Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

E tam, wykapany tatuś!


Tatusia nie znam ale prawdopodobnie może być podobny do tatusia , mamusie znam to stanowczo twierdze ,że podobny do mamusi icon_biggrin.gif

Cytat

A ja zostałem dziadkiem.



Byłaby niezła para.


Gratulacje Panie Dziadku icon_biggrin.gif
A parą to mogą być,nic jeszcze nie przesądzone,jak to mówią góra z góra się nie spotka a człowiek z człowiekiem tak icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Zauważyłaś Solange jak mało istotny od pewnego czasu stał się okap?
Nie wiesz dlaczego icon_biggrin.gif



Pewnie, ze wiem... bo juz przed porodem zdecydowalismy, jaki ma byc icon_wink.gif icon_razz.gif

i w ogole to zalozylam sobie swoj kajecik i Prezes dostaje -10 punktow. Pozazdrosciles mlodemu wlosow i zaczely mu sie przecierac icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

no tak to już jest, że my kobiety musimy podejmować męskie decyzje icon_wink.gif


A ja sam wybrałem dla moich pociech imiona ,nie powioem próbowali je zmienić ale pokazałem kto rządzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ja mam 15 m. To zależy jaka masz długa działkę,jak masz długa to możesz oddalić się i z 20 m ,wtedy zrobisz sobie klomb na środku przed domem i będziesz zajeżdżać limuzyną pod dom jak Karinkton icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

czas powrocic do watku budowlanego icon_smile.gif jak daleko macie postawione domy od wejsciowej granicy dzialki? u mnie projektant proponuje 12 metrow. nie wiem czy to malo, duzo, a moze w sam raz???


Ustaw sobie kilka patyków na ziemi które będą robiły za wskaźniki, potem wsiądź do auta i zobacz jakie manewry na jakiej odległości wykonujesz. Coś jak egzamin na prawko. Ja tak zrobiłem aby sprawdzić ile metrów potrzebuję aby bezkolizyjnie i bezstresowo wjeżdżać do garażu i o zgrozo okazało się, że zakręt 90stopni to jest tak minimum 5,5 metra.... Ale to wyszło właśnie tak organoleptycznie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

dzialke mam dluga, wiec to nie problem, ale nie chce przesadzic. droga jest wiejska, ruch znikomy.

aaaaa dodam, ze te 12 metrow to do garazu, wiec wejscie do domu i okna beda jeszcze dalej.


Tak na poważnie to te 20 m było by ok ,można zrobić jakiś parking dla gości ,przecież na ulicy nie będą parkować icon_biggrin.gif a z drugiej strony dom oddalony ładniej się prezentuje.
Link do komentarza
Cytat

to ja juz sie nie wypowiadam... myslalam, ze 12 to duzo icon_rolleyes.gif

Draagon podjazd bedzie Cie wiecej kosztowal, niz budowa domu icon_wink.gif



Co tam Ranczo się ogląda icon_smile.gif

A gdybym ja się martwił skąd ja pieniądze na budowę wezmę - to nigdy bym nie zaczynał - bo nigdy ich nie mam icon_biggrin.gif
a mimo tego ściany jakoś stoją ( choć nie powiem w tym roku znowu się martwię :( )
Link do komentarza
Cytat

Ja mam 11,5m do garażu, bo działka lekko po skosie. Do narożnika domu 10. Spóźniłam się z wpisem, ale może pocieszyć Cię fakt, że krótki podjazd, to mniej machania szuflą przy odśnieżaniu



i mniej kasy wydanej na sam podjazd icon_lol.gif

moje mieszkanie ma 12 metrow dlugosci, a ze jest brzegowe, to sobie wyszlam i oblukalam jak to wyglada. jak na moj gust to bedzie dobrze (na pewno nie za blisko). do pozostalych granic mam: poludniowa 6 metrow, polnocna 4 metry i zachodnia 47 metrow icon_smile.gif

a tak jeszcze korzystajac z okazji. moze mi dobrzy ludzie napiszecie (bo u mnie z czasem teraz krucho), jak jest z budowa ogrodzenia? musze zglosic i po 30 dniach, jak nie dostane zakazu, to moge stawiac tak? nie musze czekac na PnB domu?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dawno tu nic nie pisałam, ale w zasadzie niewiele się działo. Mamy już pozwolenie na budowę. Teraz się zastanawiamy, czy robić fundamenty na własną rękę, czy zatrudnić ekipę (o tej porze roku pewnie będzie kiepsko). Mąż ma 3 tygodnie urlopu przysługujące na ten rok... niby dużo, ale jak na prace budowlane za mało :scratching:

Macie jakieś rady, jak to ugryźć, żeby było dobrze?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...