe źródło ciepła nie jest w stanie zakłócić ustawionej temperatury w więcej niż jednym pomieszczeniu
fakt odpalenie kominka w salonie odetnie zasilanie grzania salonu ale ciepło wydostające się z kominka jest poza kontrolą
natomiast w pomieszczeniu obok
spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło czyli siłowniki zamknąć regulatory przykręcić dążymy do temperatury
ustawionej.
wskazany jest bufor by w razie W
nadmiar ciepła zgromadzić i oddać gdy dodatkowe źródło przestanie funkcjonować
Link do komentarza
Szponiasty, zaznaczam, że za mało się na tym znam, ale...
Główny sterownik, który zapodałem, prócz czujki na zewnątrz, mierzy też temperaturę wewnątrz i steruje całym kotłem. Dopiero po nim wchodzą w grę regulatory pokojowe. Co z tego, że będą one otwarte w poszczególnych pomieszczeniach, jak dopływ ciepłej wody do nich odetnie główny sterownik kotła?

Reasumując: jak na głównym sterowniku ustawię 20 st. C, to na regulatorach pokojowych choćbym ustawił 30 st. C, to tego nie przeskoczę. W sumie, to jeszcze nie wiem, czy potrzebny był ten pogodowy, bo chyba śmiało mogłem się bez niego obejść. Tyle, że jest wygodnie sterować nim temp. cwu bez łażenia do kotłowni i szukaniem właściwej dla mojej chaty krzywej grzewczej.
Tyle, że ja ciągle się uczę tego mojego domku. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Szponiasty, zaznaczam, że za mało się na tym znam, ale...
Główny sterownik, który zapodałem, prócz czujki na zewnątrz, mierzy też temperaturę wewnątrz i steruje całym kotłem. Dopiero po nim wchodzą w grę regulatory pokojowe. Co z tego, że będą one otwarte w poszczególnych pomieszczeniach, jak dopływ ciepłej wody do nich odetnie główny sterownik kotła?

Reasumując: jak na głównym sterowniku ustawię 20 st. C, to na regulatorach pokojowych choćbym ustawił 30 st. C, to tego nie przeskoczę. W sumie, to jeszcze nie wiem, czy potrzebny był ten pogodowy, bo chyba śmiało mogłem się bez niego obejść. Tyle, że jest wygodnie sterować nim temp. cwu bez łażenia do kotłowni i szukaniem właściwej dla mojej chaty krzywej grzewczej.
Tyle, że ja ciągle się uczę tego mojego domku. icon_biggrin.gif


a musisz się uczyć ????
dwa lata temu robiłem Gościowi
budynek "inteligentny"
znaczy wstawiałem komunikatory po Z-vave
na dzień dzisiejszy Gość wszystkie nastawy robi tel. kom z aplikacją.
najśmieszniejsze było to że jak robiłem swój elektryczny zakres - to twierdziłem że to co ronię to widzi mnie się inwestora znaczy mało istotne erdoły
po wstawieniu reszty zabawek
kurna podobało mnie się i działa
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

ha niby tak ale nie .
kominek z płaszczem grzeje szybą
ale i grzeje wodę w układzie
woda zapindala do kotłowni i w grzejniki podłogówki i co tam chcesz jeszcze

sterowanie jednopunktowe - jest przereklamowane
sterowanie w każdym pomieszczeniu
poprzez siłowniki na listwach i danfoss-y zdalnie sterowane
i żadne dodatkowe źródło ciepła nie jest w stanie zakłócić ustawionej temperatury w więcej niż jednym pomieszczeniu
fakt odpalenie kominka w salonie odetnie zasilanie grzania salonu ale ciepło wydostające się z kominka jest poza kontrolą
natomiast w pomieszczeniu obok
spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło czyli siłowniki zamknąć regulatory przykręcić dążymy do temperatury
ustawionej.
wskazany jest bufor by w razie W
nadmiar ciepła zgromadzić i oddać gdy dodatkowe źródło przestanie funkcjonować


Życzę powodzenia dla inwestorów z takimi radami na tym forum icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Animus,Orle,czy jesteście sobie w stanie wyobrazić kilka m3 betonu z wylewki nagrzanego do np.25st.C przy odpalonym kominku nawet na kilka godzin w nowym,szczelnym domu ?
Nie sądzę że sobie to wyobrażacie ale cóż icon_smile.gif

