Skocz do zawartości

Perypetie budowlane Solange :)


Recommended Posts

Tak swoja droga Jani, to oprocz tych wszystkich strasznych strasznosci, jakie wyrzadzily Ci kobiety, to musisz przyznac, ze dostarczamy Ci rowniez nielada rozrywki tongue.gif pewnie masz niezly ubaw, czytajac "rewelacje" takich laikow jak ja icon_lol.gif

Zaczynam sie powaznie zastanawiac, czy nie mianowac Cie moim prywatnym doradca telefonicznym, od spraw katastrofalno- budowlanych icon_wink.gif drogo kasujesz?
Link do komentarza
Cytat

Czytalam, no i wlasnie nie rozumiem dlaczego Ty za to placilas. Przeciez za taka reklame, widoczna z nieba, to ONI Tobie powinni prowizje odprowadzac icon_lol.gif


A wiesz, też się nad tym zastanawiałam :hahaha2:

Cytat

... chyba musze zmienic nazwe watku. o tym jak Solange zderza sie z brutalna prawda o cenach w Polsce...


JEden taki, zwany Chef Paul, chciał w Polsce otwierać restaurację, jak usłyszał ile kasują za menu komunijne, czy weselne icon_wink.gif

Cytat

Zaczynam sie powaznie zastanawiac, czy nie mianowac Cie moim prywatnym doradca telefonicznym, od spraw katastrofalno- budowlanych icon_wink.gif drogo kasujesz?


Właśnie, mnie by sie też takowy przydał icon_lol.gif
Zważywszy na długoterminowość inwestycji, stosunkowo spokojnie by było icon_wink.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak swoja droga Jani, to oprocz tych wszystkich strasznych strasznosci, jakie wyrzadzily Ci kobiety, to musisz przyznac, ze dostarczamy Ci rowniez nielada rozrywki tongue.gif pewnie masz niezly ubaw, czytajac "rewelacje" takich laikow jak ja icon_lol.gif



Też mam wrażenie, że to musi być zabawne i jakie pomocne na forum budowlanym są np refleksje o kolorach, zwierzętach i dzieciach (kolejność przypadkowa;). Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się napisać coś co będzie miało wartość merytoryczną;)a jeżeli nie to przecież poczucie humoru też jest ważne;)
Link do komentarza
Cytat

a i owszem, zgadzam się .... icon_biggrin.gif
a w ogóle to też przywitać się wpadłam .... jak patrzę na tą śliczną działkę na zdjęciu z zieloną równą trawką , to aż mi żal ściśniętego serca solange63 na widok zjeżdżającej tam koparki i ciężkiego sprzętu icon_wink.gif icon_lol.gif


Tak po mojemu to nie trawka ino jakieś zboże jare icon_mrgreen.gif ale mogę się mylić icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
oooo prosze, jaki sie tu u mnie ruch zrobil wieczorowa pora icon_biggrin.gif to tak z grubsza postaram sie wszystkim odpowiedziec:


Cytat

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się napisać coś co będzie miało wartość merytoryczną;)a jeżeli nie to przecież poczucie humoru też jest ważne;)


moja droga, mysle, ze ja ten wazny moment mam juz za soba. prosze, na dowod wklejam cytat:
Cytat

a kierunek schodów też trzeba uzgadniać przy adaptacji?


Cytat

tak.



czy nie jestes pod wrazeniem glebi i zlozonosci przekazu mej wypowiedzi icon_lol.gif icon_cool.gif

Cytat

to co tam u was nie ma dobrych majstrow? icon_biggrin.gif


moze i sa, ale podstawowe pytanie, to jak odroznic dobrego, od udajacego dobrego? icon_rolleyes.gif

Cytat

a w ogóle to też przywitać się wpadłam .... jak patrzę na tą śliczną działkę na zdjęciu z zieloną równą trawką , to aż mi żal ściśniętego serca solange63 na widok zjeżdżającej tam koparki i ciężkiego sprzętu icon_wink.gif icon_lol.gif



Witam icon_smile.gif wiesz, ja ostatnio to nawet trenowalam wyrownywanie terenu i budowe murow moja sila woli, ale kurcze cos marnie mi idzie icon_cry.gif do Copperfielda to mi jeszcze daleko...

