Skocz do zawartości

sieć gazowa średniego napięcia przebiega przez działkę


agga

Recommended Posts

Przez działkę budowlaną, którą chcę zakupić, a dokładnie wzdłuż zachodniej granicy działki przebiega sieć gazowa średniego napięcia. Mam w związku z tym wątpliwości odnośnie jej kupna. Zupełnie się nie orientuję, czy to duża wada działki, czy będzie to przeszkoda i w jakim stopniu przy budowaniu domu, czy można wzdłuż sieci sadzić drzewa, krzewy, czy można to miejsce w jakiś sposób zagospodarować? Pytań i wątpliwości mam wiele, a może nie potrzebnie się martwię? Jeśli znacie odpowiedź na moje pytania proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Przed zakupem działki warto dowiedzieć się na jakich warunkach przez działkę została przeprowadzona sieć gazowa średniego ciśnienia. Formalnie właściciel sieci powinien dysponować prawem tzw. służebności gruntowej pozwalającej m.in. na wejście na teren posesji w celach konserwacji, naprawy. Jeśli rura została poprowadzona bez formalnej zgody właściciela, to w razie wystąpienia ograniczeń w zagospodarowaniu działki można wystąpić o przełożenie rury lub wypłatę odszkodowania. Praktycznie jednak nie powinno być kłopotów z postawieniem domu, jeśli zachowane zostaną wymagane odległości od fundamentów, a zamiast drzew można posadzić płytko korzeniące się krzewy.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...