Cytat

taaa lepiej wstawić telewizor wyświetlający płomienie
zamiast kominka
z takim podejściem do " chciejstwa " też życzę powodzenia


Nie będę już wyjaśniał icon_smile.gif
Link do komentarza

Cytat

Animus,Orle,czy jesteście sobie w stanie wyobrazić kilka m3 betonu z wylewki nagrzanego do np.25st.C przy odpalonym kominku nawet na kilka godzin w nowym,szczelnym domu ?
Nie sądzę że sobie to wyobrażacie ale cóż icon_smile.gif


Nie będę już wyjaśniał icon_smile.gif


stara maksyma mówi wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
nawa mówi zaś
wszystkie zachcianki inwestora mają nie mieć wpływu na jego komfort

a po co pisałem o




Cytat

wskazany jest bufor by w razie W
nadmiar ciepła zgromadzić i oddać gdy dodatkowe źródło przestanie funkcjonować



nie sztuką jest skazać się na ascezę na środku pustyni
sztuką jest w wytrwać w ascezie gdy pokus nie braknie

synchronizacja wszystkich źródeł ciepła
z niezbędnymi poborami tego ciepła oraz z zabezpieczeniem akumulacyjnym


czysto na logikę to MA PRAWO DZIAŁAĆ
chcę dodatkowo wpiąć solary wpinam
chcę gazówkę - wpinam

a przy sterowaniu pomieszczeniami może się okazać że uprawnianie sexu ma wpływ na zachowanie sterowania
Link do komentarza
Cytat

Nie będę już wyjaśniał icon_smile.gif

Nie musisz,jeżeli ogrzewanie podłogowe "pracowało" a sterownik pokojowy wykrył skok temperatury w górę powyżej zadanej, to wyłącza kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym właśnie się rozgrzał i na gwałt chce w tą podłogówkę wlulić gorącej wody, tylko gdzie? Za to szyba bezczelnie i wściekle zaczyna grzać powietrze aż pot leci po dup.... a kratki went. czyli powietrze chłodzące wkład kominka dopełnia reszty dzieła.
Dlatego oddzielny bufor do kominka z plaszczyskiem podwodnym może nie wystarczyć.
Zresztą dla mnie z wodą to nie jest prawdziwy kominek tylko kotłownia. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie musisz,jeżeli ogrzewanie podłogowe "pracowało" a sterownik pokojowy wykrył skok temperatury w górę powyżej zadanej, to wyłącza kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym właśnie się rozgrzał i na gwałt chce w tą podłogówkę wlulić gorącej wody, tylko gdzie? Za to szyba bezczelnie i wściekle zaczyna grzać powietrze aż pot leci po dup.... ,
dlatego oddzielny bufor do kominka z plaszczyskiem podwodnym może nie wystarczyć.
Zresztą dla mnie z wodą to nie jest prawdziwy kominek tylko kotłownia.


animus,czas reakcji nagrzanego kilka m3 betonu na ciepło powietrza ?W nowym szczelnym domu z niskimi stratami ciepła ?

Czy podłoga o temp.23st.C grzeje powietrze o temp.24.st.C ?
Tzn czy oddaje wtedy ciepło,ta podłoga ?

Bez wyjaśnienia ale z pytaniami,dla mnie retorycznymi icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

animus,czas reakcji kilka m3 betonu ? W nowym szczelnym domu z niskimi stratami ciepła ?


Bez pomocy kominka +/- 0,5 *C /12h.
Trzeba wybić szyby. icon_lol.gif


Cytat

kurna
nie mogę zaprosić cię do domu kolegi icon_smile.gif
taki miał pomysł
i stwierdziłem działa - organoleptycznie że tak wpiszę
a naocznie
kominek na wypasie ale zawsze kominek


Widziałem już nie jeden wodnisty i nie kcę go nawet jakby był z Brunnera za 8000 euro.

