Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

Ja także PROTESTUJĘ :flying: Jak ci prąd w wiaderkach powynoszą to o WM ( sprawnej) będziesz mogła zapomnieć. - a wentylacji w blokach proszę nie porównywać do wentylacji w domach - zwłaszcza tych nowo budowanych. Głowę daję, że w bloku masz szczelne okna plastikowe a wieje ci w wentylację tylko jak drzwi od klatki schodowej otwierasz.

Jedynie i aż tyle to co masz zapewnione w WM to powiedzmy jej "przewidywalność" działania.



pewnie jest tak jak piszesz, ale ja jestem alergiczką- astmatyczką i nie zrezygnuję z WM, to po pierwsze. po drugie, jeśli napiszesz mi, jak zbudować wentylację grawitacyjną, żeby zimą nie pizgało mi po nogach, to może jednak się skuszę icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Ja także PROTESTUJĘ :flying: Jak ci prąd w wiaderkach powynoszą to o WM ( sprawnej) będziesz mogła zapomnieć. - a wentylacji w blokach proszę nie porównywać do wentylacji w domach - zwłaszcza tych nowo budowanych. Głowę daję, że w bloku masz szczelne okna plastikowe a wieje ci w wentylację tylko jak drzwi od klatki schodowej otwierasz.

Jedynie i aż tyle to co masz zapewnione w WM to powiedzmy jej "przewidywalność" działania.




ja chciałem tylko dodać, że miałem taki projekt, że gdybym zrobił kanały wentylacyjne do wentylacji grawitacyjnej zgodnie z projektem, to wentylacja może by i działała....ale: na parterze kratkę wywiewną miałbym tylko w kuchni, na poddaszu w sypialni. łazienki...no cóż....chyba byłoby gorzej niż w blokach icon_razz.gif
kominów wentylacyjnych nie murowałem(oszczędność) mimo że cegłe miałem za darmo, zrobiłem WM (jedna z lepszych decyzji podczas budowy) i jest git.
Link do komentarza
Cytat

I na wieś ;>? Z takimi dolegliwościami podziwiam a z tego co pamiętam wokół pełno zboża ...



na wsi zdrowsze powietrze, niż w mieście (nie ma to jak wyjść rano na taras i sztachnąć się zapachem obornika icon_wink.gif)

najsilniejszą alergię mam na roztocza i pyłki traw. zboża mi niestraszne (przynajmniej nie tak bardzo).
Link do komentarza
Cytat

pewnie jest tak jak piszesz, ale ja jestem alergiczką- astmatyczką i nie zrezygnuję z WM, to po pierwsze. po drugie, jeśli napiszesz mi, jak zbudować wentylację grawitacyjną, żeby zimą nie pizgało mi po nogach, to może jednak się skuszę icon_biggrin.gif



Wiesz co - u Mnie bedzie grawitacyjnie. Ja to sobie kombinuję tak - 2x2 rury od GWC - co by ciut cieplejsze powietrze zimą zasysało, oprócz tego doprowadzone będę miał 2 rury do kominka i pieca CO - jak będą szyby parowały to przepuszczę tamtędy powietrze - ale wtedy na 100% będzie pizgało po nogach - ale to wszystko teoria - jak wyjdzie w praktyce to się okaże - ale już teraz serdecznie zapraszam by subiektywnie odczuć średniowieczne tradycyjne metody icon_smile.gif
A co do alergii - tu faktycznie - masz 1000% racji - mieć komfort w domu i nie chodzić zasmarkanym - bezcenne

A tak na marginesie - nie jest cudownie tak sobie decydować co się chce ? WM a może grawitacja, a może GWC, a może kominek?? No w żadnym apartamentowcu ani tym bardziej przysłowiowym M-3 nikt ci nie da takiej gamy możliwości wyboru.
Link do komentarza
Gość adiqq
ja tam jestem sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania...GWC musiałoby być naprawdę olbrzymie i prędkośc nawiewanego powietrza żeby to działała....ale jako namiastka to może się sprawdzi....
wg mnie co najwyżej będzie chroniło przed nadmiernym nagrzewaniem się domu, o chłodzeniu można raczej zapomnieć....chociaż to zależy silnie od konkretnego przypadku (izolacje,przeszklenia(żaluzje),usytuowanie wg stron świata itd)
Link do komentarza
Eee co Ty takie taniości prezentujesz icon_smile.gif - swoją droga to zapodałabyś linka do pokrycia icon_smile.gif

Ja to dostałem wyceny... okien
1) OGÓŁEM WARTOŚĆ NETTO STOLARKI:59 996.00 zł + VAT WEDŁUG STAWKI PODATKOWEJ
2) Wartość netto 64 231,90 PLN /69 351,90 PLN Montaż 5 120,00 PLN/ 5 548,15 PLN
RAZEM 74 900,05 PLN

Waga całkowita 1 829,8 Kg

Najdrożej miałem okna za 106.. tys zł icon_smile.gif Sie ma gust icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Eee co Ty takie taniości prezentujesz icon_smile.gif - swoją droga to zapodałabyś linka do pokrycia icon_smile.gif



to jest pierwsza wycena, teraz czekam na kosztorys za dachówkę. a linka nie zapodaję, bo to oferta z allegro. aukcja się skończy, link zostanie... ale jak bardzo Cię interesuje, to wklep sobie w wyszukiwarke na alledrogo "blacha na rąbek stojący" i będziesz miał. nie jest to popularne rozwiązanie, więc jest zaledwie kilka stron icon_smile.gif

