Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

Chłop został z dziećmi a jej wiercą?


wszyscy my byli icon_wink.gif
to znaczy ja z mężem, dzieci u babci, a później miałam wezwanie na cycka, więc za 2 razem wzięłam córkę ze sobą.

kuuuuuuuuurde, ale to długo trwało. jeszcze pogoda dupiasta, zmarzłam i zmokłam okrutnie.

ostateczne wyniki będą pojutrze, ale chyba będę musiała zostać przy płycie.

3/4 domu ma nośne grunty 0,8 metra niżej, jeden róg 2 metry. do tego dochodzi wysoki poziom wód.

Cytat

może do ropy się dokopali



do ropy nie, ale gazem śmierdziało icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Lewą nogą wstałaś dziś chyba nie?


nie jest aż tak źle, powiedzmy, że środkową icon_wink.gif

dobija mnie po prostu to czekanie, jak zwykle wszystko się przeciąga. próbowałam wydobyć jakieś informacje od panów geologów, to powtarzali, że muszę zaczekać na ostateczną analizę. jedyne, czego się dowiedziałam, to "nie jest aż tak źle, ale do ideału też trochę brakuje" icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

A czemu dziewczynka w przebraniu chłopca chodzi co?



dlaczego w przebraniu chłopca? ma szare leginsy, seledynową koszulę w kratę (popularną flanelcię icon_lol.gif) i różowy (faktycznie bardzo męski) ocieplacz icon_razz.gif

Cytat

dasz radę...czekanie jest dobijające, ale Ty masz co robić przecież.....mała chodzi do przedszkola?? Mój idzie od września icon_biggrin.gif to się będzie działo


mała chodzi do żłobka. teraz ma 3 tygodnie wakacji icon_smile.gif Synek w domu do Stycznia.
Link do komentarza
Cytat

dlaczego w przebraniu chłopca? ma szare leginsy, seledynową koszulę w kratę (popularną flanelcię ) i różowy (faktycznie bardzo męski) ocieplacz

Niezbyt wyraźny rysujesz wizerunek dziewczynki (zgodzisz się chyba że trochę różu to nie wszystko)w tej chwili Ty kreujesz jej wizerunek ,ale przyzwyczajenia pozostaną . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Niezbyt wyraźny rysujesz wizerunek dziewczynki (zgodzisz się chyba że trochę różu to nie wszystko)w tej chwili Ty kreujesz jej wizerunek ,ale przyzwyczajenia pozostaną .



a po co rysować wyraźny?

moja córka ma prawie 2,5 roku ale już wybiera sobie w co chce się ubrać (dostaje 2 do wyboru). nienawidzi sukieneczek, kokardek, głupkowatych nakryć głowy (jak na Twoim zdjęciu) i różu (ten ocieplacz to jeden z niewielu ciuchów w tym kolorze, akceptowany przez małą).

wybacz, ale już dawno wyrosłam z robienia czegoś "bo wypada", tyczy się to zarówno zachowania jak i wyglądu. Emi uwielbia biegać boso, nosić jeansy i kocha swoją "chłopięcą" flanelową koszulkę. nie będę jej tego zabraniać, bo "należałoby narysować wyraźny wizerunek dziewczynki". nie będę kazała jej zapuszczać włosów, bo dziewczynki noszą długie, a chłopcy krótkie i nie będę na siłę wciskać w lakierki, skoro ma wygodne adidasy.

co do przyzwyczajeń też się nie zgodzę. ja nie ubieram się tak, jak mama mnie kiedyś ubierała.
Link do komentarza
Cytat

Ty mówisz o 2,5 letnim dziecku?


tak. o sobie też.

może ja przesadzam w drugą stronę, bo dla mnie koszmarem było, rozczesywanie włosów (które trzeba było zapuszczać do komunii; bo przecież wszystkie dziewczynki muszą), noszenie durnych białych kołnierzyków, bufiastych sukieneczek i uważanie, żeby się czasem nie ubrudzić, bo dziewczynkom nie wypada.

ja daję swojej córce wybór i już.

prosiłabym też zakończyć temat, bo to jak wygląda moje dziecko nijak się ma do budowy domu.
Link do komentarza
Cytat

CYTAT(solange63 @ 12.07.2013, 12:01 ) *
prosiłabym też zakończyć temat, bo to jak wygląda moje dziecko nijak się ma do budowy domu.


Jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem to powinieneś wiedzieć że na ten temat nic tu więcej nie napiszę . icon_razz.gif




Matko i Córko!!!!!!!!
tO sOLANGE JEST CHŁOPEM!!!????

Sodomia i Gomoria i Tfu Tfu.,.... icon_smile.gif
Link do komentarza
mail od mojego wykonawcy:

witam

czyli mamy grunty "w miarę nośne" od ok 100cm od instniejącego teraz wykopu w otworze 1-3 w otworze 2 jest bałagan i cokolowiek nośnego jest na ok 2m. czyli dodając poziom posadowienia do poziomu 0.00 na gotowo mamy ściany fundamentowe o wysokości od 190cm do 290cm!! co w przypadku posadowienia bezpośredniego musi być zwieńczone wieńcem odwodowym. A i tak były robione tylko 3 otwory więc należy przypuszczać że albo podczas wykopów trafimy na otwór o parametrach 1-3 albo otworu 2.

i o ile można zejść na ww głębokość w moim odczuciu jest to mało wykonalne( nie piszę że nie możliwe) ale podczas wykopów woda będzie wszystko zalewać na bieząco więc wydaje się posadowienie bezpośrednie mało możliwe.

owszem można zastosować igłofiltry pompy, kopać odrazu na dwie koparki i jakoś zalać te fundamenty, ale do konca pewności nie będzie czy są posadowione na dobrym gruncie(woda będzie wszedzie). Tylko co dalej jak wymurować prawie 3metry ściany fundamentowej w wykopie o szerokości 60cm? z lecącą wodą ze ścianek wykopów. I najważniejsze nigdy w życiu nie wszedł bym w tych gruntach na 3m pod poziom terenu bez szalunków roboczych. i jeszcze długo by wymieniać o kosztach już nie wspomnę.

Moim zdaniem wylanie płyty da przedewszystkim pewność Państwu że dom bedzie stabilny i dobrze posadowiony, lanie fundamentów jest ryzykowne i na takich gruntach niestety nie dam gwarancji że będzie wszystko ok.

w razie pytań proszę dzwonić lub pisać ponieważ musi Pani podjąć decyzję bo jak przyjdzie ulewa i wszystko pozalewa to odrazu......
Link do komentarza
Cytat

Mam wyniki. Czy znający się na rzeczy mogą ludzkim językiem wytłumaczyć jak bardzo jest źle i czy faktycznie należy posadowić dom na płycie?

[attachment=16894:za__5_Ka...Przyby_a.pdf]
[attachment=16895:za__6_Ka...Przyby_a.pdf]
[attachment=16896:za__3_Ob...Przyby_a.pdf]


To już było do przewidzenia patrząc na ten dołek .

Co można brać pod uwagę nie wydając kasy na walkę z napływającą wodą w trakcie robót.

Płyta fundamentowa, mikropale, fundament na studniach,

Jeszcze ,posadowienie lekkiego domu, na przykład drewnianego (w technologii szkieletowej lub domu z bali).Fundamenty słupowe stopy prefabrykowane i belki podwalinowe.

A czy to nie jest teren zalewowy sprawdziliście choć to ? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oj... widzę, że będą to grube pieniądze utopione w błoto z niepewnym rezultatem


nie wiem dlaczego tak twierdzisz, ani płyta fundamentowa nie jest nowym rozwiązaniem, ani studnie fundamentowe.
kwestia tylko przeprojektowania i ruszamy z pracami.

Cytat

To już było do przewidzenia patrząc na ten dołek .

Co można brać pod uwagę nie wydając kasy na walkę z napływającą wodą w trakcie robót.

