Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

:hug:


o to się mnie rozchodziło icon_razz.gif


a tak z innej beczki
a może tak zamiast stołu meble/meble/meble/piekarnik/pierdołek/ co tam chcesz sobie zabudować
na środku wyspa - jesteś daleko od okien a co ważniejsze masz do nich swobodny dostęp do mycia bez wdrapywania się na szafki (zrobiłem dzieciakom zabudowę z biurkami pod oknem tak na stałe - cholery idzie dostać - normalnie stojąc przy oknie to je myję ale z za biurka za krótki jestem :P)
przedłużeniem wyspy może być ( ala) stół - znaczy wydłużony blat z miejscami do siedzenia = 4 krzesła
a na wyspie możesz sobie układać trójkąty wedle uznania Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No wyspa to też dobry pomysł, tylko ze według tego projektu co był pokazany to na środku ma być stół i krzesła dla potrzeb rodzinno-śniadaniowych. Wyspa w takim wypadku już się nie zmieści, chyba ze jakoś to połączyć i z jednej strony wyspa a z drugiej stół czy coś w tym stylu.

Dwa okna w kuchni może i są fajne bo doświetlają itd. ale widziałem takie rozwiązanie w praktyce i jednak jest trochę nie praktyczne. Nad takim oknem nie zawiesi się już raczej szafki kuchennej, więc ogranicza ona trochę miejsce. Tym bardziej ze według projektu jest podobnie jak u mnie, w zasadzie tylko dwie ściany mogą być zabudowane szafkami itp. bo te pozostałe są "zajęte" przez stół i wejście na salon.
Link do komentarza
Takie dwa okna w kuchni są zajebiaszcze i jakże świetlne!
A trójkąt to tylko bermudzki i to też nie na pewno.

[/quote]
Zgadzam się w zupełności. Gdzieś czytałam , że ten trójkąt to umownie, że może być prowadzony w linii prostej icon_biggrin.gif .
Ewuś, popatrz pod kątem doświetlenia. Nie patrz na to, że od południa. Planujesz rolety? Jeśli tak , to w największe upały odgrodzisz się skutecznie. Poza tym, ileż tych upałów mamy w ciągu roku? Musisz przemyśleć preferencje. Dla mnie światło to priorytet. Znajoma ma dodatkowe, trzecie okno tarasowe w kuchni, wąskie, prowadzące na tarasik kuchenny i jest bardzo z tego rozwiązania zadowolona.
Link do komentarza
Cytat

No wyspa to też dobry pomysł, tylko ze według tego projektu co był pokazany to na środku ma być stół i krzesła dla potrzeb rodzinno-śniadaniowych. Wyspa w takim wypadku już się nie zmieści, chyba ze jakoś to połączyć i z jednej strony wyspa a z drugiej stół czy coś w tym stylu.




no właśnie pisałem że stół jest częścią wyspy - niedoczytałeś
Link do komentarza
ja mam dwa okna w kuchni i mi pasuje
jedno jest od południa, drugie od zachodu, nad tym od południa jest okap (dachu) i przez to okno słońce w ogóle nie dokucza (latem okno jest w cieniu, bo słonko wysoko), natomiast przez to od zachodu, owszem słonko daje, ale latem się żaluzjami przesłania i jest git, podsumowując dwa okna w kuchni są fajne :-)

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

a tak z innej beczki
a może tak zamiast stołu meble/meble/meble/piekarnik/pierdołek/ co tam chcesz sobie zabudować
na środku wyspa


brałam to pod uwagę. Nawet z dwa lata temu zrobiłam projekt icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg



Jednak rozważając wszystkie za i przeciw, doszliśmy z mężem do wniosku, że chcemy mieć w kuchni duży, rodzinny stół. Przynajmniej na 8 osób. Wtedy wyspa już nie wchodzi... cytując klasyka; albo rybki albo akwarium icon_wink.gif


