Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Cytat

Ja wiem, ze z tych wycen moglibysmy spokojnie wyszarpnac 30%, wykonujac czesc prac sami, albo zlecajac innym, lokalnym ekipom. co nie zmienia faktu, ze dla mnie to i tak kosmos, na ktory mnie nie stac.



Tylko za pogrubione + co najmniej 20%. Czyli spokojnie można z tego urwać 50%, ale mając gaz "w działce" i tak inwestycja zbyt droga.

Co do cen za wykonanie 1m2 podłogówki.
Rozbieżność jest duża bo od 50 do 120zł - w sumie zależy od materiału, bo koszty robocizny to od 15 do 25zł za 1m2.
Z niezłych materiałów i przy niezłej ekipie, można założyć, że za 85zł za 1m2 można wykonać ogrzewanie podłogowe.


Ups. Powieliłem to co napisał adiqq icon_redface.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Adiqq piszac gaz przy dzialce, mialam na mysli, centralnie przy dzialce icon_biggrin.gif z tego co sie orientuje, to projekt i przylacze wyniesie okolo 1000 zl gdybym miala placic za przylaczenie, jak Ty 12000 + cena wymurowania komina, to faktycznie byloby sie nad czym zastanawiac.

jeszcze jedno pytanie, odnosnie ogrzewania. jak rozwiazac sytuacje z garazem? nie ogrzewac wcale, zamontowac niezalezna mate elektryczna, czy wciagnac w caly system ogrzewania domu? :scratching:
Link do komentarza
Cytat

jeszcze jedno pytanie, odnosnie ogrzewania. jak rozwiazac sytuacje z garazem? nie ogrzewac wcale, zamontowac niezalezna mate elektryczna, czy wciagnac w caly system ogrzewania domu? :scratching:



Pomijając oczywiste pytanie - "po co Ci ciepły garaż? ", to przepisy wymagają, aby w ogrzewanym garażu była co najmniej wentylacja grawitacyjna.
Link do komentarza
Dziekuje Panowie, wlasnie o taka rzeczowa odpowiedz mi chodzilo icon_biggrin.gif

ogrzewany garaz nie jest mi kompletnie do niczego potrzebny, a wrecz przeciwnie; nie posiadajac piwnicy, przyda sie jakis kat, zeby worek ziemniakow postawic (o ile maz nie zajmie swoimi "zabawkami" calej powierzchni)icon_wink.gif

bardziej chodzilo mi o aspekty zwiazane z grzybem na scianach, itp.

bajbaga w projekcie mam wlasnie komin wentylacji grawitacyjnej przy garazu i kotlowni. czyli jak garaz nie ma byc ogrzewany, to wcale nie musi miec wentylacji, czy lepiej ja zostawic?

Retro majac dwuletnie dziecko, do tego chore, nie jest latwo decydowac o porach drzemek... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Przyznam, że nie znam takiego uwarunkowania icon_redface.gif . Swoją wypowiedź oparłem na Rozporządzeniu w sprawie WT.....

Cytat

§ 108. 1. W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:
1) co najmniej naturalną, przez przewietrzanie otworami wentylacyjnymi umieszczonymi w ścianach
przeciwległych lub bocznych, bądź we wrotach garażowych, o łącznej powierzchni netto otworów
wentylacyjnych nie mniejszej niż 0,04 m2 na każde, wydzielone przegrodami budowlanymi,
stanowisko postojowe - w nieogrzewanych garażach nadziemnych wolno stojących, przybudowanych
lub wbudowanych w inne budynki,



Link do komentarza
dostalam kolejne rysunki... nic mi sie nie podoba. nie wiem czy to wina, zrytego nastroju, czy po prostu sa do bani. chyba zostawie to do jutra i spojrze na to swierzym okiem, a tymczasem licze na Wasze opinie

