Skocz do zawartości

Gdzie kupować meble


polonez

Recommended Posts

W ciągu ostatnich kilku lat wyposażałem się w meble w dwóch miejscach. Raz u prywatnego stolarza, a raz w Ikei. U stolarza zapłaciłem więcej, ale meble są idealnie dopasowane i po prostu piękne. Z ikei było już trochę gorzej - dużo składania, atrakcyjność mebli też nie najlepsza, jakość także gorsza. A wy gdzie zaopatrujecie się w meble?
Link do komentarza
Gość Łukasz Bajsarowicz
Warto poszukać w internecie. W starym mieszkaniu skorzystałem z lokalnej firmy produkującej meble na wymiar - wziąłem duże, niestandardowe biurko oraz kompletną kuchnię - fronty wenge, a boki białe. W obecnym mieszkaniu mam kuchnię i meble pokojowe z salonu meblowego i jestem zadowolony.

Spisują się tak samo dobrze, jak zamawiane z poprzedniego mieszkania... a cena? O połowę niższa.

Co do sklepów internetowych - nie mam zaufania, więc szukałem w internecie sklepu, który ma salony niedaleko mojego miasta i potem jechałem oglądać na miejscu. Edytowano przez Łukasz Bajsarowicz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Osobiście uważam że w sklepach internetowych to można jedynie pooglądać, a kupić w salonie meblowym. Ja np. do swojej kuchni kupiłem proste, tanie meble w salonie i modyfikuje delikatnie że będą wyglądały jak zamawiane na wymiar u speców od tych spraw. Głównie zależy to od upodobań, zasobności portfela i inwencji twórczej. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Najlepiej jest poszukać w internecie interesujących nas mebli. Przecież nikt nie każe nam kupować mebli na odległość, byłoby to moim zdaniem głupotą. W internecie możemy znaleźć interesującego nas wykonawcę, porównać ceny. Natomiast poważniejszych wyborów można dokonać widząc już meble w wymarzonym przez siebie stylu;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
U nas wybieramy najróżniejsze metody.
Część zrobiliśmy sami. Szafę wnękową z drzwiami składanymi i zabudowę wnęki pod skosami.
Zamówiliśmy formatki i oklejanie brzegów widocznych elementów. Resztę sami okleiliśmy.
Kuchnię robił stolarz na zamówienie.
Meble do salonu zamawiane w sklepie.
A najważniejsze, czyli łóżka, sprawdzane, bo w końcu spędzamy tam większość życia.
Dzieci mają dębowe łóżka. My też. Są trwalsze niż sosnowe. Bardzo wygodne.
Teraz nasza kolej na smaczne spanie. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To zależy faktycznie od tego, co człowiek wymaga. Jak chce mieć idealnie dopasowane meble, to faktycznie dobrego stolarza nikt nie przeskoczy. Ja natomiast kupuję w sklepie internetowym www.twojemeble.pl ze względu na darmową dostawę. Kupowałem u nich już łóżko i segment i nie mam większych zastrzeżeń, a zawsze jest taniej niż w osiedlowym sklepie meblowym. Co do Ikei - raz coś tam kupiłem i więcej do nich nie wrócę - co z tego, że tanie, skoro rozsypuje się po kilku miesiącach?
Link do komentarza
Ważnym aspektem odnośnie kupna przez internet jest to, ze niektórzy podchodzą do tego bardzo sceptycznie... no bo co? Zapłacę, przywiozą a nie daj boże będzie coś nie tak i same problemy wtedy.. jak ja to wrócę itd.?

My wychodzimy na przeciw klientowi, istnieje możliwość zapłaty przy odbiorze - klient przed zapłatą zawsze widzi mebel. Wcześniej na życzenie klienta wysyłamy próbki materiałów - pozwala to zobaczyć jak materiał prezentuje się w rzeczywistości. Wszystkie meble oczywiście obejmuje też gwarancja.

