Skocz do zawartości

DRYFIX czy warto?


michalklo

Recommended Posts

Jeżeli o Mnie mowa - też myślałem o dryfiksie - ma niewątpliwie zalety - nie potrzebujesz wody ani prądu na budowie - dwa rzędy pianki na cegłę i gotowe - cenowo jednak wychodziło mi ok 85 zł/m2, w porównaniu do BK za 60 zł ( poczatek 2011r) . Nie będe pisał o zaletach BK by nie robić OT, ale z dryfiksem jedno dało mi do myślenia - piankę trzeba dać minimum 5cm od krawędzi ściany - dlaczego - ano dlatego aby nie działały na nią promienie słoneczne. Jeżeli murujesz w jeden sezon i od razu ocieplasz czy tynkujesz to nie powinno to stanowić problemu, ale tak sobie pomyślałem, że przy niskim kącie padania światła zimą jednak o ile rozciągniesz budowę w czasie, to być może jak to parafrazując ks. Natanka, "coś się z takim murem dzieje".

Ale jakbyś jednak zdecydował się na dryfiksa - to moim zdaniem samemu murować dasz radę. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tylko bk poza ceną ma jeszcze ten plus ,że łatwo się go docina,obrabia co nie można powiedzieć o ceramice.
Co do zalet jednego i drugiego materiału to też nie będę pisał ,powiem tylko że najwięcej domów buduje się z bk i ceramiki ,są na pierwszych miejscach pod względem użytego materiału do budowy domów.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
witam.

Jako wykonawca postanowiłem sprawdzić jak działa system dryfix. Po wykonaniu budynku- opis znajdziesz na mojej stronie a także zdjęcia i filmy- stwierdzam, że po pierwsze system nie jest droższy ponieważ w cenie bloczków mamy wliczoną piankę do murowania, nie potrzebujemy prądu oraz nie musimy płacić pomocnikowi, który jest zbędny. To dopiero początek plusów. Ścian nie da się wykonać inaczej jak w idealnym pionie więc oszczędzamy później na tynkach oraz kleju do styropianu. Murarze nie poddają się pokusie niechlujnego murowania jest więc również czysto. Bloczki stoją jeden na drugim więc nie ma mostków termicznych, które stanowi tradycyjna zaprawa murarska. Nie ma potrzeby sezonowania ścian. Tempo prac 2 razy szybciej. Część ścian murowałem sam bez żadnych pomocników. Same plusy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Paweł Durski
Link do komentarza
Cytat

witam.

Jako wykonawca postanowiłem sprawdzić jak działa system dryfix. Po wykonaniu budynku- opis znajdziesz na mojej stronie a także zdjęcia i filmy- stwierdzam, że po pierwsze system nie jest droższy ponieważ w cenie bloczków mamy wliczoną piankę do murowania,


Kiedyś jak wchodził Ytong na klej to tez dawali do bloczków klej gratis.Tak więc nie ma co się podniecać ,że pianka gratis,na razie a potem jak ludzie załapią (rozreklamują) to nie będzie już gratis.

Cytat

nie potrzebujemy prądu oraz nie musimy płacić pomocnikowi, który jest zbędny. To dopiero początek plusów.


A to ciekawe co piszesz,pokaz mi fachowca czy raczej firmę która uwzględnia różne dogodności takie jak na przykład kominy systemowe a murowane, murowanie na klej a zaprawę ciepłochronną itp. Mało który zjedzie z ceny.

Cytat

Ścian nie da się wykonać inaczej jak w idealnym pionie więc oszczędzamy później na tynkach oraz kleju do styropianu. Murarze nie poddają się pokusie niechlujnego murowania jest więc również czysto. Bloczki stoją jeden na drugim więc nie ma mostków termicznych, które stanowi tradycyjna zaprawa murarska. Nie ma potrzeby sezonowania ścian. Tempo prac 2 razy szybciej.


Jak ktoś chce to i wodę przypali ,więc nie powtarzaj sloganów reklamowych bo to każdy może wyczytać z folderów reklamowych firmy "W".

Cytat

Tempo prac 2 razy szybciej. Część ścian murowałem sam bez żadnych pomocników. Same plusy.


icon_eek.gif Tak na pewno dwa razy ale wolniej jak sam murowałeś.
Pustaki to Ci kto donosił ? krasnoludki? a może świstak podrzucał?

Cytat

yyyy znow sie odzywa moja glupia, kobieca natura, ale w jakim systemie bloczki nie stoja jeden na drugim?


Ano w takim jak murujesz z cegły,bo cegła to nie bloczek icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif Tak na pewno dwa razy ale wolniej jak sam murowałeś.
Pustaki to Ci kto donosił ? krasnoludki? a może świstak podrzucał?



:hahaha2: i swistak najpierw owijal w sreberka... stad ta doskonala izolacyjnosc i brak mostkow cieplnych icon_wink.gif


Cytat

Ano w takim jak murujesz z cegły,bo cegła to nie bloczek icon_mrgreen.gif



dzieki Heniu, jak trzeba glupiej babie wyjasnic, to zawsze jestes pierwszy na posterunku :hug:
Link do komentarza
Cytat

witam.

Jako wykonawca postanowiłem sprawdzić jak działa system dryfix. Po wykonaniu budynku- opis znajdziesz na mojej stronie a także zdjęcia i filmy- stwierdzam, że po pierwsze system nie jest droższy ponieważ w cenie bloczków mamy wliczoną piankę do murowania, nie potrzebujemy prądu oraz nie musimy płacić pomocnikowi, który jest zbędny. To dopiero początek plusów. Ścian nie da się wykonać inaczej jak w idealnym pionie więc oszczędzamy później na tynkach oraz kleju do styropianu. Murarze nie poddają się pokusie niechlujnego murowania jest więc również czysto. Bloczki stoją jeden na drugim więc nie ma mostków termicznych, które stanowi tradycyjna zaprawa murarska. Nie ma potrzeby sezonowania ścian. Tempo prac 2 razy szybciej. Część ścian murowałem sam bez żadnych pomocników. Same plusy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Paweł Durski



Zapomniałeś dodać, że pierwszą warstwę trzeba ułożyć super dokładnie i równo na tradycyjnej zaprawie, większość "fachowców" sobie z tym nie poradzi, a potem nie ma już czym nadrobić fuszerki na 1 warstwie.
System dryfix jest u nas nie sprawdzony, nie wiadomo jak ta piana zachowa się po 15 latach. Wiadomo producent zawsze będzie chwalił swoje i mówił jaka to cudowna technologia.
P.S. Jakbym był właścicielem firmy budującej domy, też bym zachwalał ten system i go polecał ludziom icon_biggrin.gif
Zamiast 1 domu w tym samym czasie 2 postawisz icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Małymiki czy to dryfix czy to bloczek komórkowy na PW - zasada ta sama - 1 warstwa musi być idealnie wypoziomowana.
Ja miałem ułatwione zadanie - bo przyjechał instruktore - ale prawda jest taka, że jak masz porządną poziomicę to idzie to zrobić - narożnik - a potem lecisz. I fakt nie wziąłem pod uwagę kosztów wody i paliwa do agregatu by mieć prąd. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...