Skocz do zawartości

wiązary i strop drewniany - wątpliwości


malypracus

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się czy w przypadku zamontowania płyt GK (dom parterowy, strop drewniany, poddasze nieużytkowe) nie nastąpi zjawisko pękania tych płyt na połączeniach z racji tego, że cały dach pobudowany zawsze przez cały okres użytkownika raz mocniej raz słabiej "pracuje". Dużo osób poleca mi tradycyjny strop betonowy z więźbą jako lepsze rozwiązanie, a nie strop drewniany z wiązarami gdzie taki problem podobno może wystąpić (szczególnie na dużych płaszczyznach przy domach parterowych). Proszę o radę ponieważ chciałby zastosować wiązary w domu parterowym z poddaszem nieużytkowym.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Z trzech stron lasy (spore drzewostany), ale to są działki budowlane więc kiedyś będą budynki a od zachodu mam łąki (tutaj też to są działki budowlane). Generalnie na mojej ulicy z działką jest na razie tylko jeden dom icon_smile.gif.



Witam,
Teoretycznie konstrukcja drewniana jest bardziej podatna na odkształcenia choćby ze względu na rozszerzalność drewna pod wpływem zmian wilgotności czy zmiennych obciążeń dachu (śnieg, wiatr). Jednak przy dwuwarstwowym (krzyżowym) układzie stelaża pod płyty GK, prawdopodobieństwo pojawienia się pęknięć na płytach (przy prawidłowym ich zamontowaniu) będzie niewielkie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...