[attachment=15356:elewacje.pdf]
[attachment=15357:polac_dachu.pdf]
[attachment=15358:bezNazwy1.pdf]
[attachment=15359:fundament.pdf]

elewacje.pdf

polac_dachu.pdf

bezNazwy1.pdf

fundament.pdf

elewacje.pdf

polac_dachu.pdf

bezNazwy1.pdf

fundament.pdf

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

dostalam kolejne rysunki... nic mi sie nie podoba. nie wiem czy to wina, zrytego nastroju, czy po prostu sa do bani. chyba zostawie to do jutra i spojrze na to swierzym okiem, a tymczasem licze na Wasze opinie


No właśnie zaglądnąłem,popatrzałem ale nie wiem na co zwrócić uwagę. Rysunek jak rysunek icon_biggrin.gif Ja bardziej wole potrzeć na projekt jak jest na kartce a w na monitorze to jakoś mnie to rozprasza.
Jeszcze raz postaram się rzucić okiem wieczorem ,tak na spokojnie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Heniu glownie chodzi mi o elewacje, bo nad reszta nie mialam czasu przysiedziec i analizowac.

zaawansowana ciaza to jednak nie jest najlepszy moment na podejmowanie takich decyzji (to tak ku przestrodze, gdyby jakas inna ciezarna, to czytala).


Elewacje można sobie zmienić to raczej nie jest wiążące z PnB , mury i konstrukcja jest ważna bo tego potem jest problem zmienić. Na rzutach elewacji masz np zaznaczone okna czy są uchylne czy rozwierne czy uchylno-rozwierne tego raczej na rzutach elewacji się nie robi,to takie pierwsze co mi wpadło w oko.
Link do komentarza
dobra... w koncu znalazlam chwilke czasu i poprawilam elewacje. zmienilismy wymiary okien na elewacji frontowej (powiekszylismy w kuchni i sypialni) oraz okna tarasowe (zamiast 2 o roznych wielkosciach, dalam 3 takie same), usunelam mur przy drzwiach wejsciowych.

ciagle nie jestesmy zdecydowani co z dachem: czy dac zwykly, z wysunietymi okapami, czy zostawic jak jest :scratching: jakies pomysly lub sugestie? bede wdzieczna...

Brak obrazka Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

pan projektant byl chory, wiec z powodu wysokiej goraczki i ogolnej pomrocznosci umyslu, zrobil nam wizualizacje domu, bez naszych zmian... no i kurka chyba przekonal mnie do tego "bezokapowego" dachu icon_biggrin.gif

co Wy na to



też mi się dach bez okapu nie podoba.
Będzie paskudzić przyziemne cokoliki albo tynk.
Jak będzie od samego muru betonowe - to odbijać będzie i paskudzić
Jak bedzie ziemia - to ziemią będzie paskudzić......

No i śnieg z dachu zsuwać będzie się prosto przed drzwi wejściowe. Jak pierdyknie po roztopach czapa porządna - to 3 dni z domu nie wyjdziesz icon_smile.gif

Mnie sie najbardziej te fury podobają w garażu i przed
To Wasze namalował w tym projekcie?
Twoja ta czerwona? czy granatowa?
icon_smile.gif Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No i śnieg z dachu zsuwać będzie się prosto przed drzwi wejściowe. Jak pierdyknie po roztopach czapa porządna - to 3 dni z domu nie wyjdziesz icon_smile.gif



a jak bylby okap, to by pierdyknelo 20 cm dalej i tez bym nie wyszla icon_razz.gif

no kurcze, przeciez to nie jest nowe rozwiazanie, takie domy budowali juz przed wojna. mowicie, ze to tyle problemow moze powodowac? :scratching:
Link do komentarza
Cytat

ale ruch, ale ruch... nie komentujcie tak wszyscy na raz, bo nie zdarze czytac :tease2:

no Ptaku, coz ja Ci moge napisac; kobieta ze mnie. czasem wzgledy wizualne, biora gore nad praktycznymi. jakos tak bardzo mi sie spodobalo i chyba nie chce inaczej :bezradny:

jeszcze podebatuje z mezem i zdecydujemy.



Względów wizualnych tez pod uwagę bym nie brał icon_cool.gif . Okap , okap i jeszcze raz okap !