No i teraz napiszę do reszty, bo już mnie sen morzy i nie będę cytować każdego z osobna. Poważnie uważacie, że bardzo duże okno od strony wschodniej i do tego drzwi tarasowe 2,15x 2,25 od strony południowej da za mało światła? To ja już nie mam więcej pytań blink.gif

Cytat

Gdzieś czytałam , że ten trójkąt to umownie, że może być prowadzony w linii prostej icon_biggrin.gif .


tak, a koło może być prowadzone od narożnika do narożnika :tease2: icon_wink.gif

Uwierzcie mi, że trójkąt roboczy nie został wymyślony przez jakiegoś debila. Jeśli ktoś dużo przebywa w kuchni, to ma to olbrzymie znaczenie. Tak się składa, że mieszkałam w ponad 10 miejscach i miałam okazje testować te trójkąty w linii prostej. No nie, po prostu nie.
Link do komentarza
Cytat

brałam to pod uwagę. Nawet z dwa lata temu zrobiłam projekt icon_biggrin.gif

[attachment=24653:4.1.JPG]

Jednak rozważając wszystkie za i przeciw, doszliśmy z mężem do wniosku, że chcemy mieć w kuchni duży, rodzinny stół. Przynajmniej na 8 osób. Wtedy wyspa już nie wchodzi... cytując klasyka; albo rybki albo akwarium icon_wink.gif



a możesz do swojego planu wprowadzić poprawki ?
- możesz icon_smile.gif
wyspę zrób szerszą a stół wrysuj jako część blatu wyspy tak na 3 miejsca(x2) z boku i 2 ze szczytu
jak nie siedzisz to masz multum blatu roboczego
jak siadasz to masz w sumie fajny stół - bez stołu
Link do komentarza
Cytat

tak, a koło może być prowadzone od narożnika do narożnika :tease2: icon_wink.gif

Uwierzcie mi, że trójkąt roboczy nie został wymyślony przez jakiegoś debila. Jeśli ktoś dużo przebywa w kuchni, to ma to olbrzymie znaczenie. Tak się składa, że mieszkałam w ponad 10 miejscach i miałam okazje testować te trójkąty w linii prostej. No nie, po prostu nie.



widziałem różne rodzaje zabudów gdzie trójkąty były albo i nie
osobiście wolę pojęcie ciągu roboczego jak mam gdzie postawić to nie muszę się obracać
idąc tym torem
zlewozmywak też wrzuciłbym na wyspę i w tym momencie zrezygnował z szafek pod dużym oknem
utracone szafki skompensowałbym wyższą zabudową na wiadomej ścianie + częściowym oszafkowaniem pod-wyspia
(wyspę przesunąłbym głębiej o szafki - więcej miejsca na rzeczony stół ) .
fakt że jeżeli przeniesiesz wszystko na wyspę to nie wystarczy że się obrócisz musisz obejść
ale + dodatni jest taki że to co postawiłaś do mycia gotując sięgasz bez przestawiania stając przy zlewie.
miałem okazję sobie podejrzeć użytkowanie takiego rozwiązania - i wcale sprawnie to szło
innych możliwości pogodzenia wilka z owcą - nie widzę


Cytat

No i teraz napiszę do reszty, bo już mnie sen morzy i nie będę cytować każdego z osobna. Poważnie uważacie, że bardzo duże okno od strony wschodniej i do tego drzwi tarasowe 2,15x 2,25 od strony południowej da za mało światła? To ja już nie mam więcej pytań blink.gif




zrób wizkę jak to będzie bez okna wyglądać - najlepiej w skali
obawiam się że może to wyjść trochę jak tunel i stracisz urok tej kuchni - ale może nabierze uroku tamtej kuchni :P Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szponiasty, w tym przypadku nie chodzi o gust. HS-ty, to merole wśród okien. I Ty lepiej (draniu) wiesz o tym ode mnie!
Na taras nie kupuje ich ten, którego nie stać.
Mnie nie było.



