Skocz do zawartości

czy to dobra cena


migot221

Recommended Posts

Witam. jestem nowy na tym forum. Nazywam się marcin....znalazłem w okolicu Piotrkowa Trybunalskiego ok. 5 km. od miasta dom na sprzedaz w stanie surowym zamknietym. Działka 1000 m2, nieogrodzona, dom z czerwonej cegły budowany stylem tradycyjnym, piętrowy, powierzchnia użytkowa 200 m2, okna drewniane w stanie średnim, brak instalacji, woda i gaz - dostęp w ulicy ok 10 m. dom nie jest podpiwniczony, garaż wbudowany w dom. Brak tynków. poddasze uzytkowe do adaptacji. dom wybudowany w 1990 r. Cena 160 tyś...czy możecie mi podpowiedzieć czy to dobra cena i czy warto? Ile mniej więcej trzeba dopłacić do stanu pod klucz? Nie jestem wybredny wiec średniej klasy materiały mnie interesują. Prosze o pomoc i z góry dziękuje:) Pozdrawiam:)

dodam jeszcze że parter jest bez wylewek.
Link do komentarza
Draagon po przeczytaniu twojego dziennika budowy mogę tylko pogratulować i pozazdrościć...jednak budowanie samemu domu od podstaw to fajniejsza sprawa niż kupno. Jak tylko się zdecyduje to dam znać i zapraszam na parapetówkę jak tylko parapety założęicon_smile.gif chociaż w moim przypadku to może trochę potrwaćicon_smile.gif

Proszę oczywiście o dalsze opinie na temat tej nieruchomości zależy mi na tym gdyż w kwestii budowlanki jestem raczej początkujący i to bardzo:)

r-32 jaką mine masz na myśli?? icon_smile.gif jakiś błąd w sztuce?

aha i ważna kwestia...dach jest z eternitu:(
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o plan budowy będę go miał dzisiaj...

ogólnie wszystkie dokumenty będę miał dzisiaj wraz z pozwoleniem na budowę, chociaż z tego co wiem to nie można przerwać budowy na dłużej niż 3 lata a tu raczej ten okres jest dłuższy. Powiedzcie na co jeszcze powinienem zwrócic uwagę jeśli chodzi o dokumentacje??


Wystarczy jeden wpis co 2-3 lata w Książce budowy aby PnB było ważne. W przeciwnym razie musisz wystąpić o nowe, zgodne z aktualnymi przepisami (chyba że można przywrócić to poprzednie).
Link do komentarza
Raczej duża rozwaga przed kupnem.
Ten opis nie jest zgodny z tym co widać na zdjęciach, niby okna drewniane do wymiany, a ewidentnie widać plastyki jeszcze ofoliowane. Piszą stan surowy otwarty, a na zdjęciach raczej zamknięty.

Cena wyjątkowo atrakcyjna, ale z opisu wynika, że dom trochę pałęta się w biurze i ma obniżoną cenę – ciekawe dlaczego.

Sprawdzić dokładnie wszystkie kwity i koniecznie wizyta w starostwie, bo może są jakieś nieujawnione decyzje.

Sprawdź także ile będzie kosztowała rozbiórka i utylizacja eternitu, bo cos mi się wydaje, że tyle samo co nowe pokrycie dachu.


Uwaga – dom budowano przed nowelą PB, a więc okres miedzy wpisami nie dłuższy niż 2 lata .
Link do komentarza
Okna są drewniane na 100% wczoraj tam byłem...słyszałem tez że jest możliwość zgłoszenia do starosta zdjęcia i zutylizowania eternitu a do tego dofinansowanie na założenie nowego pokrycia, ktoś może coś słyszał o tym??
czy w momencie wyjaśnienia wszystkich niewiadomych oraz upewnienia się ze z budynkiem, stanem prawnym itd wszystko ok - czy to jest dobra oferta??

warto tez dodac że ocieplony wewnętrznie styropianem chyba 12 cm...
Link do komentarza

Może przesadzę, ale coś musi być na rzeczy, bo ten dom z działką poszedłby bez problemów za około 300.000zł w taki stanie jak jest. Te około 150.000zł różnicy z czegoś wynika – pytanie z czego.

Cytat

warto tez dodac że ocieplony wewnętrznie styropianem chyba 12 cm...



Nie jest to dobra wiadomość - nalezy sprawdzić stan sciany pod styropianem!
Link do komentarza
Nie uważam, że niemożliwe, tylko szukam haka.

I raczej nie chodzi o jakieś zadłużenie, bo takowe będzie ujawnione w KW (90% pewność).

Bardziej mnie interesuje status prawny tego budynku.

Nie sądzę aby PnB było jeszcze ważne. Problemem może być to, czy jest możliwość uzyskania nowego PnB, bo zmieniły się przepisy i nowe PnB musi być wydane na podstawie nowych, a nie tych z 1990r.

Sprawdź czy na tym terenie jest MPZP, a jeśli jest, to czy posadowienie budynku odpowiada zapisom. Jeśli nie ma MPZP, to należy sprawdzić w gminie jakie są ogólne warunki przy wydaniu WZiZT.