Już wolę kominek z masą akumulacyjną. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

animus,czas reakcji nagrzanego kilka m3 betonu na ciepło powietrza ?W nowym szczelnym domu z niskimi stratami ciepła ?


a czy wszystkie domy są nowe ?
czy wszystkie domy są szczelne ?
a co powiesz na to że twój to żarłok na energię bo dom idzie świeczkę ogrzać ????
chcę mieć kominek - mam
a że rozrzutny nie jestem to nadmiary mają się kumulować
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

a czy wszystkie domy są nowe ?
czy wszystkie domy są szczelne ?


A czy Solange dom jest nowy czy stary ?
Czy ma niskie straty ciepła czy duże?

Rozumiem,że tego typu pislamskie idiotyczne i bez sensu posty sa tolerowane bo sa zgodne z linią partii i Wodza dlatego znikam stąd icon_biggrin.gif

Orle,w czyim dzienniku budowy piszesz ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Bez pomocy kominka +/- 0,5 *C /12h.
Trzeba wybić szyby.


No dokładnie tak jest to skąd twierdzenie,że sterownik nie zareaguje i będzie zimno i nie dogrzane ?

Po 3 latach uzytkowania podobnego domu z kominkiem bym opisał jaka jest reakcja ale Naczelnik wie lepiej i do niego pytanie należy kierować bo mnie już nie ma od poniedziałku icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Źle wybrane pomieszczenie gdzie zamontujesz regulator pokojowy może skutkować np przemrożonymi sypialniami bo w kominku napaliłaś. icon_lol.gif



icon_eek.gif

ale raczej nie o moim domu ta uwaga. Ściany ocieplone 20 cm, okna 3 szybowe, w stropie minimum 30 cm. Wyjeżdżając z domu na tydzień, temperatura spadnie maksymalnie o kilka stopni. W kominku będę palić jakieś 4 godziny dziennie, to o czym mowa?

Jeszcze raz; kominek ma mieć maksymalnie 8kw. Wybór tunelu sprawia, że będzie ogrzewał około 60 m2 (salon, kuchnia, korytarz). Z płaszcza wodnego świadomie zrezygnowaliśmy. W domu utrzymywana temperatura to 19 stopni. Tak po prostu lubimy. Podejrzewam, że rozpaliwszy w tym ogromnym kominku (tu ironia, gdyby ktoś nie załapał icon_wink.gif ) uda mi się zrobić saunę w postaci ca. 23 stopni
Link do komentarza
Cytat

No dokładnie tak jest to skąd twierdzenie,że sterownik nie zareaguje i będzie zimno i nie dogrzane ?


Pomieszczenie z kominkiem po jego przegrzaniu będzie dłużej wracać do temperatury zadanej na sterowniku, a reszta pomieszczeń, które były ogrzane tylko do zadanej w tym czasie zejdą niżej z temperaturą.
Przy regularnym przepalaniu w kominku może się tak zdarzyć że kocioł w ogóle się nie włączy
W sterownikach jest coś takiego, co nazywa się histereza.
Żeby oszczędzać paliwo, gaz nie tylko w kotle kondensacyjnym ustawia się ją przynajmniej na 1,5-3 *C.
Jak złożysz to wszystko do kupy, wtedy zrozumiesz dlaczego. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif

ale raczej nie o moim domu ta uwaga. Ściany ocieplone 20 cm, okna 3 szybowe, w stropie minimum 30 cm. Wyjeżdżając z domu na tydzień, temperatura spadnie maksymalnie o kilka stopni. W kominku będę palić jakieś 4 godziny dziennie, to o czym mowa?

Jeszcze raz; kominek ma mieć maksymalnie 8kw. Wybór tunelu sprawia, że będzie ogrzewał około 60 m2 (salon, kuchnia, korytarz). Z płaszcza wodnego świadomie zrezygnowaliśmy. W domu utrzymywana temperatura to 19 stopni. Tak po prostu lubimy. Podejrzewam, że rozpaliwszy w tym ogromnym kominku (tu ironia, gdyby ktoś nie załapał icon_wink.gif ) uda mi się zrobić saunę w postaci ca. 23 stopni