Cytat

Ja to dostałem wyceny... okien
1) OGÓŁEM WARTOŚĆ NETTO STOLARKI:59 996.00 zł + VAT WEDŁUG STAWKI PODATKOWEJ
2) Wartość netto 64 231,90 PLN /69 351,90 PLN Montaż 5 120,00 PLN/ 5 548,15 PLN
RAZEM 74 900,05 PLN

Waga całkowita 1 829,8 Kg

Najdrożej miałem okna za 106.. tys zł icon_smile.gif Sie ma gust icon_biggrin.gif



icon_eek.gif Ty mnie nie dobijaj! tak daleko w przyszłość nie wybiegam. plan minimum na ten rok- fundamenty. plan maximum SSO (jak wygram 6 w totka). Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Wycena całkowitego pokrycia dachowego:

RĄBEK STOJĄCY, 30 LAT GWARANCJI, ARCELOR HDX 14 496,90 zł



wycena całkowitego pokrycia dachowego, dachówką Roben monza plus, kolor antracyt, angobowana 12 808,40

Dopisuję:

blacha jest liczona z 23% podatku, bez transportu.
dachówka z 8% podatku z transportem (gdyby liczyć 23% podatku, wyszłoby 14 493,99 zł) Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
nie mam skanera i nie chce mi się przepisywać, ale najlepsza wycena jaką dostałam za SSO, to 109 000 tys.

- usunięcie humusu, wykop pod ławy, beton B10 5 052,00 zł

- fundamenty (ławy z izolacją, ściany fundamentowe z bloków M-6) 23 662,00 zł

- roboty murowe (ściany z bloków ytong, wykonanie otworów okiennych i drzwiowych, nadproża żelbetowe monolityczne oraz prefabrykowane L-19, ściany działowe, kominy murowane z cegły pełnej, wieńce żelbetowe)
40 023,00 zł

- konstrukcja dachu; wiązary drewniane oraz pokrycie (deskowanie, papa termozgrzewalna) 32 500 zł

co myślicie? jest się do czego przyczepić? :scratching: Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

na wsi zdrowsze powietrze, niż w mieście (nie ma to jak wyjść rano na taras i sztachnąć się zapachem obornika icon_wink.gif)

najsilniejszą alergię mam na roztocza i pyłki traw. zboża mi niestraszne (przynajmniej nie tak bardzo).


Nie wiem jak u Ciebie wygląda zima, ale u mnie ludzie palą wszystkim czym się da. Skutek - zimą nie wychodź na dwór, bo sie zatrujesz oparami np. palonej gumy z opon, obuwiem, butelkami pet itp.

Cytat

Wystarczy zainstalowanie wentylatorka kanałowego nawiewnego, działającym okresowo, sterowanym np. czujnikiem wilgoci.
Latem takie rozwiązanie będzie działać jak mini klimuszka.


Się nad tym zastanawialiśmy




Wycena powiem szczerze wygląda super.
My za 70 000 mamy SSO robiony własnymi rękami, tyle, że mam 110m2 piwnicy na dokładkę


Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Dzięki Afro icon_smile.gif

i żeby nie zapeszać, ta wycena była ostatnia. wcześniej dostawałam kosztorysy od dziwnych firm X, których nikt nie znał i opiewały na kwoty kilkadziesiąt tysięcy większe. mój pan projektant wycenił mi budowę do wieńca na 116 tys. i oczywiście rzucił, że "taniej się nie da". Trochę byłam podłamana, ale w końcu widzę światełko w tunelu icon_smile.gif Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To musisz zajrzeć do dziennika Micha, on tam roztrząsa problemy natury prawie egzystencjonalnej icon_wink.gif icon_lol.gif
[/quote]

No no no !! To są sprawy niemalże egzystencjonalne ja w tym domu zamierzam mieszkać przez resztę życia ... a jak bede starym tetrykiem bede łaził i zrzędził po moim tarasie zakrytym tarasie i śmiało rozkoszował sie widokami nie mając sufitu tuż nad głową.
Link do komentarza
Cytat

najlepsza wycena jaką dostałam za SSO, to 109 000 tys.
- usunięcie humusu, wykop pod ławy, beton B10 5 052,00 zł
- fundamenty (ławy z izolacją, ściany fundamentowe z bloków M-6) 23 662,00 zł
- roboty murowe (ściany z bloków ytong, wykonanie otworów okiennych i drzwiowych, nadproża żelbetowe monolityczne oraz prefabrykowane L-19, ściany działowe, kominy murowane z cegły pełnej, wieńce żelbetowe) 40 023,00 zł
- konstrukcja dachu; wiązary drewniane oraz pokrycie (deskowanie, papa termozgrzewalna) 32 500 zł
co myślicie? jest się do czego przyczepić? :scratching:



ja tak tylko z automatu zapytam:
- ławy to zbrojone będą, czy sam beton???
- a zasypanie przestrzeni pomiędzy ławami i wykonanie wylewek na gruncie?
- kominy z cegły pełnej???
Link do komentarza
Cytat

ja tak tylko z automatu zapytam:
- ławy to zbrojone będą, czy sam beton???
- a zasypanie przestrzeni pomiędzy ławami i wykonanie wylewek na gruncie?
- kominy z cegły pełnej???



