Skocz do zawartości

Gdzie macie pralkę?


polonez

Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

z pewnością nie typowa pralnio- suszarnia, bo w typowych nie montuje się natrysku. Jak dla mnie to masz łazienkę bez kibelka, a nie pralnio- suszarnię icon_razz.gif


Natrysk jest "gospodarczy" i kupiony po taniości bo za 280zł z brodzikiem ;)
Ponieważ z tegoż pomieszczenia wychodzi się bezpośrednio do garażu a z garażu na ogród czyli po przyjściu od brudnych prac człowiek pakuje się tam,jest bardzo rzadko używany icon_smile.gif
Czyli pomieszczenie wykorzystane jest do maksimum właściwości użytkowych ;)
Druga strona ściany,także łazienką bym tego nie nazwał icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie polecam umieszczać pralki w małej łazience. Kiedy jeszcze "wynajmowałem" mieszkania, spotykałem się z tym często. A dodatkowo nad wanną często wisiały linki do suszenia, przez co w całej łazience panowała "ciężka" atmosfera i łatwo było o wilgoć. o i niektórzy nie zostawiali nawet pralki otwartej po praniu, przez co w środku niespecjalnie ładnie pachniało.
Link do komentarza
Cytat

Z uwagi na to,że odrzuciłem paliwo stałe już przed budową z projektowej kotłowni po powiększeniu o 2m2 na etapie adaptacji powstała typowa pralnio-suszarnia i tam mamy praleczkę,suszareczkę,umywaleczkę i natrysk a po przeciwnej stronie wisi sobie źródło ciepła i zasobnik cwu 300l icon_smile.gif
Także o praleczce myśli się przed budową ;)



Już się tak nie chwal z tym myśleniem przed budową . icon_wink.gif Jakbyś tak dobrze myślał , to byś też przewidział odpowiednie miejsce(np. szafkę) na proszki i płyny do prania. icon_biggrin.gif Edytowano przez rybniczak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Już się tak nie chwal z tym myśleniem przed budową . icon_wink.gif Jakbyś tak dobrze myślał , to byś też przewidział odpowiednie miejsce(np. szafkę) na proszki i płyny do prania. icon_biggrin.gif


Jest przemyślana ale narazie nie dokonana ;)
Szafka będzie pod umywalką icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

My mamy pralkę w kotłowni. Uważam, że jest to najrozsądniejsze miejsce, jeżeli ktoś ma domek jednorodzinny icon_smile.gif a nie chce zagracać łazienki.



Ja też mam w "kotłowni" (pom. gospodarcze), ale na dodatek to pomieszczenie jest na piętrze - blisko garderoby i sypialni. Nie musze biegać po schodach z praniem.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja jeszcze nie mam pralki dopiero się noszę z zamiarem kupna. Mam dość małą łazienkę i w sumie się zastanawiam czy nie kupić pralki pakowanej od góry. Mniej miejsca zajmują. Pralki pakowane od przodu są chyba wygodniejsze w użytkowaniu. Może się ktoś wypowiedzieć kto ma od góry otwieraną, czy jest zadowolony?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja jeszcze nie mam pralki dopiero się noszę z zamiarem kupna. Mam dość małą łazienkę i w sumie się zastanawiam czy nie kupić pralki pakowanej od góry. Mniej miejsca zajmują. Widziałam fajne modele w electro.pl ale jeszcze się waham. Pralki pakowane od przodu są chyba wygodniejsze w użytkowaniu. Może się ktoś wypowiedzieć kto ma od góry otwieraną, czy jest zadowolony?



Mam jedną i drugą. Obydwie są dobre.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
My pralnie wg planu będziemy mieli na pietrze. Co prawda znoszenie prania latem może okazać się uciążliwe, ale i tak robi się to max 4-5 miesięcy w roku. Teraz mieszkamy w małym mieszkaniu i ciągle się potykam o stojącą gdzieś suszarkę na pranie więc bardzo się cieszę na myśl pralni. Niech tam wszystko się zamyka.

Teraz pralka jest łazience choć poprzedni właściciele naszego mieszkania mieli w kuchni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

... nie w kuchni i nie w łazience icon_smile.gif
kiedyś pralnia była obok kuchni ... w trakcie remontu, pralnię zlikwidowałem zwiększając powierzchnię kuchni (mnie jest potrzebna kuchnia "ponad wymiarowa") icon_lol.gif ... a pralka wraz suszarką i kosze na brudną bieliznę, zostały przeniesione do ... garażu icon_smile.gif


To bardzo ciekawe i higieniczne rozwiązanie według mnie również, ja mam w łazience, choć w naszym domu jak najbardziej byłoby miejsce na pralkę na dole w piwnicy, ale dom nie jest mój i koło się zamyka...
Link do komentarza
Cytat

To bardzo ciekawe i higieniczne rozwiązanie według mnie również, ja mam w łazience, choć w naszym domu jak najbardziej byłoby miejsce na pralkę na dole w piwnicy, ale dom nie jest mój i koło się zamyka...