Cytat

Tak po mojemu to nie trawka ino jakieś zboże jare icon_mrgreen.gif ale mogę się mylić icon_rolleyes.gif



tak, zboze, ino moje miastowe oko nie ma pojecia jakie konkretnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak swoja droga Jani, to oprocz tych wszystkich strasznych strasznosci, jakie wyrzadzily Ci kobiety, to musisz przyznac, ze dostarczamy Ci rowniez nielada rozrywki tongue.gif pewnie masz niezly ubaw, czytajac "rewelacje" takich laikow jak ja icon_lol.gif

Zaczynam sie powaznie zastanawiac, czy nie mianowac Cie moim prywatnym doradca telefonicznym, od spraw katastrofalno- budowlanych icon_wink.gif drogo kasujesz?


No i przypięłaś mi łatkę :plotki: że "kobiety mnie biją" icon_lol.gif
Z tą rozrywką to trochę racja... i nie dotyczy to tylko tekstów jak i tylko mnie icon_lol.gif
A błądzić jest rzeczą ludzką bez różnicy płci... zresztą każdemu się w życiu zdarzyło.
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystko wiedział.

Na marginesie... z racji braków okularów i zmniejszonej przejrzystości powietrza (mgły i takie tam) w pierwszej chwili przeczytałem - "kastralno"
... i zimny pot mnie oblał co też Ty chcesz mi zrobić, i czymże sobie na to zasłużyłem zalamka.jpg icon_mrgreen.gif
Dopiero później do mnie dotarło jaki zaszczyt mnie spotkał w postaci takich, a nie innych twoich rozważań. :ih:
Muszę niestety z przykrością odmówić... pewnikiem bym nie podołał :bezradny:

Cytat

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się napisać coś co będzie miało wartość merytoryczną;)a jeżeli nie to przecież poczucie humoru też jest ważne;)


Nie inaczej. Bez poczucia humoru życie byłoby jak srajtaśma - długie, szare i do doopy icon_lol.gif

Cytat

moze i sa, ale podstawowe pytanie, to jak odroznic dobrego, od udajacego dobrego? icon_rolleyes.gif


A oglądałaś "randkę w ciemno"?... trzeba stawiać odpowiednie pytania żeby oddzielić ziarno od ple... no w każdym razie od "farbowańców" icon_wink.gif

Cytat

tak, zboze, ino moje miastowe oko nie ma pojecia jakie konkretnie icon_wink.gif


Dla nas "miastowych" ważne że zielonym do góry icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Na marginesie... z racji braków okularów i zmniejszonej przejrzystości powietrza (mgły i takie tam) w pierwszej chwili przeczytałem - "kastralno"
... i zimny pot mnie oblał co też Ty chcesz mi zrobić, i czymże sobie na to zasłużyłem zalamka.jpg icon_mrgreen.gif



:takaemotka: Ja Cie z calego serca przepraszam, ze z samego rana, narazilam Cie na takie stresy :hug:


Cytat

A oglądałaś "randkę w ciemno"?... trzeba stawiać odpowiednie pytania żeby oddzielić ziarno od ple... no w każdym razie od "farbowańców" icon_wink.gif



To Ty juz sie zastanawiaj, a ja w odpowiednim czasie poprosze o "liste podchwytliwych pytan do ..."- czyli jak odroznic fachowca od dupy wolowej icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe, ile nas tu jest?