ławy zbrojone; skróciłam sobie wpis z kosztorysu. w oryginale mam napisane "ławy żelbetowe wraz z izolacją"

zasypywania przestrzeni między ławami i wylewek nie mam. muszę zapytać dziś. dzięki

co do kominów to nie wiem, a z czego innego mogą/powinny być?
Link do komentarza
Wszystko zależy od źródła ciepła - ale na pewno nie murowany z cegły, jakie by ono nie było.
Ja w Danii właśnie poznałem systemy kominowe, wieki temu - króluje tam Isokern, który mogę spokojnie polecić, głównie ze względu na ocieplenie (rura wewnętrzna 5cm z keramzytu) i wykończenia (wszystkie rewizje żeliwne, z podwójnym zamknięciem!).

Hmm, produkuję się w temacie kominów, a ludziska o motylkach myślą (wiosna w końcu :-)

Pierwszy wątek zbliżony tematyką

Kominów ciąg dalszy

Wątek który może posłużyć jako ilustrowany poradnik "Jak budować domek, krok po kroku"

Właśnie zacząłem budowę w Słubicach - co prawda buduję tylko w wolnych chwilach, ale zawsze można coś podpatrzyć :-)
Nie zapomnij o uziomie fundamentowym który należy wykonać w zbrojeniu ław!!!
Link do komentarza
jeszcze jedno pytanie:

ile prądu będę potrzebować do SSO? pani z firmy radzi zrobić przyłącze budowlane, ale z racji tego, że budowa będzie trwać parę lat, nie uśmiecha mi się go zamawiać i płacić co miesiąc kilka stówek.

chyba taniej wyjdzie nabyć agregat, co myślicie?
Link do komentarza
Gość adiqq
jak masz zamiar kilka lat budować, to poszedłbym w agregat. - jeszcze tylko zależy czy gdzieś po blisku masz go gdzie trzymac, bo na budowie to bym się bał....
ja miałem poślizg z przyłączem, SSO wybudowałem prawie całe na agregacie, potem podłączyli prąd, po 3-4 miesiącach zmieniłem już na G11, agregat sprzedałem.
koszt posiadania przyłacza dla taryfy C (z 0 zużyciem) wyniesie w okolicy około 60-70/m - sam abonament.....
Link do komentarza
Gość adiqq
ja kupiłem okazyjnie 2,7kw z kluczykiem....plus taki że czajnik 2kw na nim chodził icon_smile.gif ....mus mieć tyle, żeby wszystkie narzędzia uciągnąć.....minimum to betoniarka+kątówka/prosta pilarka
ten mój był z zapasem na czajnik właśnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Hmm, a łazienka będzie bez wentylacji i kuchnia i zasilanie kominka w powietrze do spalania... Może podaj linka do projektu i będzie szybciej i w miarę pewnie icon_wink.gif Chyba, że to będzie WM, to również na etapie przed fundamentowym trzeba przemyśleć czerpnię, ewentualnie wejście z GWC (żwirowe niezastąpione przy alergii, bo działa jednocześnie jak ogromny filtr, przez który prawie nic nie przechodzi, a wkładów nie ma potrzeby wymieniać). Przy murowaniu ścian warto zostawić kanały na piony wentylacji mechanicznej, bo później pozostaje obrabiać gipsem, co niekoniecznie jest najlepszym, a już na pewno wygodnym rozwiązaniem. U Ciebie pewnie nie ma typowego stropu (wiązary i gips?) więc z góry rozprowadzenie będzie można doprowadzić bez problemu.



Cytat

a ilu watowy powinien być agregat? kurka, kompletnie się na tym nie znam :bezradny:


2,7 kW jak pisał Adigg jest idealny, a 2 kW też da radę, choć czasem wybije bezpiecznik jak wszystko naraz włączysz!

Link do komentarza
kurka, cały dzień kursowałam między jedną firmą, a drugą. głowa mi pęka od nadmiaru informacji.

narazie sytuacja wygląda tak, że z jednej firmy, jechałam z kosztorysem do drugiej i na odwrót i w każdej wytykali mi "błędy" kosztorysowe tej drugiej, stękania, jęki, schodzenie z ceny lub dorzucanie pewnych prac "gratis" wacko.gif

szybkie pytania:

ile kosztują te wylewki na gruncie? bo faktycznie nie zostały ujęte w kosztorysie

jaka jest różnica jakościowa pomiędzy oryginalnymi nadprożami ytonga, a zwykłymi "elkami"(L-19), każdy kosztorys zawiera inne; jeden pan twierdzi, że nie ma to znaczenia, a drugi, że porobię sobie mostki cieplne i on sugeruje dać oryginalne.
Link do komentarza
Cytat

jaka jest różnica jakościowa pomiędzy oryginalnymi nadprożami ytonga, a zwykłymi "elkami"(L-19), każdy kosztorys zawiera inne; jeden pan twierdzi, że nie ma to znaczenia, a drugi, że porobię sobie mostki cieplne i on sugeruje dać oryginalne.



zwykłe e-L-ki dobrze ocieplone - nie daj się naciągać
Systemowe wygodne dla wykonawcy bo szybsze w montażu - ale kosztowniejsze.
Mostki cieplne sobie porobisz....jasne,jasne.....
Nie bądź Pani frajer.