No i przede wszystkim głównym atutem są niskie ceny, kupujesz meble prosto od producenta, a nie od pośrednika.
Link do komentarza
ja swoje meble kupowałem akurat tutaj http://www.jurpol-meble.pl/sypialnie,25.html dlatego że mi się podobały i były w dobrej cenie a jak się później okazało to same meble są porządne i warte swojej ceny. Jeśli Ty chcesz kupić dobre meble idealne dla Ciebie to koniecznie szukaj i zagądaj na różne strony i chodź po marketach budowlanych ikeach i sklepach z meblami a wreszcie coś znajdziesz co zadowoli i oko i kieszeń. A może właśnie i Ty znajdziesz swoje meble w firmie jurpol tak jak ja? he he he
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Aktualnie coraz bardziej popularne staje się zamawianie mebli na wymiar. Zalety są dość oczywiste: mamy meble takie jakie chcemy, jakie sobie wymarzymy i możemy wybierać z niezliczonej ilości materiałów, wzorów laminatów i kolorów. Cena jest wyższa, ponieważ materiały są o wiele lepszej jakości niż np. w IKEI. Natomiast meble można sobie zaprojektować odpowiednio do wielkości portfela zarówno do kuchni, sypialni, biura, łazienki. W tej gałęzi branży meblarskiej możliwości jest multum, trzeba to tylko zobaczyć icon_smile.gif



Link do komentarza
Nie do końca zgodzę się z przedmówcą.

Wszystkie meble są droższe jeśli będziemy ich ceny porównywali z IKEĄ!
Tak na prawdę to czy kolor płyty, lub materiał obiciowy są wybrane przez klienta, nie robi producentowi żadnej różnicy. Zmiana ceny następuje jedynie podczas zmiany wymiarów.
Sklepy internetowe oferują o tyle niższe ceny, że podobny mebel jak w salonie zazwyczaj wychodzi taniej nawet po zmianie wymiarów!
Link do komentarza
Cytat

W ciągu ostatnich kilku lat wyposażałem się w meble w dwóch miejscach. Raz u prywatnego stolarza, a raz w Ikei. U stolarza zapłaciłem więcej, ale meble są idealnie dopasowane i po prostu piękne. Z ikei było już trochę gorzej - dużo składania, atrakcyjność mebli też nie najlepsza, jakość także gorsza. A wy gdzie zaopatrujecie się w meble?



Z tą Ikeą to nie przesadzałabym - jakość nie jest zła, nie bez powodu dają taką długą gwarancję na meble kuchenne, z pokojowymi jest faktycznie różnie. Kiedyś przesuwając szafę drzwi przełamały nam na pół - skleiliśmy je (sic!) i wyglądały jak gdyby nigdy nic :-D
Ale widziałam 2 kuchnie z Ikei u znajomych i powiem szczerze, że przy swoim własnym mieszkaniu poważnie się nad Ikeą zastanowię.
Link do komentarza
Cytat

Z tą Ikeą to nie przesadzałabym - jakość nie jest zła, nie bez powodu dają taką długą gwarancję na meble kuchenne, z pokojowymi jest faktycznie różnie. Kiedyś przesuwając szafę drzwi przełamały nam na pół - skleiliśmy je (sic!) i wyglądały jak gdyby nigdy nic :-D
Ale widziałam 2 kuchnie z Ikei u znajomych i powiem szczerze, że przy swoim własnym mieszkaniu poważnie się nad Ikeą zastanowię.



Dokładnie. Można tam kupić meble za grosze i te będą miały wątpliwą jakość, ale nie jest tak, że wszystkie meble z Ikeii są złe. Zgadam się co do kuchni- są porządne. Ja osobiście kupiłam mój wymarzony narożnik do salonu. Jedyny problem miałam z dostawą, mieszkam niedaleko Ikei, a oni naliczyli mi ponad 100 złotych. Skorzystałam wtedy z innej firmy transportowej Fracht Sp. z o.o i dowóz miałam z głowy. A wracając do tematu, narożnik stoi już dobre kilka lat i wciąż prezentuje sie dobrze:P
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Najlepsze są meble z zachodu (Holandia). Oczywiście to jest moje indywidualne zdanie i gust. Meble te są trwałe i nawet używane można kupić w idealnym stanie które mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat.
Urządzanie salonu, jadalni i sypialni jeszcze przede mną. Wiem na pewno ze meble sprowadzę.
Kuchnie jedynie pod zabudowę. Ale do tego też musi być konkretny fachowiec. Najlepiej polecony z dobrą renomą.