oj jest nas tu trochę, jest i właśnie zaczynamy wychodzić z ukrycia cool.gif

zaglądam, podglądam i kibicuję icon_smile.gif

z mojego doświadczenia mogę śmiało powiedzieć "marzenia się spełniają", także jak będziesz mocno wierzyć to na pewno się uda i już nie długo zamieszkasz w swoim wymarzonym domku - ja trzymam kciuki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

dziekuje bardzo :hug: ja tez zdarzylam zinwigilowac Twoj dziennik budowy icon_cool.gif sliczna Agatka, bardzo podobaja mi sie wnetrza, no gust masz po prostu rownie dobry jak ja icon_wink.gif


no nie ma to jak baba babie prawi komplementy tongue.gif a co

Cytat

ach ta skromność i brak samokrytycyzmu..... icon_biggrin.gif
Potrzebne przy budowaniu są baaaaaardzo icon_smile.gif


a skromność to nasze drugie imię icon_razz.gif Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
uffff... po dlugich bataliach z mezem, w koncu udalo mi sie go namowic na dach dwuspadowy (pomogl pan projektant z ktorym jestem w zmowie icon_wink.gif) :yahoo: przeciez budowa to nic innego, jak umiejetnosc osiagania kompromisow, a skoro maz uparl sie na garaz dwustanowiskowy (ktorego w ogole mialo nie byc), to gdzies trzeba bylo przyciac koszty icon_wink.gif

wiec nasz domek bedzie wygladal z zewnatrz podobnie do tego (ale bez tego duzego okna, przez 2 kondygnacje)

http://z500.pl/projekt/Z202,Funkcjonalny-d...-od-frontu.html
Link do komentarza
Cytat

No i piękna, prosta bryła. Jestem faknką studia z500, bo mają cudne projekty i jeszcze lepsze wizualizacje(no może głównie to;)! Co do kompromisów, to masz 100% racji:)



tak, ja tez lubie. chyba najbardziej profeslonalne wizualizacje sposrod znanych pracowni projektowych. chociaz denerwuje mnie wizualizacja wnetrz; zawsze ten sam kominek (sponsor chyba duzo placi) i nie ma szaf w pokojach (w glownej sypialni bywaja, ale w pokojach dzieciecych to zapomnij).

Adiqq dziekuje, latwo nie bylo. caly czas slysze jeki o stodole albo pieczarkarni icon_rolleyes.gif ale dzielna bede, nie ulegne!

Bobiczku wtracaj sie ile wlezie (budowa od marca/kwietnia). To tak na przekaske podrzucam kolejny temat moich rozwazan; jakie pokrycie dachowe? blacha na rabek stojacy odpadla. zostaje dachowka ceramiczna lub blachodachowka. z ceramicznych podoba mi sie roben monza plus. z blachodachowkami za wiele nie mialam do czynienia, wiec nie mam zdania (oprocz tego, ze wyglada gorzej od ceramicznej).
Link do komentarza
u mnie poddasze nieuzytkowe bedzie, wiec argument glosnosci odpada.

Ogladam sobie fotki w necie i tak stwierdzam, ze mozna zrobic ladny dach z blachodachowki. Ruukki wygladaja dobrze, tyle, ze cena tej blachy jest bardzo zblizona do dachowki... pozostaje roznica w kosztach robocizny i wiezby. teraz pozostaje poszukac w necie ile taka roznica moze wyniesc icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Dom b. ładny, chociaż nie w moim stylu icon_razz.gif ja wolę bardziej skomplikowane;-)



hehe, jak moj maz. niestety za wszystkie komplikacje trzeba dodatkowo zaplacic icon_razz.gif

Cytat

Ja osobiście wolę ogladać ;)



a to ja o czyms nie wiem? sie juz widzielismy? przesylalam zdjecia toples i zapomnialam icon_wink.gif icon_razz.gif

Cytat

mega, super projekt, ja będę budować następny dom to będę się skłaniać ku takiemu tongue.gif , tylko nie wiem czy mój małżonek przeżyje kolejną budowę icon_razz.gif
co do pokrycia dachu, nie oszczędzaj daj dachówkę, trwalsza, lepiej się prezentuję a i koszt podobny icon_smile.gif



Ja nie wiem czy moj maz dotrwa do konca pierwszej budowy, a Ty swojemu chcesz takie niespodzianki sprawiac icon_wink.gif