doczytałem teraz
to ja Ci powiem że od merolków wolę volvo
i jak się mam słać żeby mi się nie daj Boże piasek w tryby nie wsypał bo mi merolka szlak trafi
to takie podwójne ruchomym słupkiem są lepsiejsze
a ja na taras mam zwykłe pojedyncze + witryna
i moim jedynym punktem zastanowienia było czy witryna czy otwierane
sorki nie kręcą mnie suwanki

Cytat

[attachment=24654:ok1.PNG]
[attachment=24655:ok2.PNG]



znaczy się chcesz drzwi powiększyć ????
wygląda inaczej ale wcale nie głupio
może nawet wariację bym zaproponował
w postaci
wymierz ile miejsca potrzebujesz na szafki kuchenne
wtedy drzwi
za drzwiami jeszcze jakiś słupek się zmieści ala-komódka


Solka przy okazji w czym wrobisz te wizki ?
Link do komentarza
Cytat

znaczy się chcesz drzwi powiększyć ????



no przeca napisałam to w poście z zapytaniem, ale wszystkim to umknęło. Dlatego dziwiłam się tym wpisom o zaciemnieniu kuchni icon_rolleyes.gif

No to napiszę jeszcze raz; zamiast 2 okien kuchennych na elewacji południowej (jedno 220/145, drugie 80/210), myślałam o zamurowaniu pierwszego i powiększeniu tarasowego (215/225). Dzięki temu zyskałabym 3 metry ściany. Weszłaby płyta, okap i pewnie ze 2 wiszące szafki. Generalnie ustawność i funkcjonalność na duży plus.



Cytat

Solka przy okazji w czym wrobisz te wizki ?



Ikeowskim planerem kuchennym, którego szczerze nienawidzę. Wczoraj zrobiłam projekt kuchni z tym potencjalnym układem i mi go wpierdzieliło :ranting: do tego zawiesza się okrutnie... szkoda słów.

Pół dnia szukałam dziś darmowego programu do projektowania, ale nic ciekawego nie znalazłam. Wybór mebli duży, widok 3D super, a kutwa nie można zmieniać rozmiarów okien... i takie tam.

Jakby kto miał doświadczenie z jakimś ludzkim programem, to będę wdzięczna za namiar.
Link do komentarza
Cytat

no przeca napisałam to w poście z zapytaniem, ale wszystkim to umknęło. Dlatego dziwiłam się tym wpisom o zaciemnieniu kuchni icon_rolleyes.gif



Mnie nie umknęło, a wpis brał się z po prostu. Ale tak paczę, paczę i myślę, że może i zaczyna mnie przekonywać argument ustawności. Bo dotychczas to myślałem, że chodzi Tobie przede wszystkim o to, by nie mieć kuchni pod oknem.

Cytat

proszzzzzz projekt robiony taboretem icon_rolleyes.gif


Ha ha ha!

Ja robię wizualizacje w ArchiCadzie 7. Ta wersja jest darmowa i uproszczona, ale mimo to wymaga wejścia w obsługę funkcji.
Link do komentarza
Cytat

Archicad 7 - fileconverter
"From this page you can download old ARCHICAD packages which are pre-installed and updated to the latest available build. You can use these packages to convert your old ARCHICAD files to a format which is supported by current ARCHICAD versions."

Dzięki temu masz za darmo. I działa.


Mam
a czy działa sprawdzę popołudniu

dzięki
Link do komentarza
Jakbym miała mało zmartwień na głowie... to znalazłam dekarza, u którego cena robocizny za dachówkę jest 1.200 zł większa od blachy... i jakem miała postanowione, tak znowu muszę rozważać... czyli zaczynam od początku icon_rolleyes.gif

Wygląda to tak; za blachę bierze 25 zł za m2, za dachówkę 30 zł. Obróbka z blachy 1350 zł, więc wychodzi nam

7.350 zł kontra 8.550 zł icon_rolleyes.gif

boszzzzzz
Link do komentarza
Cytat

Jednym z częstych błędów facetów jest próba doradzania kobietom.
One nie chcą porad. Broń boże! Facet ma ją tylko wysłuchać i co najwyżej przytakiwać, i nic więcej! icon_mrgreen.gif


i się znalazł dziś taki jeden, co się wyłamał :tease2:

Uwaga, uwaga; grozi wybuchem śmiechu, w skrajnych przypadkach poluzowaniem zwieraczy icon_lol.gif

Zachęcona Arturowym opisem dachówki z Tondach, postanowiłam zwrócić się z zapytaniem ofertowym. Znalazłam skład w okolicy, który na swej stronie internetowej ma informację, że posiada dachówki Tondach. Poczytałam, pooglądałam zdjęcia i stwierdziłam, że podoba mi się model Figaro Deluxe. Wysmarowałam maila, a w odpowiedzi dostałam:

"W załączniku przesyłam wycenę na kompletne pokrycie dachowe + system rynnowy metalowy w kolorze.
Generalnie bazujemy na produktach firmy Braas, dlatego mogę zaproponować dachówkę ceramiczną Turmalin w kolorze grafit-antracyt angoba.
Dachówka ta jest odpowiednikiem dachówki Tondach Figaro".

:takaemotka:

no i już wiem, że za dach pokryty Braas Turmalin w dodatku w kolorze antracyt musiałabym zapłacić 25,5 tys. zł (wliczony 23% VAT)
Link do komentarza
Słuchajcie... albo znalazłam babola w projekcie... albo za dużo czytam i głupieję... albo jestem skłonna przychylić się do obu wersji icon_rolleyes.gif

tak wyglądają warstwy podłogi na gruncie

DSC01446.jpg



pierwsza kaszana to grubość ocieplenia. Potem jest posadzka cementowa 15 cm. No i tu rodzi się moje pytanie; wszędzie gdzie czytam minimalna grubość wylewki betonowej to 6,5 cm. Przeważnie jest między 7 a 8, ale skąd 15? Ma to jakieś uzasadnienie? Czy mogę powiększyć warstwę styro, kosztem wylewki?
Link do komentarza
Gość arturo72
Z tym Braasem pojechali ;)
Co do wylewki 15cm nie ma żadnego uzasadnienia technologicznego i jak najbardziej można ją obniżyć do minimalnej wymaganej grubości a nadrobić styro.
Ja osobiście dałbym 10cm z uwagi na zaletę bezwładności ale to jedynie ja icon_smile.gif
Link do komentarza
Do gry wkroczył Pan mąż i zaczął mieszać... Opcja najtańszej dachówki nie wchodzi w grę, bo mu się nie podoba. Mowa oczywiście o Titanii z Creatona. Jak to określił; wygląda jakby była z plasteliny, a dach jest jakiś dziwnie gruby...

no... icon_rolleyes.gif


Posiedzieliśmy razem i drogą kompromisu, ustaliliśmy produkt, który podoba się obojgu. Jeśli dachówka, to nadreńska. Różne firmy mają ją w swej ofercie:

Creaton Optima



tylko w tym wypadku cena wyjdzie niewiele mniejsza od Braasa Turmalin.

Szperałam, szperałam i wyszperałam

Bogen Reform 11




Cena przyzwoita. Problem polega na tym, że nie znam tej dachówki. W necie opinii jak na lekarstwo. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą firmą? Coś wie o jakości?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Do gry wkroczył Pan mąż i zaczął mieszać... Opcja najtańszej dachówki nie wchodzi w grę, bo mu się nie podoba. Mowa oczywiście o Titanii z Creatona. Jak to określił; wygląda jakby była z plasteliny, a dach jest jakiś dziwnie gruby...

no... icon_rolleyes.gif


Posiedzieliśmy razem i drogą kompromisu, ustaliliśmy produkt, który podoba się obojgu. Jeśli dachówka, to nadreńska. Różne firmy mają ją w swej ofercie:

Creaton Optima



tylko w tym wypadku cena wyjdzie niewiele mniejsza od Braasa Turmalin.