Polskie firmy mające meble w przystępnych cenach o swojej solidności mogły mówić na początku swojej kariery. Z biegiem czasu wszyscy robią na jedno "kopyto". A solidność pozostawia wiele do życzenia. Pozawieszane szafki. Rozchodzące się łączenia.

Przyszła mi teraz myśl czy by się nie zając sprowadzaniem mebli na większą skalę icon_mrgreen.gif
Ciekawe jakie byłoby zainteresowanie.

IKEA - odradzam. Meble jednorazowego użytku. Edytowano przez anna.d (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To ja Ci powiem tak,a trochę się już naoglądałem i nakręcałem mebli. Nie ważne czy to będzie np wszech nielubiąca IKEA czy firma X ,czy meble z Holandii ,jak jest kiszka to będzie kiszka. Tu niestety w meblach wyznacznikiem jest przede wszystkim cena która idzie za jakością.A żeby jeszcze coś kupić za drogie pieniądze i nie być nabitym w butelkę to trzeba trochę wiedzy meblarskiej posiadać aby wiedzieć gdzie zajrzeć i o co zapytać.
Wolałbym kupić meble z I... niż od B... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ja mam zaprzyjaźnionego stolarza i powiem Wam, ze to genialna sprawa. Nie tylko angażuje się w pracę, ale zawsze jakiś rabat da ;) No ale znam chłopaka od podstawówki, więc trudno się dziwić. Jestem już tak rozpieszczony, że w życiu nie kupiłbym gotowych mebli.
Link do komentarza
Niestety sprawa mebli nie jest taka prosta. Jeśli można skorzystać z fabrykowanych, gotowych mebli to uda się kupić coś w przystępnych cenach, oczywiście zależnie od standardu wykonania i marki. Schody zaczynają się jeśli się wymarzy projektowane i wykonane na wymiar mebelki, bo one ku częstemu niezrozumieniu klienta zawsze wychodzą dużo drożej niż fabrykowane. Wynika to z faktu wykonywania sztuki, a nie tysięcy szablonowych rozwiązań i wyższych kosztów obsługi takiego zlecenia. Co do jakości wykonania fanem Ikei nie jestem ale mają sporo fajnych rozwiązań, ale już w życiu widziałem tyle bubli robionych na wymiar że to chyba zależy na kogo się trafi icon_smile.gif Są oczywiście meble gotowe z wyższych półek, których cena często nie idzie w parze z jakością. Ale jak to w każdym temacie dla każdego coś musi się znaleźć, jak ktoś chce za cos przepłacić to znajdzie coś dla siebie na rynku. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nam choć od razu podobało nam się forte, złaziliśmy full sklepów w Lublinie w poszukiwaniu mebli systemowych (szafa, łóżko i regał wiszący) rozmaitych marek. Oczywiście znaczenie dla nas miał design, cena i wymiary poszczególnych mebli. Stanęło na tym, że znaleźliśmy sobie system na stronie forte i kupiliśmy w lokalnym sklepie. Choć, gdyby były fundusze lepsze to na pewno kupilibyśmy drewniane icon_smile.gif.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja już 2 komplet zamawiałem w WFM (Wolsztńska Fabryka Mebli).
Mają jedną, ale istotną wadę - są pieruńsko trwałe. Pierwszy komplet, jeszcze "załatwiany", przeżył bez uszczerbku transport Żukiem. 2 przeprowadzki i kilka remontów. Przeżył bardzo długo w nienagannym stanie, i żyje nadal u kogoś innego. Wymiana nastąpiła tylko ze względu na nową koncepcję kuchni. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jestem świeżo po remoncie, bo w majówkę zamiast odpoczywać to żeśmy harowali, ale było warto!! Kuchnia na zamówienie z Esencja Concept Store (podwarszawski sklep meblowy), dekoracja i wykończenie ja + moja przyjaciółka (dekoratorka wnętrz) = cudowna kuchnia, obecnie moje ulubione miejsce w domu. Także polecam sklep, a jak ktoś zainteresowany to prywatnie mogę przyjaciółkę polecić. icon_smile.gif I oczywiście kuchnią się pochwalić!
