Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

co za maruda, co za maruda icon_rolleyes.gif

3 duze szafy zostaja i bez gadania; lodowka, piekarnik i wszystkie akcesoria do pieczenia, a jedna bedzie pelnic funkcje spizarki. bedzie tam magazyn na wszystkie "suche" produkty: maki, makarony, kasze, ryze, itp.
poza tym bardzo mnie sie podobuje taka zabudowa z piekarnikiem w srodku icon_razz.gif

zauwaz, ze nie mam wiszacych szafek, w ktorych przewaznie przechowuje sie takie produkty.

wymiary sie zgadzaja prawie icon_lol.gif powinno byc 5210 x 3240, nie wiem dlaczego zwiekszylo mi sie o cale 2 mm icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

To se rób jak chcesz :P i nie pytaj mnie o zdanie :P tyle w temacie icon_smile.gif


no znowu marudzi, no!

pytam, czekam na konstruktywna krytyke, a potem sie odnosze, dlaczego zrobilam tak, a nie inaczej. Ty tez zalozyles watek o swojej kuchni, wszyscy zgodnie radzili, a Ty i tak zostawiles jak bylo na poczatku icon_razz.gif

czy moje wytlumaczenie, odnosnie 3 wysokiej szafki Cie usatysfakcjonowalo?
Link do komentarza
Cytat

no znowu marudzi, no!

pytam, czekam na konstruktywna krytyke, a potem sie odnosze, dlaczego zrobilam tak, a nie inaczej. Ty tez zalozyles watek o swojej kuchni, wszyscy zgodnie radzili, a Ty i tak zostawiles jak bylo na poczatku icon_razz.gif

czy moje wytlumaczenie, odnosnie 3 wysokiej szafki Cie usatysfakcjonowalo?




Przecie to twoja kuchnia nie? icon_smile.gif

Więc swoje powiedziałem icon_smile.gif a zrobisz jak ci pasuje nie?

No wqurwiony jestem na maxa i to może się teraz odbija na tobie

Wybaczysz chyba nie?
Link do komentarza
Cytat

nie wiem. tak daleko nie patrze w przyszlosc, ale ikea ma prosty planer, w ktorym sie lapie, dlatego tam sobie wymyslalam.

maly wybor frontow tam jest... albo inaczej; nie ma tych, ktore mi sie podobaja :bezradny:
ja chcialabym miec wysokie szafki biale, reszte palisander albo jablon indyjska.



w planerze wszystkiego nie ma

sprawdź na stronach ikei icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

zauwaz, ze nie mam wiszacych szafek, w ktorych przewaznie przechowuje sie takie produkty.





oj zauważam zauważam niestety - od czasu kiedy byłem zmuszony przenieść wszystkie graty z 32m mieszkania do 17 m przyczepy kempingowej nieco inaczej zacząłem patrzeć na użyteczność schowków pod sufitem i w innych niespecjalnie spotykanych miejscach (gratów mi zabrakło )

całość można szukać natchnienia :P
graty do pieczenia mogą z powodzeniem schowane być pod siedziskiem ławy (przy stole) zaś 60 cm do przodu

w częściach ściennych raczej widziałbym nadbudowę i tam właśnie się robi miejsce na Twoją spiżarkę czy zastawy.
no i oczywiście pawlacze w całej części kuchennej - na tyle wysoko że głową o to nie wadzisz na tyle płytkie że wchodzi jedna warstwa czegoś , a mieści się tam mnogo możesz mi wierzyć
jak na moje oko kuchnia powinna się zamknąć do linii stołu na twoim szkicu ustawiona w podkowę tylko trzeba wszystko z głową poukładać
no i kwestia gustu oczywiście . Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Najnowsze wiesci nie sa korzystne. Na dzialce mamy grunty plastyczne i bardzo wysokim poziom wod, wiec musimy zastapic "zwykle" fundamenty, plyta fundamentowa. z racji tego, ze chata wielka i parterowa bedzie to nieoczekiwany wydatek rzedu 10, 15 tysiecy zl icon_rolleyes.gif




nosz fuck


początek a już takie problemy

Ewa ale się nie przejmuj bo dobrze, że teraz to wyszło a nie jak juz byś miała mury postawione.