Link do komentarza
Cytat

szybkie pytania:
ile kosztują te wylewki na gruncie? bo faktycznie nie zostały ujęte w kosztorysie


Wszystko zależy od tego jak się do tego zabiorą.
Ja wybrałem całą ziemię z wnętrza budynku koparką, wylałem chudziak i na nim ławy w szalunkach (po wcześniejszym zrobieniu uziomu wraz ze zbrojeniem!). Aby zrobić posadzki na gruncie (nie zapomnij o fundamentach pod kominy!) zasypałem już piaskiem wnętrze ław - tak z 5cm poniżej góry ławy) i teraz piasek się ładnie na deszczu zagęszcza
Przed zalaniem podłóg na tym piaseczku trzeba jeszcze wjechać będzie zagęszczarką (choc to tylko proforma, bo woda zrobi to lepiej). Teraz pompa i 12m3 betonu (na fundamenty poszło coś koło 22m3- piszę o domu w aksamitkach). Ile to będzie kosztowało (jeśli tak właśnie zrobią?!) to może ktoś inny podpowie, ja chętnie podpowiadam jak

Cytat

jaka jest różnica jakościowa pomiędzy oryginalnymi nadprożami ytonga, a zwykłymi "elkami"(L-19), każdy kosztorys zawiera inne; jeden pan twierdzi, że nie ma to znaczenia, a drugi, że porobię sobie mostki cieplne i on sugeruje dać oryginalne.


Dla kosztorysu robocizny nie ma to chyba większego znaczenia jakie dasz w efekcie końcowym, a dzięki temu masz jeszcze chwilę na zastanowienie i konsultacje z kierownikiem budowy...
Link do komentarza
Cytat

Wszystko zależy od tego jak się do tego zabiorą.
Ja wybrałem całą ziemię z wnętrza budynku koparką, wylałem chudziak i na nim ławy w szalunkach (po wcześniejszym zrobieniu uziomu wraz ze zbrojeniem!). Aby zrobić posadzki na gruncie (nie zapomnij o fundamentach pod kominy!) zasypałem już piaskiem wnętrze ław - tak z 5cm poniżej góry ławy) i teraz piasek się ładnie na deszczu zagęszcza :-)
Przed zalaniem podłóg na tym piaseczku trzeba jeszcze wjechać będzie zagęszczarką (choc to tylko proforma, bo woda zrobi to lepiej). Teraz pompa i 12m3 betonu (na fundamenty poszło coś koło 22m3- piszę o domu w aksamitkach). Ile to będzie kosztowało (jeśli tak właśnie zrobią?!) to może ktoś inny podpowie, ja chętnie podpowiadam jak icon_wink.gif



a chociaż jakiś przedział? 10, 20, 30 tys.?

Cytat

Dla kosztorysu robocizny nie ma to chyba większego znaczenia jakie dasz w efekcie końcowym, a dzięki temu masz jeszcze chwilę na zastanowienie i konsultacje z kierownikiem budowy...



zwykła eLka 30 zł, ytong ponad 100 zł. kierbud jest za ytongiem (dostałam od niego świstki, że jak zamówię materiały z Ytonga, to dostanę jakiś zwrot. nie pamiętam konkretnie o co chodziło, a nie chce mi się już szukać).
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

jeszcze jedno pytanie:

ile prądu będę potrzebować do SSO? pani z firmy radzi zrobić przyłącze budowlane, ale z racji tego, że budowa będzie trwać parę lat, nie uśmiecha mi się go zamawiać i płacić co miesiąc kilka stówek.

chyba taniej wyjdzie nabyć agregat, co myślicie?


Ja z doświadczenia powiem że na budowie miałem 4kW podpisałem umowę na przyłącze RB i drugą na 15 kw bo u mnie dom ogrzewany jest prądem. I powiem tak do RB 4 kw nie przysługuje duże zabezpieczenie przylicznikowe z tym że mój Pan Mietek dał mi 3x 25A i dyskretnie mu się śrubokręt omsknął po tych cyferkach icon_wink.gif i na tej RB mieszkaliśmy w sumie 2 i pół roku. Z resztą ten bezpiecznik jest do dzisiaj. Koszt utrzymania 4 kw nie był uciążliwy ja płaciłem chyba coś około 100/msc . Co do agregatu to zło konieczne z reszta w późniejszej fazie budowy trzeba czasem włączyc a to jakiś ogrzewacz albo po prostu światło na automacie żeby nie okradli budowy.