Lubię jak tak zdecydowanie sama sobie zaprzeczasz. icon_smile.gif
Co do temperatury, nie ma znaczenia czy 19 *C czy 25 *C. Ma znaczenie, którą lubią domownicy każda inna dla nich to dyskomfort, faktem jest że idealnie nadajecie się do gazu, dziwne to zabrzmiało. icon_mrgreen.gif
Co do kuchni to to już są 3 źródła ciepła,
a tunel jest the Best, tylko trzeba dostrzec światełko w tunelu. :bezradny: Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Pomieszczenie z kominkiem po jego przegrzaniu będzie dłużej wracać do temperatury zadanej na sterowniku, a reszta pomieszczeń, które były ogrzane tylko do zadanej w tym czasie zejdą niżej z temperaturą.
Przy regularnym przepalaniu w kominku może się tak zdarzyć że kocioł w ogóle się nie włączy
W sterownikach jest coś takiego, co nazywa się histereza.
Żeby oszczędzać paliwo, gaz nie tylko w kotle kondensacyjnym ustawia się ją przynajmniej na 1,5-3 *C.
Jak złożysz to wszystko do kupy, wtedy zrozumiesz dlaczego.


Animusie,w podobnie izolowanym domu co Solange tzn.moim temperatura przy całkowicie wyłączonym ogrzewaniu przez kilka godzin tj.między taryfami od 6-13 temperatura w domu spada o 0,5st.C i podobnie będzie przy grzaniu kominkiem czyli jak sterownik odczyta wyższa temperaturę to oczywiście wyłączy grzanie (zakładając,że akurat chodziło) ale nie ma mowy o jakimkolwiek wychlodzeniu pomieszczeń w długim okresie.
Solange pisała o tym i o tym wie.

Druga sprawa,w moim smoku temperatura w salonie 32m2 przy 3-4 godzin palenia podnosi się max.o 2st.C do 25st.C ale sukcesywnie i szybko spada do wyjściowej 23st.C ponieważ powietrze o temp.25st.C przez tak krótki czas nie jest w stanie podgrzać setek ton materiału w ścianach i betonu w wylewce nawet o 0,5st.C stąd szybki powrót do temp.bazowej.
Dlatego bezwładność domu dla mnie jest ogromną zaletą.

Następna sprawa,że te ciepło z salonu przy WM transportowane jest do innych pomieszczeń w pewien sposób także dlatego też jest w miarę szybki spadek do bazowej temp.w salonie.
Link do komentarza
Cytat

Druga sprawa,w moim smoku temperatura w salonie 32m2 przy 3-4 godzin palenia podnosi się max.o 2st.C do 25st.C ale sukcesywnie i szybko spada do wyjściowej 23st.C ponieważ powietrze o temp.25st.C przez tak krótki czas nie jest w stanie podgrzać setek ton materiału w ścianach i betonu w wylewce nawet o 0,5st.C stąd szybki powrót do temp.bazowej.


Pierniczysz facet głupoty i tyle. U mnie po rozpaleniu kominku jeszcze na drugi dzień w całym domu jest ciepło. Wprawdzie jak palę to już co najmniej 6 godzin, ale Ty to chyba w tym kominku palisz patykami albo pitwatą Twojej starej. icon_razz.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Następna sprawa,że te ciepło z salonu przy WM transportowane jest do innych pomieszczeń w pewien sposób także dlatego też jest w miarę szybki spadek do bazowej temp.w salonie.


Następna sprawa to też bzdury.
Mówisz że ciepło z salonu transportowane jest do innych pomieszczeń przez WM. W salonie nie masz wyciągu tylko nawiew, więc idzie na wymiennik reku tylko po opuszczeniu salonu innymi drogami i dostaniu się na wyciągi kuchni czy też łazienki. Dalej idzie na wymiennik reku i podgrzewa ci nawiew do tego "salonu", więc nie ma mowy o wychładzaniu salonu, jest raczej podgrzewanie czyli gorzej niż przy wentylacji grawitacyjnej. Oczywiście inne pomieszczenia z nadmuchem też w jakimś stopniu dogrzeje.
Teoria transportu ciepła z kominka na inne pomieszczenia przy pomocy reku raczej padła, bo to ciepło z salonu rozchodzi się po domu innymi, naturalnymi drogami, więc wychodzi na to że jeśli temperatura nie wzrasta to palisz w tym kominku patykami i wiesz czym. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Masz rację sama WM nie dala by rady, ale wejdź w jego dziennik Na FM tak jak ja przed chwilą, ma też DGP ,powietrze z obudowy kominka skierowane do garażu poza salon, kominek z szybą zespoloną.
Arturo nie napisze wszystkiego co ma wpływ
na ten proces , pisze o smoku i salonie co ma 32 m2 specjalnie żeby zrobić kogoś w ciula.
Taki czerwony z niego typ, który chce prowokować.
Nawet Bajbaga łyknął, (kliknął) przynętę. icon_mrgreen.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Masz rację sama WM nie dala by rady, ale wejdź w jego dziennik Na FM tak jak ja przed chwilą, ma też DGP ,powietrze z obudowy kominka skierowane do garażu poza salon, kominek z szybą zespoloną.
Arturo nie napisze wszystkiego co ma wpływ
na ten proces , pisze o smoku i salonie co ma 32 m2 specjalnie żeby zrobić kogoś w ciula.
Taki czerwony z niego typ, który chce prowokować.
Nawet Bajbaga łyknął, (kliknął) przynętę. icon_mrgreen.gif