Dawaj kolejne info

Link do komentarza
cicho tam. wiem, wiem zanim kupilismy trzeba bylo sprawdzic, bl, bla, bla itd.

ale dzialka jest tak ladna i w tak fajnym miejscu, ze i tak bysmy ja kupili icon_razz.gif

a wracajac do meritum;
na dzialce nigdy nie kopalismy, ale jest ona na spadku i wszystko leci sobie nizej. wielkie kaluze nigdy tam nie stoja.

Ma ktos jakies pomysly, co z tym mozna zrobic, czy jestem skazana na plyte fundamentowa?
Link do komentarza
Moi Drodzy Mądrzejsi Koledzy. Mam pytanie (pewnie banalne jak zwykle, no ale trudno).

Czytam sobie teraz o tych płytach i wszędzie jest napisane, że płyta fundamentowa jest podłogą pierwszej kondygnacji budynku. W moim kosztorysie (opracowywanym dla budowy z ławami fundamentowymi), mam pozycję: "posadzki pod podłogę budynku (instalacje kan. podposadzkowe, piasek zageszczony warstwami, izolacja przeciwwilgociowa, wylewka betonowa). koszt tego wynosi 12 587 zł.

no i teraz moje pytanie; czy zmieniajac tradycyjny fundament, na płytę fundamentową, nie muszę wykonywać tych posadzek?
Link do komentarza
Cytat

tak wyglądała moja działka dziś, po 1,5 tygodnia bez deszczu


Włącz pozytywne myślenie i minusy przerób na plusy.
Masz idealne warunki dla poziomego DZ PCi jak i dla GWC glikolowego, choć przy takim poziomie wody z wykonaniem też łatwo nie będzie.
Inne plusy swojej działki już znasz, więc jak wszystko zbierzesz do kupy, to...




wyjdzie jeden wielki + icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Włącz pozytywne myślenie i minusy przerób na plusy.
Masz idealne warunki dla poziomego DZ PCi jak i dla GWC glikolowego, choć przy takim poziomie wody z wykonaniem też łatwo nie będzie.
Inne plusy swojej działki już znasz, więc jak wszystko zbierzesz do kupy, to...


wyjdzie jeden wielki + icon_biggrin.gif



i to jest najbardziej pozytywna i pomocna przy okazji porada.
Znasz stara maksymę:
"Chcieć to móc - a móc to chcieć!"
i tego sie trzymaj Sola!

poza tym
Life is brutal - ta stara prawda przypomina nam o sobie niemal na każdym kroku.
Przy budowaniu również.
Nie zapominaj icon_smile.gif


Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A gdzie humus może już zepchnięty i to wykop pod fundamenty.A jakieś badania gruntu robił ktoś z sąsiadów i stawiał na fundamentach czy płycie ?


humus już był zdjęty. co do sąsiadów, to wiem tylko tyle, że nikt nie ma tam piwnicy, bo właśnie wysoki poziom wód przeszkadza. podejrzewam, że nikt nie budował na płycie, bo wszystkie domy, mają po około 50 lat (po drugiej stronie drogi). nowe domy sa tylko 2 i to w znacznej odległości ode mnie.

na początku, była wersja, że przez to, że jest taki wysoki poziom wód, nie będą kopać głęboko, tylko płytko wyleją fundamenty, a później będą je obsypywać do granicy przemarzania.
opcja płyty pojawiła się wczoraj, kiedy 2 koparki się zakopały. pojechałam na działkę i faktycznie podczas chodzenia grunt "sprężynuje".
poprosiliśmy 2 innych konstruktorów o opinię. jeden (dość sporawy, na moje oko około 130 kg), zapadał się powyżej kostek.
też orzekli, że lepiej zrobić płytę.

Powiedzcie mi, bo nie wiem; czy świerzo odkopany grunt, może się tak zachowywać? bo ja się nie zapadałam, ale gdy chodziłam czułam jakbym stąpała po trampolinie. tak było ranno, gdy pojechałam 2 raz wieczorem, ziemia juz inaczej się zachowywała, była twarda.