Płyta fundamentowa, mikropale, fundament na studniach,

Jeszcze ,posadowienie lekkiego domu, na przykład drewnianego (w technologii szkieletowej lub domu z bali).Fundamenty słupowe stopy prefabrykowane i belki podwalinowe.

A czy to nie jest teren zalewowy sprawdziliście choć to ?


pod uwage brana jest płyta i studnie fundamentowe.

lekki dom odpada, teren nie jest zalewowy.
Link do komentarza
Cytat

stokrotka.35 zna się na wszystkim, akurat tym się nie przejmuj
dlaczego ma być płyta?

studnie, pale... koleś z brodą mocno się zagalopował


ja już wymiękam. przyznaję, że nie spodziewałam się takiej kwoty.

płyta ma być dlatego, że pierwsze nośne warstwy mam metr i niżej pod poziomem gruntu.

może faktycznie studnie fundamentowe wyszłyby taniej :scratching:
Link do komentarza
Solange zazwyczaj strefa przemarzania przyjęta jest na 1,2m.. - sama wspominasz o 1m i więcej... no moim zdaniem nie może być tak, że masz takie wachania amplitud od 1m do 3m na tak małym odcinku.
Więc jak masz ten 1m to jest dobrze.. może porozmawiaj z kierwonikiem budowy.
Poza tym 30 tys.. - jak dla mnie to powinnien być koszt całkowity fundamentu - nie lejesz przecież na 1m glęboko tej płyty..
Link do komentarza
tylko ze względu na wysoki poziom wód ławy miały być lane płytko, a później wszystko obsypywane.
wahania mam od 1,20 do 2 metrów
kierbud jest za płytą; "najpewniejsze rozwiązanie".

Ja chcę się dowiedzieć, czy te grunty są faktycznie tak miękkie, że nie można lać ław. w poniedziałek jadę do firmy geologicznej. no kurka wszyscy wkoło mają zwykłe ławy, obsypywane (jak to było założone na początku), a tylko ja mam tak kiszkowate warunki, że musi być płyta... wierzyć mi się w to nie chce lub przyjąć do wiadomości (niepotrzebne skreślić).

Cytat

A w jakiej kwocie za ławy miałaś wycenę ?


~ 30 tys.
Link do komentarza
Cytat

tylko ze względu na wysoki poziom wód ławy miały być lane płytko, a później wszystko obsypywane.
wahania mam od 1,20 do 2 metrów
kierbud jest za płytą; "najpewniejsze rozwiązanie".

Ja chcę się dowiedzieć, czy te grunty są faktycznie tak miękkie, że nie można lać ław. w poniedziałek jadę do firmy geologicznej. no kurka wszyscy wkoło mają zwykłe ławy, obsypywane (jak to było założone na początku), a tylko ja mam tak kiszkowate warunki, że musi być płyta... wierzyć mi się w to nie chce lub przyjąć do wiadomości (niepotrzebne skreślić).


Może poszerzone ławy obsypywane dadzą radę ,musi wyliczyć twój konstruktor.

Cytat

tylko ze względu na wysoki poziom wód ławy miały być lane płytko, a później wszystko obsypywane.

~ 30 tys.

30 kafli za lawy ,ściany fundamentowe ,izolacje, ocieplenie chudziak z całym materiałem czyli pociągnięcie domu do zera ?
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif
Coś tu jest grubo naciągnięte.