Cytat

kurka, cały dzień kursowałam między jedną firmą, a drugą. głowa mi pęka od nadmiaru informacji.

narazie sytuacja wygląda tak, że z jednej firmy, jechałam z kosztorysem do drugiej i na odwrót i w każdej wytykali mi "błędy" kosztorysowe tej drugiej, stękania, jęki, schodzenie z ceny lub dorzucanie pewnych prac "gratis" wacko.gif

szybkie pytania:

ile kosztują te wylewki na gruncie? bo faktycznie nie zostały ujęte w kosztorysie

jaka jest różnica jakościowa pomiędzy oryginalnymi nadprożami ytonga, a zwykłymi "elkami"(L-19), każdy kosztorys zawiera inne; jeden pan twierdzi, że nie ma to znaczenia, a drugi, że porobię sobie mostki cieplne i on sugeruje dać oryginalne.


na gratisy uważaj bo cięzko będzie wyegzekwować poprawki w razie czego po prostu powiedzą ze było za darmo to trzeba się cieszyć ze wogule jest jakos zrobione
Link do komentarza
Cytat

a chociaż jakiś przedział? 10, 20, 30 tys.?
[...]
zwykła eLka 30 zł, ytong ponad 100 zł. kierbud jest za ytongiem (dostałam od niego świstki, że jak zamówię materiały z Ytonga, to dostanę jakiś zwrot. nie pamiętam konkretnie o co chodziło, a nie chce mi się już szukać).


Przepraszam, ale nie śledziłem Twojego wątku od początku i zupełnie nie mam pojęcia jaki masz projekt: jakiej grubości ściany (to ma znaczenie przy nadprożach: cienka ściana plus styro L-ka, gruba ściana jednowarstwowa nadproża firmowe), jak głęboko do dna ławy, jak wysoka ściana fundamentowa (to mówi jak należy wykonać fundament - ile trzeba będzie dosypać ziemi, ile podsypki). Samo wylanie posadzki zbrojonej siatką ok. 10-20 zł m2, zasypanie podsypki z zagęszczeniem i przygotowaniem opaski wokół ławy dla drenażu drugie tyle... nie odpowiadam za te ceny - w Polsce nie budowałem od ho, hooooo, a może dłużej!

Solange zwolnij! icon_wink.gif
Próbowałaś się dogadać z producentem materiałów ściennych w kwestii zaopatrzenia? Wiem, że oferują całkiem ciekawe warunki przy umowie na cały budynek!!!
Link do komentarza
Po kolei:
Ja wprawdzie samorobem jestem - ale agregat 2kW miałem i dawało radę - ale szlifierkę i betoniarkę nie włączałem jednocześnie. Co do prądu budowlanego w taryfie C11 - ja teraz mam moc przyłączeniową 5kW a w cenę wchodzi co miesiąc - 17zł - umowa handlowa - 5x6zł przyłącze + to co zużyję za 0,33gr/kWh - więc 47zł/mc płacę za przyjemność posiadanai skrzynki - jak w latach budowa - to kup agregat - po roku ci się zwróci - ja średnio ok 10-15litrów benzyny na miesiąc zuzywałem w sezonie - gdyby nie rąbneli mi agregatu to dalej bym jechał na nim bez umowy z PGE. Ale że teraz potrzebuję zasilania do monitoringu to nie opłaca mi się kupować nowego agregatu..

U siebie dałem zwykłe L-ki betonowe - a też miałem dylemat ;)
Link do komentarza
Dziękuję wszystkim za rady :hug:

Cytat

Solange zwolnij! icon_wink.gif
Próbowałaś się dogadać z producentem materiałów ściennych w kwestii zaopatrzenia? Wiem, że oferują całkiem ciekawe warunki przy umowie na cały budynek!!!



Nie mogę zwolnić, czas nagli. Muszę wiedzieć wszystko teraz, natychmiast ewentualnie zaraz icon_wink.gif

Dobra, już rozgryzłam tę promocję. Właśnie zamawiając materiały na cały budynek, mam opcję wyboru; albo przyjedzie przedstawiciel ytonga i sprawdzi, czy mam dobrze wymurowane ściany, albo zwrócą mi pewną kwotę (zależne od m2 muru i systemu, u mnie około 4 000 zł icon_smile.gif)
Link do komentarza
Cytat

Nie mogę zwolnić, czas nagli. Muszę wiedzieć wszystko teraz, natychmiast ewentualnie zaraz icon_wink.gif

Dobra, już rozgryzłam tę promocję. Właśnie zamawiając materiały na cały budynek, mam opcję wyboru; albo przyjedzie przedstawiciel ytonga i sprawdzi, czy mam dobrze wymurowane ściany, albo zwrócą mi pewną kwotę (zależne od m2 muru i systemu, u mnie około 4 000 zł icon_smile.gif)


Gratuluję :-)

Idźmy dalej:
Aby wylać posadzki na gruncie w budynku niepodpiwniczonym może być konieczne wykonanie przepustów (kominek, GWC, kanalizacja, woda i rozprowadzenie kanalizacji - to wszystko jest w ofercie?

Co z drenażem? Izolacją pionową? Ociepleniem fundamentów, ścian - rozumiem, że kalkulujesz to wszystko osobno???




Link do komentarza
Cytat

Gratuluję :-)

Idźmy dalej:
Aby wylać posadzki na gruncie w budynku niepodpiwniczonym może być konieczne wykonanie przepustów (kominek, GWC, kanalizacja, woda i rozprowadzenie kanalizacji - to wszystko jest w ofercie?