Projektant zaproponował jeszcze, żeby przenieść dom na tył działki. Tam wykonali kilka wykopów i grunt wydaje się być bardziej spoisty... ale ten pomysł mi się nie podoba. no i trzeba by zmieniać warunki zabudowy.
Link do komentarza
Cytat

humus już był zdjęty. co do sąsiadów, to wiem tylko tyle, że nikt nie ma tam piwnicy, bo właśnie wysoki poziom wód przeszkadza. podejrzewam, że nikt nie budował na płycie, bo wszystkie domy, mają po około 50 lat (po drugiej stronie drogi). nowe domy sa tylko 2 i to w znacznej odległości ode mnie.

na początku, była wersja, że przez to, że jest taki wysoki poziom wód, nie będą kopać głęboko, tylko płytko wyleją fundamenty, a później będą je obsypywać do granicy przemarzania.
opcja płyty pojawiła się wczoraj, kiedy 2 koparki się zakopały. pojechałam na działkę i faktycznie podczas chodzenia grunt "sprężynuje".
poprosiliśmy 2 innych konstruktorów o opinię. jeden (dość sporawy, na moje oko około 130 kg), zapadał się powyżej kostek.
też orzekli, że lepiej zrobić płytę.

Powiedzcie mi, bo nie wiem; czy świerzo odkopany grunt, może się tak zachowywać? bo ja się nie zapadałam, ale gdy chodziłam czułam jakbym stąpała po trampolinie. tak było ranno, gdy pojechałam 2 raz wieczorem, ziemia juz inaczej się zachowywała, była twarda.

Projektant zaproponował jeszcze, żeby przenieść dom na tył działki. Tam wykonali kilka wykopów i grunt wydaje się być bardziej spoisty... ale ten pomysł mi się nie podoba. no i trzeba by zmieniać warunki zabudowy.

Szkoda czasu na gdybanie rób badania gruntu a przenoszenie domu na tył działki to zły pomysł drogi dojazdowe do garaży itd... zajmą dużo miejsca ,odśnieżanie to też utrapienie.Są takie grunty ,które kapilarnie podciągają wodę w górę ,a po zdjęciu pewnej warstwy ziemi poziom wód gruntowych miejscowo obniża się ,jezeli nikt dookoła nie stawiał domu na płycie to warunki gruntowe nie są takie złe . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

hihi czyżbyś czytał w moich myślach?

nie dawało mi to spokoju, więc znalazłam firmę wykonującą badania. przyjadą jutro o 12.00. mam nadzieję, że to będzie najlepiej wydane 900 zł w moim życiu


Przynajmniej będzie jakaś pewność co dalej robić ,ja bym wolał mieć swój dom na fundamentach(zresztą mam ) moze być bez piwnicy z przekładką termiczną ,podobnie jak Autorushd ale kokona bym sobie nie zrobił .

Na wiosnę jest najwyższy poziom wód gruntowych teraz już powinno być przynajmniej z 30-50 cm mniej od maxa . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szkoda czasu na gdybanie rób badania gruntu a przenoszenie domu na tył działki to zły pomysł drogi dojazdowe do garaży itd... zajmą dużo miejsca ,odśnieżanie to też utrapienie.Są takie grunty ,które kapilarnie podciągają wodę w górę ,a po zdjęciu pewnej warstwy ziemi poziom wód gruntowych miejscowo obniża się ,jezeli nikt dookoła nie stawiał domu na płycie to warunki gruntowe nie są takie złe .



Albo mozna tak... ;)




Link do komentarza
Cytat

ja myślę, że woda była gdzieś metr poniżej poziomu gruntu. biorąc pod uwagę, że teren w spadku i gdybyśmy go podnieśli to by wyszło z 1,5 m. Nie wiem czy to dobrze, czy źle... okaże się wstępnie jutro.

p.s. ile się czeka na ostateczne wyniki badań?


Wynik będziesz znała kiedy zakończą badanie, ale opis z opracowaniem graficznym pewnie w ciągu 7 dni.