Bez niego same problemy - a te ogniomurki icon_eek.gif - to dopiero cyrk !! ..mam jeden i klnę na niego ilekroć nań spojrzę icon_evil.gif
Link do komentarza
to może ja

witam

Domek na wizualizacji wygląda bardzo ładnie, ale posłuchaj tego co koledzy radzą
okapy się przydają, na deszcz, na śnieg chronią elewację, ale i latem są bardzo przydatne, słońce jest wysoko i okap daje cień oknom (czy to po polsku wyszło nie wiem, ale wiadomo o co chodzi), ja mam kuchnię od południa, obawiałem się jak będzie latem i lato przeżyłem i słonko w południe nie zagląda (zagląda od zachodniej strony)
Moja rada zrób okapy

pozdrawiam


PS
i niech Ci ten architekt te autka z garażu i podjazdu zabierze, przyjdzie PINB na odbiór i zakwestionuje, że masz inne fury niż w projekcie icon_wink.gif
Link do komentarza
kurcze, to mi teraz daliscie do myslenia...

szukalam troche w sieci o praktycznych stronach takiego rozwiazania i wiadomosci tyle, co na lekarstwo... :bezradny:

w kazdym razie dzieki wszystkim za opinie. zbiore je razem w jednego maila, wysle do projektanta, niech sie tlumaczy icon_lol.gif

Cytat

i niech Ci ten architekt te autka z garażu i podjazdu zabierze, przyjdzie PINB na odbiór i zakwestionuje, że masz inne fury niż w projekcie icon_wink.gif



Tinku, ja juz wczesniej pisalam, ze jak wybudujemy ten dom, to jedynym srodkiem lokomocji, na jaki bedzie nas stac to rower icon_wink.gif Maz tez juz sie oburzal, co to za obcy ludzie na naszym tarasie stoja, bo przeciez on nie nosi okularow icon_lol.gif
Link do komentarza
przed wyjściem na taras to podwyższenie też chyba zbędne
Będziesz musiała izolować jak na tarasie - przed wilgocią, mrozem... po co Ci to?
I jeszcze po 3 pifach przy wieczornym grillu w ogródku - poorać można sobie twarz i mieć bruzdy pod nosem.
Normalnie płasko, kostką albo granitem sobie na gruncie zrobić i tanio i bez problemów w przyszłości.
Tak mi sie wydaje przynajmniej
Link do komentarza
Cytat

przed wyjściem na taras to podwyższenie też chyba zbędne
Będziesz musiała izolować jak na tarasie - przed wilgocią, mrozem... po co Ci to?
I jeszcze po 3 pifach przy wieczornym grillu w ogródku - poorać można sobie twarz i mieć bruzdy pod nosem.
Normalnie płasko, kostką albo granitem sobie na gruncie zrobić i tanio i bez problemów w przyszłości.
Tak mi sie wydaje przynajmniej


Prezesu dopiero Co Jej pisałem o podniesieniu 0 chudziaka a Ty już pod Nią doły chcesz kopać icon_smile.gif


co do spadającego śniegu są płotki i nie spada
co do brudzenia
spad od budynku i już chlapie jakby pod kątem
co zaś do samego co mi się widzi
mam wypuszczony dach i to wcale nie mało , a tak w sam raz icon_smile.gif Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a jak bylby okap, to by pierdyknelo 20 cm dalej i tez bym nie wyszla icon_razz.gif



Tak ale nie pierdyknie ci na łeb ;)

Mówiłem, mówiłem już o tych okapach od dawna :P

A ty nie chciałaś słuchać

Radziłbym zmienić projektanta :P lenia śmierdzącego któremu się nie chce ;)



A co do domku Prezesa to byłem, widziałem piekny ma ganeczek i zadaszonko. Faktycznie na łeb nie pierdyknie ;)







Tylko na szyję ;)
Link do komentarza
Czekałem aż się doczekałem icon_biggrin.gif a wraz ze mną całe forum BD na powiększenie ludzkości w Europie icon_mrgreen.gif
Wszystkiego najlepszego dla mamusi i zdrówka,szczęścia i nowego domku dla juniorka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...