Szperałam, szperałam i wyszperałam

Bogen Reform 11




Cena przyzwoita. Problem polega na tym, że nie znam tej dachówki. W necie opinii jak na lekarstwo. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą firmą? Coś wie o jakości?


Myślałem też o Bogenie bo cena była ok a i kształt dachówki też ok bo mam identyczny ale Tondach wyszedł jednak taniej a była możliwość w pewnym składzie przechować dachówkę do wiosny to i mam co mam.
Co do jakości wyszedłem z założenia,że niezależnie od producenta dachówka ceramiczna nie zepsuje się ani nie skruszy w ciągu najbliższych kilku czy kilkunastu latach także nie miało dla mnie to zbytniego znaczenia czy gwarancja będzie 5 czy 50 lat aczkolwiek Tondach daje na 30 lat z tum że dla mnie to pic na wodę ;)

Poniżej allegro:
http://allegro.pl/dachowka-bogen-reform-11...6131352204.html

http://allegro.pl/tondach-stodo-12-angoba-...6011689957.html

A opiniami nie ma co się zbytnio sugerować bo zanim kupiłem Tondacha na FM było sporo negatywnych opinii ale ja po 3 latach nie widzę nic do czego można by było się doczepic na dachu icon_smile.gif
A ze ja "typ nie pokorny" to wbrew opiniom dzialam i nie żałuję ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

od czasu moniera powala mnie GWARANCJA
u nich nie ścięła mnie z nóg i zaś wyszło mi że normalny jestem


Wyobrażasz sobie że jak coś się stanie z dachówką po 40 latach to producent jak gwarancja jest na 50 lat Ja uzna czy wymieni taką dachówkę ? ;)
Ja nawet do Meyera nie podchodziłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
No dokładnie jeśli chodzi o gwarancję i dlatego nie robiło to na mnie wrażenia a rolę grała cena głównie bo tak jak mówiłem dachówka ceramiczna to nie szkło żeby się zbilo icon_smile.gif

Dobre opinie ma również Nelskamp a i cenowo też był w tej półce którą ja sobie narzucilem:
http://allegro.pl/nelskamp-nibra-r10-dacho...5979812050.html

Dla porównania Meyer i cena m2 prawie 2x wyższa:
http://allegro.pl/meyer-holsen-dachowka-da...6123270412.html
Link do komentarza
W tak zwanym międzyczasie intensywnie myślałam o kuchni. Konkretnie o tym czy zmieniać otwory okienne, bo to ostatni gwizdek.

Zrobiłam chyba z tysiąc projektów kuchni, w różnych wariantach. Tyle ich zrobiłam i w każdym mi coś nie pasowało. Wkur[cenzura]wiłam się strasznie i pier[cenzura]dalnęłam tę robotę na 3 dni. W kolejnym międzyczasie przyszło olśnienie (chyba zbiegło się z wypiciem butelki czerwonego wina). Zasiadłam i zaprojektowałam. Jest. Mam. W tej wszystko gra. Jest dobrze. Jest lepiej, niż dobrze.

Najpierw elewacje:

okno od frontu zostaje pomniejszone; będzie się znajdować na tej samej wysokości, co okna w sypialni i łazience.

tak było:

DSC01446.jpg



tak będzie:

DSC01446.jpg



elewacja boczna, południowa. Małe drzwi tarasowe znikają (a raczej zamurowują się icon_biggrin.gif), a zwykłe okno zostaje takie same na szerokości, tylko docinamy je do podłogi.

tak było:

DSC01446.jpg



tak będzie:

DSC01446.jpg




Teraz kuchnia od środka

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze 1 wersję. Różni się tylko położeniem piekarnika, więc to "kosmetyka", do zadecydowania później

[attachment=24693:sup10.PNG]


A ja jestem przeciw !!! icon_biggrin.gif
Ewuś, a tak serio, bardzo mi się podoba to duże okno tarasowe, natomiast nie zachwyca mnie poziom okna bocznego. Dlaczego chcesz je podnieść tak wysoko? Nie masz przyjemności w patrzeniu przy pracach kuchennych na zieleninę zaokienną? icon_eek.gif .
I jeszcze na jedno zwróciłam uwagę. To boczne ustawienie piekarnika. Nie wydaje mi się praktyczne. Czasem pakuję do piekarnika ciężką, żeliwną brytfannę. Nie wyobrażam sobie dawania jej w tej pozycji. Wiem, pisałaś , że to pieśń przyszłości,
ale tak mi się nasunęło.
Link do komentarza
Cytat

A ja jestem przeciw !!! icon_biggrin.gif
...
I jeszcze na jedno zwróciłam uwagę.
...
Nie wyobrażam sobie ...