Przy wykonywaniu płyty odejdzie Ci z kosztorysu: wykonanie ław fundamentowych, wykonanie podsypki zagęszczanej warstwami i podkładu betonowego pod podłogę na gruncie, bo te elementy albo będą wykonane w ramach wykonania płyty, albo będą zbędne (ławy)

Miałem podobne perypetie do Twoich... różnica polegała na tym, że zamiast na ławach stawiałem na stopach fundamentowych. Okazało się, że pod dwiema z ośmiu występował grunt miękkoplastyczny. Rozwiązaniem było wykonanie studni z kręgów betonowych na głębokość sięgającą gruntu nośnego, następnie zalanie tych studni betonem i dopiero na nich posadowienie stóp fundamentowych.
Link do komentarza
Cytat

Powiedzcie mi, bo nie wiem; czy świerzo odkopany grunt, może się tak zachowywać? bo ja się nie zapadałam, ale gdy chodziłam czułam jakbym stąpała po trampolinie. tak było ranno, gdy pojechałam 2 raz wieczorem, ziemia juz inaczej się zachowywała, była twarda.

Projektant zaproponował jeszcze, żeby przenieść dom na tył działki. Tam wykonali kilka wykopów i grunt wydaje się być bardziej spoisty... ale ten pomysł mi się nie podoba. no i trzeba by zmieniać warunki zabudowy.



Wiesz - ja mam piach... głównie piach + 30 cm humusu - właściwie szarego piachu - i po tych deszczach... utopiłem samochód na działce - terenowym mnie wyciągał bo traktorem bał się wjechać - a jechałem po łące.. jak wyszedłem z samochodu to tak jak mówisz jak na jakimś łóżku wodnym.. a przypominam teren piach i w dodatku na górce...
Jak sprawdzałem teren pod budowę domu w 2009r w kwietniu to wodę miałem dopiero na 1,8m i sam piach - a 2 tygodnie temu jak wbiłem szpadel by kwiatka zasadzić - to normalnie woda mi trysnęła, a zapaszek świeżego mułu/bagna..
Link do komentarza
bo kupując działkę trza się na zielsku znać ,
ja się nie znałem ale (fuksem) kupiłem bez ostu o trawie bagiennej już nawet nie wspominając.
tam gdzie oset rośnie na bogato tam wilgoci pod dostatkiem.
czyli szukasz działki zainwestuj w atlas zielska

Solka co do płyty - dobra płyta nie jest zła
zrób ją z betonu z dodatkiem W
fundamenty wylej z tego samego materiału
połączone na czysto i na spoiwo
i możesz sobie mazanie ścian czarnym odpuścić czyli zawsze jakaś oszczędność Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
dokładnie oj tak dlatego i ja swoja działkę tak wybrałem własnie 'po roslinności" jak i powiem że dom podniosłem o 1 metr i dosypałem dlatego mam dom ze tak powiem na górce, której nie było ale budowalem 1 na tym terenie, taki domek na prerii wiec nikt nie protestował a ja powiedziałem że tak było, icon_rolleyes.gif icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

bo kupując działkę trza się na zielsku znać ,
ja się nie znałem ale (fuksem) kupiłem bez ostu o trawie bagiennej już nawet nie wspominając.
tam gdzie oset rośnie na bogato tam wilgoci pod dostatkiem.
czyli szukasz działki zainwestuj w atlas zielska

Solka co do płyty - dobra płyta nie jest zła
zrób ją z betonu z dodatkiem W
fundamenty wylej z tego samego materiału
połączone na czysto i na spoiwo
i możesz sobie mazanie ścian czarnym odpuścić czyli zawsze jakaś oszczędność


ta, atlas zielska, jak tam zboże rosło, równiuśko... czasem jakiś maczek przebijał...
poza tym ja prosta baba jestem; moje myślenie było takie; skoro w całej okolicy domy stoją, a wolna jest tylko moja działka i jedna obok, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i tam coś wybudować.

ja wiem, że dobra płyta nie jest zła, ale kurka mam rozległą parterówkę, więc koszt będzie znaczący i tylko o to się rozchodzi icon_rolleyes.gif

i jeszcze jedno pytanie; ile odwiertów powinnam mieć zrobionych, żebym miała obraz całej sytuacji? 3 wystarczą (tyle zasegurowałą przedstawicielka firmy)?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...