Co z drenażem? Izolacją pionową? Ociepleniem fundamentów, ścian - rozumiem, że kalkulujesz to wszystko osobno???



no więc tak. najnowsza oferta opiewa na kwotę 94 000 zł i posiada wszystko w/w. fundamenty, mury do wieńca.
Link do komentarza
no to ja znowu z prośbą, do moich mądrzejszych kolegów icon_biggrin.gif

możecie rzucić okiem na moją umowę i napisać, czy wszystko gra. czy może są punkty, które należałoby inaczej sformułować:

1
Wolsztyn dn.22.05.2013
UMOWA 05/2013
zawarta w Wolsztynie , dnia …………………….. r. pomiędzy:
I. Panem/ią ………………… ,
zamieszkałym/ą w Wolsztyn,
ul. ……………
legitymująca się dowodem osobistym ………….,
Zwanym/ą dalej INWESTOREM a.
II. Siedziba firmy......
Zwanym dalej WYKONAWCĄ
Zwanymi dalej łącznie STRONAMI
§ 1
*Oświadczenie STRON
1. Inwestor oświadcza, że zamierza zrealizowad inwestycję polegającą na budowie budynku mieszkalnego ( zwanego
dalej INWESTYCJĄ) i w tym celu postanowił zlecic WYKONWCY realizację prac przygotowawczych i
budowlanych w zakresie i na warunkach określonych w niniejszej umowie
( zwanej dalej UMOWĄ).
2. Wykonawca zapewnia, że: posiada niezbędną wiedzę fachową, kwalifikację, doświadczenie, możliwości
oraz uprawnienia potrzebne do terminowego oraz należytego wykonania robót budowlanych i
wszelkich innych czynności związanych z INWESTYCJĄ, w zakresie powierzonym WYKONAWCY na
podstawie UMOWY.
§ 2
[Przedmiot Umowy]
INWESTOR zleca, a WYKONAWCA zobowiązuje się do wykonania:
1. Całości robót budowlanych niezbędnych dla pełnej realizacji INWESTYCJI zgodnie z ZAŁĄCZNIKIEM nr
1(kosztorys) (nr.2 Projekt budowlany) do niniejszej umowy.
§ 3
*Obowiązki Wykonawcy+
1. WYKONAWCA zobowiązuje się do:
a) ścisłego współdziałania z INWESTOREM w celu zapewnienia efektywnej i prawidłowej realizacji
INWESTYCJI.
b) realizacji robót zgodnie z obowiązującymi przepisami, pozwoleniem na budowę,
obowiązującymi warunkami i parametrami technicznymi wykonania i odbiór robót
budowlanych, technicznymi ustaleniami urzędów sprawujących nadzór budowlany,
powszechnie uznawanymi zasadami sztuki i techniki budowlanej obowiązującymi w czasie
prowadzenia robót, standardami jakości i staranności oraz z postanowieniami UMOWY,
2. Do obowiązków WYKONAWCY należy w szczególności:
a) Protokolarny odbiór placu budowy od INWESTORA oraz wykonanie wszelkich prac niezbędnych
do należytego przygotowania placu budowy – ogrodzenie z paneli stalowych(inwestora) cena
ogrodzenia terenu wliczona w cenę kosztorysu.
b) Zapewnienie przy realizacji INWESTYCJI odpowiedniego nadzoru i kierownictwa robót
wymaganego przez obowiązujące przepisy oraz właściwego doboru pracowników, w tym
ustanowienie Kierownika budowy INWESTYCJI i poinformowanie o tym na piśmie INWESTORA
najpóźniej w dniu przekazania placu budowy.
c) Umożliwienie INWESTOROWI lub osobom go reprezentującym lub przez niego wskazanym
zapoznania się w każdym czasie z dziennikiem budowy i wszystkimi innymi dokumentami, które
będą odzwierciedlały przebieg robót, oraz wstępu na teren placu budowy.
d) Informowanie INWESTORA o wszystkich istotnych sprawach dotyczących realizacji INWESTYCJI.
Dokumentacja fotograficzna wysyłana raz w tygodniu na adres @ inwestora.
e) Zapewnienie zakupów i dostaw materiałów oraz wyrobów budowlanych potrzebnych do
wykonania przedmiotu UMOWY
f) Utrzymanie placu budowy w stanie uporządkowanym i usuwanie na bieżąco wszelkich odpadów
z placu budowy, a po zakooczeniu robót uprzątnięcie całkowicie i fachowo na swój koszt placu
budowy.
§ 4
*Prawidłowe wykonanie INWESTYCJI+
1. WYKONAWCA będzie wykonywał obowiązki wynikające z UMOWY z dochowaniem najwyższej
staranności określonej zawodowym i profesjonalnym charakterem prowadzonej działalności.
2. WYKONAWCA przekaże INWESTOROWI niezbędne atesty, certyfikaty, świadectwa itp. dla materiałów i
wyrobów budowlanych zastosowanych w czasie wykonywania robót przed zastosowaniem materiałów i
wyrobów budowlanych.
§ 5
[Terminy]
1. Ustala się następujące terminy realizacji przedmioty UMOWY obowiązujące dla INWESTORA i
WYKONAWCY:
a) Zakooczenie wszystkich robót budowlanych oraz przekazanie INWESTOROWI przedmiotu UMOWY
w formie protokołu odbioru koocowego nastąpi w terminie do 24.11.2013
2. Termin określony w § 1 może ulec przedłużeniu w skutek wystąpienia zdarzeo siły wyższej. Przez siłę