- 47 siatek zbrojeniowych 205x500cm koszt jednej 185zł brutto=8695zł

-beton B20 46 kubików x265zł netto x 23%vat =325.95x45m3=14993,24zł

-15 samochodów -wywrotek każda ok 13-14m3 piasku ok 150 kubików( cena jednego 560zł netto sprzedadzą) =15x560=8400zł

-pompa do wylania płyty+dojazd+koparka do zasypywanie+wibrowanie= 2200zł brutto

-drut wiązałkowy,dystanse,wkręty rozpory,śruby ok1550zł

-szalunki dodatkowe deskowanie 1150zł

-piasek zagęszczany warstwami, zaprawa cementowo wapienna,bloczki M-6 (różnica bloczków ponieważ na płycie też będą murowane bloczki pozostałe do poziomu 0,00.

instalcja nie odejdzie ponieważ należy ją ułożyć pod płytą i porobić przepusty, ocieplenie i izolacja przeciwwilgociowa też zostanie. suma ok 7000zł


robocizna ok 6000zł
Link do komentarza
OK, to koszt płyty.
W sumie około 30000zł + wod-kan + robocizna.
To ile w takim razie miał kosztować fundament tradycyjny skoro o te 30000zł płyta jest droższa od fundamentów opartych na ławach?
Dalej nie łapię jak Ty to liczysz.

Cytat

-piasek zagęszczany warstwami, zaprawa cementowo wapienna,bloczki M-6 (różnica bloczków ponieważ na płycie też będą murowane bloczki pozostałe do poziomu 0,00.


A te bloczki betonowe to przepraszam po co?
Płyta fundamentowa sama jest poziomem zero jeśli w niej jest już ułożone ogrzewanie podłogowe lub dochodzi 6-8cm jastrychu w momencie osobnej warstwy grzewczej.

Cytat

instalcja nie odejdzie ponieważ należy ją ułożyć pod płytą i porobić przepusty, ocieplenie i izolacja przeciwwilgociowa też zostanie. suma ok 7000zł


Kanalize trzeba zrobić w obu przypadkach, za to nie trzeba robić podłogi na gruncie.
Link do komentarza
Cytat

OK, to koszt płyty.
W sumie około 30000zł + wod-kan + robocizna.
To ile w takim razie miał kosztować fundament tradycyjny skoro o te 30000zł płyta jest droższa od fundamentów opartych na ławach?
Dalej nie łapię jak Ty to liczysz.


A te bloczki betonowe to przepraszam po co?
Płyta fundamentowa sama jest poziomem zero jeśli w niej jest już ułożone ogrzewanie podłogowe lub dochodzi 6-8cm jastrychu w momencie osobnej warstwy grzewczej.


Kanalize trzeba zrobić w obu przypadkach, za to nie trzeba robić podłogi na gruncie.


Płyta fundamentowa nieizolowana na niej ściany fundamentowe do "poziomu 0" ?

A jak by dom na płycie postawił a garaż 2 stanowiskowy na fundamentach odizolowany od chałupy . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dalej nie łapię jak Ty to liczysz.



Ja też nie łapię jak to jest policzone, ale dostałam maila od wykonawcy, że do kwoty, którą ustaliliśmy muszę dopłacić 30 tys. (i te informacje, które wklejałam wyżej)

pierwszy kosztorys mam taki:

zaliczka- 20 tys.

fundamenty - 13 289 (ogrodzenie terenu budowy, tyczenie geodezyjne, zdjęcie humusu, wykopy pod ławy, zbrojenie, instalacja odgromowa, betonowanie ław, warstwa izolacyjna pozioma)

ściany stanu zerowego- 10 891 (bloczki M6, izolacja pionowa, ocieplenie płyty XPS, folia kubełkowa czarna, przepusty instalacyjne)

posadzki pod podłogę budynku- 12 587 (instalacje kan., piasek zagęszczony warstwami, izolacja przeciwwilgociowa, wylewka betonowa)

ściany przyziemia- 23 850
wieńce żelbetowe obwodowe- 6364

do wszystkiego trzeba doliczyć 8% vat.
Link do komentarza
no rzesz kuźwa

-15 samochodów -wywrotek każda ok 13-14m3 piasku ok 150 kubików( cena jednego 560zł netto sprzedadzą) =15x560=8400zł

zamiast tego piachu daj beton W i strop
i masz piwnicę co prawda z przymusu ale masz
swoją drogą wszystko oprócz studni wymaga igłofiltrów bo jak zaleje to się będzie lało
bo syfu naniesie
czyli koszty w górę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...