A czy na FBD ktoś raczył użyć mózgu przed negacja jakiegoś rozwiązania ?
Śmiem twierdzić,że nie icon_biggrin.gif

Akurat bajbaga kuma o czym pisze...
Link do komentarza
Cytat

A czy na FBD ktoś raczył użyć mózgu przed negacja jakiegoś rozwiązania ?
Śmiem twierdzić,że nie icon_biggrin.gif

Akurat bajbaga kuma o czym pisze...


Pisz rzetelnie a nie będzie nieporozumień, dobrze że jest Twój dziennik na FM.

To ciepło wyprodukowane z kominka, które miało oddziaływać na salon co ma 32 m2, rozproszyłeś razem z przypalonym kurzem przez DGP na cały dom i nie podcieraj się Bajbagą.

Ps.
Troch skromności Kolego,chwalisz się swoim mózgiem?
słoń ma węszy, może dlatego nie potrafisz dogadać się tu z ludźmi,
oni używają rozumu a ty mózgu.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Pisz rzetelnie a nie będzie nieporozumień, dobrze że jest Twój dziennik na FM.

To ciepło wyprodukowane z kominka, które miało oddziaływać na salon co ma 32 m2, rozproszyłeś razem z przypalonym kurzem przez DGP na cały dom i nie podcieraj się Bajbagą.

Ps.
Troch skromności Kolego,chwalisz się swoim mózgiem?
słoń ma węszy, może dlatego nie potrafisz dogadać się tu z ludźmi,
oni używają rozumu a ty mózgu.


Dlatego napisałem tak bo myślałem,że ktoś używa a przynajmniej powinien używać mózgu zanim coś napisze i odpowie.
Być może myliłem się,że na FBD sa rozumni inwestorzy z długą datą icon_biggrin.gif

Jak widać jedynym jestem tutaj ja co myśli przed icon_biggrin.gif

Masz do mnie pretensje Animus,że myślałem ???? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dlatego napisałem tak bo myślałem,że ktoś używa a przynajmniej powinien używać mózgu zanim coś napisze i odpowie.
Być może myliłem się,że na FBD sa rozumni inwestorzy z długą datą icon_biggrin.gif

Jak widać jedynym jestem tutaj ja co myśli przed icon_biggrin.gif

Masz do mnie pretensje Animus,że myślałem ????


Ja się nie gniewam,za take błazeństwa, icon_smile.gif
ale inni mają pretensje i są obrażeni, może ich przeprosisz i będzie spokój. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja się nie gniewam,za take błazeństwa, icon_smile.gif
ale inni mają pretensje i są obrażeni, może ich przeprosisz i będzie spokój.


Niestety nie mam za co przepraszać ?
Za bezmyślność innych mam przepraszać ?
Mogą pisać sobie a ja będę prostowal zawsze taką bezmyślność (do poniedziałku)

Nie na darmo jestem Bogiem icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie mam za co przepraszać ?
Za bezmyślność innych mam przepraszać ?
Mogą pisać sobie a ja będę prostowal zawsze taką bezmyślność.
Nie na darmo jestem Bogiem icon_biggrin.gif




Nie masz czy też masz, nie ma znaczenia, tylko czy potrafisz?

Ps.
A powiesz mi tu w sekrecie, czy coś piłeś teraz, albo brałeś jakowąś chemię. :scratching: Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie masz czy też masz, nie ma znaczenia, tylko czy potrafisz?