My budowe planowalismy, jak tylko zakupilismy dzialke (to juz 5 lat minelo) i tak na fali radosci, kupilismy gotowy projekt... az wstyd wklejac linka icon_redface.gif wielki, niepraktyczny, koszmarnie drogi w budowie i rownie drogi w eksploatacji. te 5 lat dalo nam bardzo duzo. w tym czasie chyba z 4 razy zmienialismy miejsce zamieszkania i dzieki temu wyklarowaly sie nasze potrzeby dotyczace metrazu, funkcjonalnosci, itd.
Link do komentarza
Cytat

My budowe planowalismy, jak tylko zakupilismy dzialke (to juz 5 lat minelo) i tak na fali radosci, kupilismy gotowy projekt... az wstyd wklejac linka icon_redface.gif wielki, niepraktyczny, koszmarnie drogi w budowie i rownie drogi w eksploatacji.


dawaj linka jak coś to się pośmiejemy icon_wink.gif


Cytat

Ja nie wiem czy moj maz dotrwa do konca pierwszej budowy, a Ty swojemu chcesz takie niespodzianki sprawiac icon_wink.gif


Co do naszego domu to mieszkamy dopiero pół roku i serca bym nie miała żeby małża zmuszać do budowy następnego, z resztą nawet jak bym przymusiła to i tak kasy brak więc jest bezpieczny (ale na razie icon_razz.gif ) Jak się dzieciołki wyprowadzą to się wtedy zastanowimy nad mniejszym, ale zanim to nastąpi to jeszcze duuużo wody upłynie.


Cytat

te 5 lat dalo nam bardzo duzo. w tym czasie chyba z 4 razy zmienialismy miejsce zamieszkania i dzieki temu wyklarowaly sie nasze potrzeby dotyczace metrazu, funkcjonalnosci, itd.


Czasem trzeba czasu żeby podjąć decyzję, której potem nie będziemy żałować
Link do komentarza
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...krzewie-g2.html icon_redface.gif

co do planow, to mamy podobne. pierwsza corka w styczniu bedzie miec dwa lata, w lutym wykluje sie kolejne, wiec przed nami radosna perspektywa przynajmniej 18 lat w czworke (i pies) icon_lol.gif pozniej wystarczy maly domek, okolo 70m2 dla 2 emerytow i bedzie super icon_biggrin.gif Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
zarąbista bryła icon_biggrin.gif

nasz 1, był podobny do aktualnego, tylko o 20 kilka m2 większy, dodatkowo garaż był w piwnicy, a nie obok domu...
no ale 1 projekt był na inna działkę i miałem już wtedy jako taką świadomośc budowlaną icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nic lepszego nie znajdziesz w tzw. międzyczasie?



nie icon_razz.gif a jak znajde, to sie wtedy bede martwic icon_wink.gif z reszta z takim podejsciem to bym cale zycie przezyla w wynajmowanym mieszkaniu w bloku...

Cytat

i miałem już wtedy jako taką świadomośc budowlaną icon_biggrin.gif



i tu jest zasadnicza roznica. ja nie mialam zadnej icon_redface.gif tak sobie blogo wierzylam w kosztorysy ze stron, ba, nawet twierdzilam, ze sa przeszacowane (no bo jak kilka pustakow i dachowek moze tyle kosztowac...). nie bralam pod uwage kosztow utrzymania takiego zamczyska i... wiele innych rzeczy, o ktorych dlugo i nudno byloby pisac.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Kiedy jakieś focie sweet tu zobaczymy?



yyyy... nooooo... jakas sweet focie mojej facjaty, to Ci zaraz moge wkleic icon_lol.gif ale jak chodzi o domek, budowe, itp. to najpewniej w przyszlym roku icon_cry.gif projekt sie robi, ale umowe mamy na 1 marca, wiec pan projektant sie nie spieszy. mysle, ze w kwietniu costam juz bede mogla wrzucic (i to nawet z budowy) icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...