wyższą rozumie się okoliczności niemożliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, niezależnie od
STRON, na których powstanie STRONY nie miały wpływu i których powstaniu nie mogły zapobiec. Za siłę
wyższą w rozumieniu UMOWY uważa się klęski żywiołowe, katastrofy, warunki pogodowe
uniemożliwiające wykonywanie prac ze względów technologicznych – takie jak długotrwałe ulewne
deszcze, silne wiatry uniemożliwiające pracę na wysokościach , temperatury ujemne poniżej – 5 ` C. Siłą
wyższą będzie również opóźnienie w realizacji umów na dostawę mediów przez gestorów sieci.
§ 6
[Odbiór Robót]
3
3. Odbiór robót budowlanych następował będzie w drodze:
Częściowego odbioru poszczególnych etapów robót.
a.)zaliczka przed przystąpieniem do prac wykonawczych 20000zł w dniu podpisania umowy gotówką
lub przelewem bankowym. Rozliczenie etapów gotówka (za pokwitowaniem) lub przelew.
b.)fundamenty 13289zł netto + 8% Vat
-ogrodzenie terenu budowy
- tablica informacyjna
-tyczenie geodezyjne budynku
-zdjęcie warstwy humusu i odkład na działce
-wykopy fundamentowe pod ławy żelbetowe
-zbrojenie ław fundamentowych stal BST500
-instalacja odgromowa – fundamentowa
-betonowanie ław fundamentowych beton C(16/20)
-warstwa izolacyjna pozioma –papa asfaltowa na lepiku (izolacja ciężka)
c.)ściany stanu zerowego10891zł netto+8% Vat
-bloczki M-6 na zaprawie cementowo wapiennej
- izolacja pionowa - Izohan Penetrator
-izolacja pozioma papa asfaltowa na lepiku, w miejscach rdzeni Izohan Penetrator
-ocieplenie płyty XPS
-folia kubełkowa czarna
-przepusty instalacyjne zaizolowane powłoka wodoszczelną wg. dostawcy systemu.
d.)posadzki pod podłogę budynku 12587zł netto+8% Vat
- instalacje kanalizacyjne pod posadzkowe dla pkt. odbiorczych wg. projektu budowlanego
-piasek zagęszczony warstwami
-izolacja przeciwwilgociowa
-wylewka betonowa C(8/10)
e.)ściany przyziemia 23850zł netto+8% Vat
-ściany przyziemia YTONG Energo gr.24cm na zaprawie klejowej systemowej 10MP Ytong –Xella kolor
biały
-ścianki działowe YTONG gr.11.5cm na zaprawie systemowej 10MPa
f.)wieoce żelbetowe obwodowe 6364.37zł netto+8% Vat
- nadproża systemowe YTONG YN dla ścian grubości 24cm
- nadproża systemowe YTONG YF dla ścian grubości 11.5cm
-podciągi żelbetowe gr.24cm o wymiarach jak w projekcie budowlanym (załącznik)
-wytyki pod montaż murłat konstrukcji drewnianej lub mocowao wg. zaleceo dostawcy więźby
dachowej
-zabezpieczenie budynku przed czynnikami atmosferycznymi
-wyrównanie terenu w obrębie budynku
Całościowy koszt prac 86981.97zł netto + 8% Vat
4. W przypadku ukooczenia danego etapu robót przystąpienie do odbioru częściowego robót i zakooczenie
czynności odbiorowych nastąpi w terminie nie dłuższym niż 1 dzieo od zgłoszenia przez WYKONAWCE
INWESTOROWI gotowości do odbioru.
5. INWESTOR obowiązany jest przystąpid do odbioru koocowego i zakooczyd czynności odbiorowe w ciągu
3 dni od daty powiadomienia INWESTORA przez WYKONAWCE o gotowości do odbioru.
6. Każdy odbiór dokonywany będzie na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym zostaną
opisane składniki i stan robót.
4
§ 7
*Gwarancja jakości i rękojmia+
1. WYKONAWCA udziela INWESTOROWI gwarancji na wszelkie świadczenia i dzieła wykonane w ramach
INWESTYCJI. WYKONAWCA w szczególności gwarantuje, że:
a) INWESTYCJA została zrealizowana należycie i zgodnie z UMOWĄ
b) Przy realizacji INWESTYCJI były spełnione wszystkie techniczne wymagania odpowiadające uznanym
zasadom wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, jak również obowiązującym polskim normom i
przepisom Prawa budowlanego
c) Przy realizacji INWESTYCJI były używane tylko takie materiały budowlane, które odpowiadają
właściwościom określonym w UMOWIE
2. STRONY ustalają następujące terminy gwarancji:
a) 5 lat na wszelkie świadczenia budowlane i montażowe wykonane przez WYKONAWCĘ
b) Na pozostałe elementy – na okres wskazany przez ich producenta
3. Okres gwarancji rozpoczyna się jednolicie – również w razie dokonania odbiorów częściowych – w
momencie odbioru koocowego robót
4. Jeżeli w okresie gwarancji zostaną stwierdzone usterki, WYKONAWCA usunie je w terminie
14 dni od daty pisemnego zgłoszenia usterki
5. Jeżeli usterka wystąpi w urządzeniu dostarczonym przez WYKONAWCE wówczas jej usunięcie nastąpi w
terminie oznaczonym w umowie zawartej pomiędzy Wykonawcą, a producentem urządzenia na