Jeśli PnB jest ważne, to należy sprawdzić, czy to co wybudowano jest zgodne z warunkami ówcześnie obowiązującymi i czy budynek postawiono zgodnie z projektem.
Link do komentarza
Cytat

zastanawiam sie tez nad rozmieszczeniem okien w tym budynku...wygląda to tak jak by projektował to pijany projektant:0 ale chyba nie powinno być problemów ze zmianą ustawienia ??


Po oglądnięciu fotek tez jestem pod wrażeniem, pozytywnym oczywiście. Jedynie co mogę powiedzieć to ten eternit i instalacja elektryczna. Z wymiana eternitu będziesz miał trochę zachodu a co do instalacji to musiałbyś wziąć bardzo dobrego fachowca aby stwierdził poprawność instalacji (obwody,ilość gniazd na obwodzie itd) .
Co do zmiany rozstawienia okien oczywiście ,że da się radę ale nie tak bez problemu,tam jest ściana 3W.
Link do komentarza
Cytat

warto tez dodac że ocieplony wewnętrznie styropianem chyba 12 cm...


Sprawdź to dokładnie.
Zważywszy na okres w jakim budowano ten dom zakładam że jest to styropian o lambdzie = 0,042W/mK.
Dla ściany 3W budowanej z cegły pełnej współczynnik przenikania ciepła będzie wynosił około U= 0,27-0,28W/mK
Ale jeśli tego styropianu jest 10cm a nie 12, to ściany już nie będą spełniać wymogów obecnej normy nawet jeśli jego lambda będzie wynosić 0,04W/mK

Cytat

Nie uważam, że niemożliwe, tylko szukam haka.


Oby to nie był właśnie ten hak, bo jak do tej pory wszystko wygląda bardzo ładnie.
Link do komentarza
Niedawno w TV był pokazywany taki przypadek gdzie agent nieruchomości sprzedał samowole budowlaną.
Nowi właściciele dostali nakaz rozbiórki. Sprawę udało się odkręcić na przed sądem na zasadzie nakazu zwrotu gotówki przez agenta, ale musieli udowodnić przed sądem że w momencie zawierania transakcji agent wiedziało błędach prawnych.
A to bardzo trudne.
Link do komentarza
Gościnną znam z przejazdu fajna okolica o ile ktoś lubi typowo wiejskie klimaty- droga na Wilkoszewice jest dobra. Cena tego domu też jest niezła - pytanie jaki stan mają rury i elektryka - ale w tej cenie to możesz sobie nawet remont generalny zrobić. Pytanie czy jesteś gotowy dojeżdżać 23km do Piotrkowa, aczkolwiek pewnie czasem te 23km szybciej zrobisz, niż gdybyś miał jeździć z Poniatowa ;).


No i najważniejsze - co innego masz dokończenie budynku i papierkologie z tym związaną - a co innego remont - nawet generalny.
Link do komentarza
Pochodzę z tamtych okolic...mieszkałem w Trzepnicy i Mierzynie wiec okolica jest mi dobrze znana jeśli chodzi o Gościnną... Generalnie mi chodzi o sens kupna domu który ma juz np. 20 - 30 lat?

fakt z dojazdem raczej nie ma problemu bo jedzie się ok 15-20 min (19 km) a pracuje na końcu al. 3-go Maja wiec nie musiałbym jeździć przez miasto:)
Link do komentarza
No blisko do starostwa a Nas się pyta ;)

A dom jak stoi, nie ma grzyba, dach nie przecieka - to czemu nie ?
Te domy w stylu klocków mają też zaletę - bryłę energooszczędną.

Zawsze dojdzie ci chyba tylko to, że to nie taki układ pomieszczeń o jakim marzyłeś.
Ale z drugiej strony, możesz zrobić taki remont mieszkania i odpicować go na maxa, że go nikt nie pozna. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ooo to budujesz się w Rozprzy:) a wiesz czemu go sprzedają może?? jakieś przecieki? icon_smile.gif



Szukaj:
-kierownika budowy tego budynku sprzed lat- to on prowadził dziennik budowy;
- nie szukaj odpowiedzi tutaj tylko pytaj o wszystko tego kierbuda albo innego z tamtej okolicy- oni najlepiej znają powiązania prawa z życiem..
- bierz bomboniery i zasuwaj do ZUS i US, czy właściciele tej nieruchomości nie zalegają u nich, nie mają wyroku komorniczego-pamiętaj, każda rzecz powyżej 13 tys zł podlega zwrotowi długu. Nawet auto kupione od golasa z zaległościami podlega egzekucji jak od jego zadłużonego właściciela.

Ktoś pisał o samowoli- samowola przedawnia się i jeśli jest sprzed lat, to trzeba do niej dorobić papiórki. Nawet szerokość, długość budynku ORAZ ZMIANA POŁOŻENIA OBIEKTU BUDOWLANEGO WG PROJEKTU ZAGOSP TERENU JEST SAMOWOLĄ.

Sprawdź /weź/ od właściciela nr repetytorium, datę aktu not działki, nr KW i przegrzeb www.ekw.pl; przejrzyj wszystkie jej zakładki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...