Link do komentarza
Witaj!
ja podobnie...to znaczy raz był to stolarz, który przyjmując zaliczkę i robiąc bardzo dobra minę, zapewnił mnie, że będzie wszystko wykonane, tak, że będę baaardzo zadowolona....a efekt....szafy 3x drozsze niż te, które kopiłabym w Ikei...z montażem było tak, ze nawiercił mnóstwo niepotrzebnych dziur...(montował jego młody syn z kolegą) nie no paranoja jakaś...
A następnym razem kupiłam szefem do sypialni w internecie na twojemeble.pl Szafa z BRW, ale jestem baaaardzo zadowolona! Na prawdę w porównaniu z ceną za szafy z przedpokoju-niebo a ziemia! Szafę dostarczyli mi ze sklepu swoim transportem i pomogli we wniesieniu! Na meble jest gwarancja! Polecam i internet i sprawdzone sklepy!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
my kupiliśmy sofę do salonu z Gala Collezione, jedyne co przy niej robimy to konserwacja raz na pół roku, a z kanapą do tej pory nic się nie dzieje, jedynie co to w miejscach gdzie częściej siadamy skóra trochę się wyciągnęła, ale jak wyklepiemy poduchy to wszystko wraca na swoje miejsce.
Link do komentarza
Ja też siedzę na stronach, na forach, na fanpage'ach to są najlepsze źródła inspiracji. Ale jeśli mam już kupić mebel, to muszę go najpierw zobaczyć, sprawdzić miękkość siedziska i trochę pooglądać. Potem mogę zamówić i cieszyć się nim. Z tego co słyszałam to ta Gala o której była wcześniej mowa jest solidną firmą wartą zaufania. Tylko chyba nie mają swojego salonu prawda?
Link do komentarza
osobiście nie polecam kupować mebli z IKEI, wiem że są urocze i mają swój niepowtarzalny styl, ale jeśli chodzi o jakość ich wykonania to pozostawiają wiele do życzenia, z kolei zakupy przez internet odpadają bo przez internet nie sprawdzimy wszystkiego w kanapie, np. tego czy dany mebel jest wygodny, czy funkcjonalny, dlatego wychodzę z założenia że najlepiej samemu pochodzić po sklepach i posprawdzać to i owo.
Link do komentarza
Gaznik, zgadzam się z Tobą w 100% czasami mi ręce opadają jak widzę cenę za poszewkę. Co ona takeigo ma, albo nie cena kocy jest lepsza. Ja co prawda mam dużo rzeczy z ikei, rposto się je montuje, ale łóżko które kupiłam to prawdiwa porażka, nie nadaje się do częstego spania na nim tylko sporadycznym. Każdego dnia budzę się z bólem pleców i zaczełam na zgięciach podkładać koce i deski, żeby wyrównać materac. Jestem podobnego zdania jeśli chodzi też o sprawdzenie jakości. Robić to samemu, bo samemu najlepiej się wie, jak jest wygodnie. Ha! i jeszcze zwracać uwagę na jakość, bo niestety z nią to jest już różnie.
Link do komentarza
jeśli chodzi o łóżko to tutaj nie idę na żadne kompromisy, musi być wygodne, nieważne ile by miało kosztować, w związku z tym, że mamy małe mieszkanie poszukujemy jak najbardziej funkcjonalnych i praktycznych mebli, dlatego i nasz sofa w salonie musiała posłużyć Nam jako łóżko do spania, zdecydowaliśmy się ma sofę z Gali Collezione i muszę powiedzieć, że zarówno jako mebel do siedzenia, jak i do spania sprawdza się idealnie. Jest to nasz jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...