Ps.
A powiesz mi tu w sekrecie, czy coś piłeś teraz, albo brałeś jakowąś chemię. :scratching:


Nie rób burdello z dziennika Solange,ja pisałem jak mam u siebie
Ty z teorii.
Pod wpływem jestem od rana do rana wszak jestem Bóg.
Link do komentarza
Tak mnie się "przytoczyło"
Że dom wariatów icon_lol.gif
I stare ale jare:

W szpitalu psychiatrycznym lekarz siedzi przy łóżku nowego pacjenta i pyta:
- Jak się nazywacie?
- Jak to, nie wie pan? Jestem Napoleon Bonaparte.
- Tak? A kto panu to powiedział?
- Pan Bóg.
Na to odzywa się głos z sąsiedniego łóżka:
- On kłamie. Nic mu takiego nie mówiłem.

Gdy solange ogarnie się do końca w nowej/starej rzeczywistości to nas pozabija.Jedynie animus będzie mógł liczyć na łagodniejsze potraktowanie z wiadomych względów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie mam za co przepraszać ?
Za bezmyślność innych mam przepraszać ?
Mogą pisać sobie a ja będę prostowal zawsze taką bezmyślność (do poniedziałku)

Nie na darmo jestem Bogiem icon_biggrin.gif


Do którego poniedziałku szmaciarzu? Obrażasz wszystkich debilu, porównując się czy raczej oznajmując że jesteś Bogiem.
Ty masz honor? chyba że ten honor masz tam gdzie słońce nie dochodzi.
A na dodatek jak pisałeś jak analfabeta tak dalej piszesz a innych będziesz prostował nieuku, najpierw wyprostuj swoją pisownie bo nieraz nie wiadomo o co ci biega w tej pisaninie w późnych godzinach wieczornych będącym naćpanym.
Link do komentarza
Cytat

Nawet Bajbaga łyknął, (kliknął) przynętę. icon_mrgreen.gif



Po prostu co do zasady "działania", Rzeczony ma rację - pomijając uzasadnienie.

Przy założeniu, że czujnik regulatora pokojowego zostanie zainstalowany zgodnie z zasadami, czyli w tym przypadku, nie w pomieszczeniu z kominkiem + pozostałe wymagane - temperaturowy armagedon w tym (takim) budynku nie nastąpi i to bez względu na rodzaj zainstalowanej wentylacji.



Ps. I faktem jest, że zdanie o cieple transportowanym przez WM jest, delikatnie ujmując, kontrowersyjne.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wiem że trudno i się z czegoś wycofać, ale bez DGP i innych zabiegów, których nie wymienił w tym poście sytuacja opisana przez Rzeczonego jest fikcją literacką.
icon_smile.gif


I znowu muszę wyjaśnić,tym razem jako Szatan icon_smile.gif
Chodziło o to,że pomieszczenia poza kominkiem z przyczyn tego że sterownik będzie przeklamany nie wyziebia się drastycznie jak pisałeś.
WM przy grzaniu kominkiem zawsze jest wlaczona na maksa żeby w całym domu,w każdym pomieszczeniu był duzy ruch powietrza.
DGP to inna para kaloszy,ma odbierać ciepło z obudowy ale mega robotę robi zamknięta obudowa bez kratek a to głównie dzięki kratkom ciepło wali na salon,do tego podwójna szyba i smok został ujarzmiony icon_biggrin.gif



Szatanskie pomysly ale bardzo dobrze działają a nikt nikomu nie zabrania myśleć icon_smile.gif
Link do komentarza
Demo, Animusie, z tego co piszecie wnioskuję, że posiadacie kominki. Zakładam jednak, że macie je przynajmniej od dekady i mocą oscylują pewnie w okolicach arturowej bestii. Cały czas pomijacie kwestię mocy mojego kominka; maksymalnie 8kw. Dla mnie to rzecz kluczowa, jeśli się mylę, to proszę poprawcie mnie. Może mogę kupić 14 kw i niczego to nie zmieni (a wybór będę miała większy). Zauważcie, że modele które podałam mają małą moc i małą szybę. Upieracie się przy tej saunie nie wiem dlaczego :scratching:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...