podstawie której Wykonawca nabył to urządzenie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od daty
pisemnego zgłoszenia usterki.
§ 8
[Wynagrodzenie]
1. Za wykonanie Prac budowlanych WYKONAWCA otrzyma wynagrodzenie w kwocie 94544.97zł
2. STRONY ustalają, iż wynagrodzenie płatne jest w następujący sposób:
a) W dniu podpisania umowy INWESTOR uiszcza zadatek w wysokości (20000 wynagrodzenia
ustalonego w § 8, 1.)
b) Po dokonaniu częściowego odbioru prac wg& 6pkt.3
§ 9
*Płatnośd+
1. Płatnośd dokonywana w terminie do 3 dni po odebraniu wskazanego w protokole etapu
budowlanego.
2. Podstawą do wypłaty za prace będzie każdorazowo wykonany etap, odebrany protokolarnie w
drodze odbioru częściowego lub koocowego
3. Wynagrodzenie przekazywane będzie przez INWESTORA na rachunek bankowy
lub gotówka w siedzibie Firmy za potwierdzeniem wpłaty.
§ 10
*Strony zastrzegają następujące kary umowne+
1. Wykonawca zapłaci Inwestorowi karę umowną w razie:
- zwłoki w wykonaniu robót poza terminem określonym w § 5 w wysokości 0,5% od § 8, 1. za każdy
tydzieo zwłoki.
2. Inwestor zapłaci Wykonawcy karę umowną w razie:
5
- odstąpienia przez Inwestora od umowy wskutek okoliczności, za które Wykonawca nie odpowiada,
w wysokości 2.% od § 8, 1.
§ 11
*Postanowienia koocowe+
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia UMOWY, a także odstąpienia od UMOWY lub jej rozwiązanie,
wymaga dla swojej ważności zachowania formy pisemnej
2. Wszelkie ewentualne spory mogące powstad na tle UMOWY lub w związku z jej wykonaniem
rozstrzygane będą przez sąd właściwy rzeczowo dla miejsca zameldowania inwestora
3. Wszelkie pisma, oświadczenia i zawiadomienia składane przez STRONY w związku z UMOWĄ
powinny byd doręczone bezpośrednio za potwierdzeniem odbioru lub listem poleconym na
następujący adres stron:
a) Dla INWESTORA ………………, 64-200 Wolsztyn
b) Dla WYKONAWCY Firma... 64-200 Wolsztyn,
4. STRONY zobowiązują się wzajemnie do zawiadamiania drugiej STRONY o każdorazowej zmianie
adresów do korespondencji wskazanych w ust. 3 niniejszego §. Doręczenie pod adres wskazany
przez STRONĘ, w przypadku odesłania zwrotnego przez pocztę przesyłki wysłanej na podany adres
uważa się za skuteczne z dniem drugiego awizowania lub z upływem siódmego dnia, licząc od dnia
następującego po dniu wysłania, jeżeli przesyłka nie została podjęta przez adresata, bez względu na
przyczynę niepodjęcia.
5. Jeżeli jakiekolwiek postanowienia UMOWY okażą się z jakichkolwiek przyczyn nieważne lub
niewykonalne, STRONY zobowiązują się do takiego ułożenia swoich spraw i wspólnych interesów,
aby cele określone w UMOWIE zrealizowad w inny, zgodny z prawem i możliwy do wykonania
sposób.
6. Bez uprzedniej pisemnej zgody INWESTORA WYKONAWCA nie jest uprawniony do przelania na inną
osobę lub też obciążenia praw wynikających z UMOWY.
7. W sprawach nieuregulowanych UMOWĄ mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w
szczególności Kodeksu cywilnego dotyczące umowy o roboty budowlane oraz ustawy – Prawo
budowlane
8. UMOWA została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze
STRON
9. Zakooczenie wszystkich robót budowlanych oraz przekazanie INWESTOROWI przedmiotu UMOWY
w formie protokołu odbioru koocowego nastąpi w terminie do 24.11.2013
10. Wszelkie prace związane z zakupem materiałów dowozu na teren budowy i nadzór pozostają po
stronie wykonawcy
Link do komentarza
Jedna uwaga ogólna - skoro wykonawca będzie miał swojego kierownika budowy, to powinnaś też ustanowić inspektora nadzoru, który będzie obecny co najmniej podczas odbiorów częściowych i końcowego...

i dwie dotyczące detali:
- izolacja pozioma podłogi na gruncie jest układana na wylewce a nie na piasku.
- brak drenażu wokół ław... - może nie jest potrzebny?!
Link do komentarza
1. W § 9.1. dodać "na podstawie wystawionej faktury" - ułatwi to rozliczenia.

2. Niekoniecznie ustanawiać inspektora nadzoru, bo to koszty i różnie może z nim być.
Natomiast ustanowić (obowiązkowo) swojego przedstawiciela (pełnomocnika), który będzie Twoimi oczami na miejscu. Dopisać jeszcze jeden paragraf w umowie z podanym nazwiskiem i adnotacją, że możesz w każdej chwili zmienić pełnomocnika powiadamiając o tym (w formie pisemnej) wykonawcę.


Ps. Strasznie długi ten termin realizacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...