Musiałaś?...

Już dziewczyna zapięła sprawę, nawet dostała wsparcie, że jest oki. Już by miała odrobioną pracę, spokojną głowę, zamknięty temat...
Ale nie! Koleżanka wpadła pomóc. Zauważyła, zwróciła delikatnie uwagę i szlag i w ppp...u poooszły czszy dni kombinacji.
icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja jestem przeciw !!! icon_biggrin.gif
Ewuś, a tak serio, bardzo mi się podoba to duże okno tarasowe, natomiast nie zachwyca mnie poziom okna bocznego. Dlaczego chcesz je podnieść tak wysoko? Nie masz przyjemności w patrzeniu przy pracach kuchennych na zieleninę zaokienną? icon_eek.gif .



Wiesz... może i nie jestem zbyt wysoka, ale mam więcej niż 1,5 metra icon_razz.gif Moim zdaniem to okno jest na idealnej wysokości. Tak żebym mogła zerknąć co się na ulicy/ przy furtce dzieje, ale jednocześnie spokojnie na golasa pobiegam w kuchni upalnym latem i mnie żaden sąsiad, w trakcie tego niecnego procederu nie dojrzy icon_lol.gif


Cytat

I jeszcze na jedno zwróciłam uwagę. To boczne ustawienie piekarnika. Nie wydaje mi się praktyczne. Czasem pakuję do piekarnika ciężką, żeliwną brytfannę. Nie wyobrażam sobie dawania jej w tej pozycji. Wiem, pisałaś , że to pieśń przyszłości,
ale tak mi się nasunęło.


Z tego też powodu powstała opcja druga, w której piekarnik jest pakowany od frontu icon_biggrin.gif Ja nie posiadam żeliwnych brytfanek. W zasadzie to nie posiadam w ogóle brytfanek. Jedyne co pakuję do piekarnika to ciasta lub garnki rzymskie z mięsiwem. W ogóle to się zastanawiam nad piekarnikiem kompaktowym :scratching:

Cytat

Musiałaś?...

Już dziewczyna zapięła sprawę, nawet dostała wsparcie, że jest oki. Już by miała odrobioną pracę, spokojną głowę, zamknięty temat...
Ale nie! Koleżanka wpadła pomóc. Zauważyła, zwróciła delikatnie uwagę i szlag i w ppp...u poooszły czszy dni kombinacji.
icon_razz.gif


Spokojna Twoja rozczochrana. Konstruktywna krytyka zawsze w cenie. Jednakowoż kuchnia ma to do siebie, że każdy z osobna pracuje według swoich schematów. Co się sprawdzi u Baszki, nie musi się sprawdzać u mnie i odwrotnie.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz... może i nie jestem zbyt wysoka, ale mam więcej niż 1,5 metra icon_razz.gif Moim zdaniem to okno jest na idealnej wysokości. Tak żebym mogła zerknąć co się na ulicy/ przy furtce dzieje, ale jednocześnie spokojnie na golasa pobiegam w kuchni upalnym latem i mnie żaden sąsiad, w trakcie tego niecnego procederu nie dojrzy icon_lol.gif


No przeca wzrost mamy chyba jednaki. Bez podanych wymiarów wydawało mi się owo okno zbyt wysoko. Kuzynka ma taki prostokąt niemalże pod sufitem i jest to idea, której nie rozumiem. Skoro piszesz, że to wysokość idealna, to ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...