To w końcu czyj to jest dom? Bo najpierw piszesz że w naszym, co oznacza że w twoim, a potem piszesz że nie jest twój icon_eek.gif , czyżby kolejna zagadka?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Ja również mam niewielką łązienkę ( uroki mieszkania w bloku).Na początku zastnawialiśmy się nad tym aby wstawic pralkę do kuchni ale ostatecznie postawiliśmy ją w łazience. Wybralismy model marki Candy. Firma ma w ofercie pralki z serii Superslim. Pralka ma 33 cm grubości oraz jednocześnie dobrą pojemność 5 kg. Jest otwierana z przodu. Nie zajmuje dużo miejsca. Ma wiele programów tak więc był to dobry wybór.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

spiesze dodać, że brat ma z konieczności pralkę w kuchni...kiedyś była w łazienkce, ale łazienka malutka, jakiś czas temu przy okazji remontu przeniosł do kuchni i są zadowoleni, bo łazienka dużo większa, a kosz na pranie nie jest przecież w kuchni, a pralka sama w sobie nic nie przeszkadza, jest tak schowana, że nawet jej nie widać...

 


U nas jest dokładnie tak samo. Do tego pralka ładowana od góry. Taki sam załadunek, nie trzęsie się na boki przy wirowaniu, a w dodatku nie ma drzwiczek przeszklonych z przodu, nie rzuca się więć w oczy, a poza tym po nałożeniu silikonowej nakładki na pokrywę, służy jjako dodatkowy blat.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie patrzmy na to co jest, tylko na to, co ma być. I pod te zapowiedzi trzeba robić rachunek ekonomiczny. Zapowiedzi działań Unii mówią wyraźnie, że na gaz będzie nałożona jakaś opłata i na urządzania gazowe też. Nie śledzę tego dokładnie, bo mnie już niewiele z tego dotyczy, ale coś tam słyszę. I to dlatego uważam, że gaz to nie jest optymalny kierunek na przyszłość.
    • Z pompą ciepła jest ten ból, że nigdy się nie zwróci w stosunku do inwestycji w kocioł gazowy. Nie wiem jak teraz, ale swego czasu się rozglądałem i za Panasonica trzeba było dać 45tys, z czego mieli zwrócić 24tys z Czystego Powietrza, ale na moje szczęście gaz był chyba od zawsze w domu i trochę mniej oszczędnie, ale teraz za luty właśnie płaciłem 560zł z CWU więc to jest śmiech. Też nie mogłem rozstać się ze śmieciuchem. Jak mi go w październiku w tamtym roku odłączali, to czułem się jak Wyderko, jak mu aparaturę sierżant rozbijał, aż mną trzęsło. A za kocioł z zasobnikiem 140L z montażem dałem 12.8tys, także też śmiech. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Nie wiem czy Pamiętasz jak ja się wcześniej upierałem , ze chce piec na Paliwo stałe , a nie gaz  ale zrobiłem Gaz i to był szczał w 10ke. Przez pierwsze 4 lata mieszkania mój największy rachunek za cały rok był 1400zł w tym Ciepła woda, ogrzewanie domu gazowe  i kuchenka gazowa , aktualnie tamten rok zamknąłem w kwocie 1950zł.  Na pewno będę robić pod całym domem ogrzewanie podłogowe. Myślę jeszcze nad Buforem ciepła do ogrzewania w taryfie nocnej . Co do pompy ciepła to  nie wiem fotowoltanikę  się nie opłaca przy obecnym rozliczeniu a stare zasady chyba nie wrócą.  i chyba będę płakać , ża gazu nie mam :p nie wiem jak to by wyszło z swoim zbiornikiem gazu , ale chyba nie ma co iść w tą stronę .
    • Pompę ciepła i fotowoltaikę, ewentualnie plus wiatrak i magazyn energii. Za gazem nie płacz, dawna opinia, ze to paliwo tanie i ekologiczne jest już nieaktualna. Będzie drożej i niepewnie.   PS. Dzięki za pozdrowienia! 
    • Witam Wszystkich Planuję budowę domu parterowego metodą gospodarczą cel daje Ambitny , ale chce pokazać wszystkim , że się da ,ale trzeba wierzyć w siebie i swoje możliwości ,może zmotywuje kogoś do działania .  Do ceny budowy nie będę  wliczać  zakupu działki . Obecnie dostałem wz i składam o PNB. Dom będzie w rozmiarach 1294x934 Zdjęcia przestawiają rozstawienie pomieszczeń i wygląd   budynku . Zostało sporo zmian zrobionych niż w oryginalnym projekcie.  Chciałbym jeszcze serdecznie pozdrowić kilku użytkowników tego forum ( retrofood , bajbaga, bobiczek ,daggulka, animus i inncyh którzy Pomagali dawali cenne rady   przy budowie pierwszego domu , mam nadzieję , że teraz też będą dawać cenne rady.  może jeszcze mnie pamiętają   I od razu pierwszy mój problem dostałem z przyczyn  ekonomicznych brak zgody na gaz z miejscowej sieci linia gazu biegnie w mojej drodze prywatnej 150m od mojej działki.  budynek ma wyliczone EP (gaz) 63,60 [kWh/(m²*rok)]  ale myślę , że zejdę poniżej bo na pewno będę dobrze ocieplać budynek Styro 20cm Wełny 30cm rolety zewnętrzne  . Myślę o dedykowanych klimatyzacjach z funkcją grzania, ale sam nie wiem. Co Państwo byście polecili ?       
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...