Skocz do zawartości

Opinie Grzejników


Forest1989

Recommended Posts

Cytat

Witam, w połowie listopada bedę montował w domu surowym ogrzewanie i tu pojawia się pytanie monter staż około 20 lat pracy, (wujek) poleca mi grzejniki Nova Florida lub Krakowskie (nazwy nie znam...) twierdzi, że nova florida mimo wszystko lepsza bo nie żółkną grzejniki szybko i są solidne...

Można jakieś opinie w tej sprawie??

Pozdrawiam!



Przede wszystkim trzeba uściślić, że nawiązałeś do grzejników aluminiowych ....
Nova Florida - pierwsze raz słyszę....
z Krakowa to pewnie KFA - ja posiadam takowe od lat 5 .... czy zżółkły? a cholera je tam wie - nie pamiętam jakie były wcześniej , ale na pewno nie są żółte jak zęby u konia ...

Ale - jedno chcę ci uzmysłowić - nie wiem jaką masz instalację ( w alu czy w miedzi czy łączoną) , ale może się zdarzyć jak u mnie nie daj boszszsz , że przy łączonej instalacji ( miedź przy kotle, alupexy w podłogach , aluminium w grzejnikach) powstał konflikt i zaczął mi się wydzielać wodór w instalacji - średnio przyjemna okoliczność ... babranina z inhibitorami , odpowietrznikami automatycznymi, kontrolowaniem poziomu gazu itepe...

Dlaczego nie chcesz panelowych - stalowych?
Link do komentarza
Cytat

Przede wszystkim trzeba uściślić, że nawiązałeś do grzejników aluminiowych ....
Nova Florida - pierwsze raz słyszę....
z Krakowa to pewnie KFA - ja posiadam takowe od lat 5 .... czy zżółkły? a cholera je tam wie - nie pamiętam jakie były wcześniej , ale na pewno nie są żółte jak zęby u konia ...

Ale - jedno chcę ci uzmysłowić - nie wiem jaką masz instalację ( w alu czy w miedzi czy łączoną) , ale może się zdarzyć jak u mnie nie daj boszszsz , że przy łączonej instalacji ( miedź przy kotle, alupexy w podłogach , aluminium w grzejnikach) powstał konflikt i zaczął mi się wydzielać wodór w instalacji - średnio przyjemna okoliczność ... babranina z inhibitorami , odpowietrznikami automatycznymi, kontrolowaniem poziomu gazu itepe...

Dlaczego nie chcesz panelowych - stalowych?


Nova Florida to Grzejniki firmy - Fondital jesli sie nie myle...
Co do paneli to poprostu mi sie osobiscie nie podobają, w podłogach bedzie u mnie również montowane peszle do ogrzewania podlogowego.
Głownie chodzi mi o to czy ktoś miał styczność z tymi grzejnikami bo chce wiedzieć jak sie one sprawują, gdyż moj wujek (monter) strasznie zaborczy jest - on wychodzi z założenia, że byle czego i chińszczyzny nie montuje a twierdzi, że ta nova florida najlepsza wiec dlatego pytam o opinie tutaj.
Link do komentarza
Cytat

Nova Florida to Grzejniki firmy - Fondital jesli sie nie myle...


Nie mylisz się,ja mam je nazywają się Calodor:D Są to made in italy,odlewane ciśnieniowo i wzornictwem podobne są do krakowskich i jakością chyba też. W tym roku wyszedł nowy model Geniale i w stosunku do Calidora ma więcej powierzchni piór i jest ich więcej co przekłada się na większą powierzchnie grzewczą i zarazem większa moc.Są malowane proszkowo więc raczej nie powinny żółknąć ,a jeżeli już to na pewno nie zauważysz tego bo przywykniesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A nie myślałeś o grzejnikach stalowych? Stalowe są bardziej żywotne i wytrzymałe. Ciekawy artykuł na ten temat jest na tutaj http://muratordom.pl/gazety/zbuduj-dom/grz...a,174_4293.html. Z grzejników stalowych polecam markę Buderus - http://buderus-inserw.pl/katalog/grzejniki.


Tylko tu jest forum BUDUJEMY DOM a nie Murator, więc niestosowne jest polecanie lektury innego forum jak na na forum BD jest też sporo tematów.
A przypomnę ,że tematem jest opinia o grzejnikach aluminiowych.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Grzejniki stalowe nie są dobrym wyborem,przewodnictwo ciepła w aluminium jest zdecydowanie wyższe,więc celuj właśnie w ten materiał. Jaki budżet posiadasz an zakup całości?


A czy różnica w przewodnictwie ciepła między stalą a aluminium ma tu takie znaczenie?, przy stali będzie minimalnie większa bezwładność, ale to niuans.

Ważniejszy może być kształt żeberek i to w jaki sposób powietrze przechodzi przez grzejnik i jak je później ukierunkowuje. Niektóre aluminiowe grzejniki mają tak zrobione żeberka, ze wyrzucają ciepłe powietrze na pokój w górę, inne pionowo w górę na parapet albo za firanki i zasłonki co nie jest zbyt korzystne.

Inny ważny aspekt to wygląd...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
te włoskie grzejniki ma mój znajomy, bardzo sobie chwalił, bo ja tez niedawno go o to pytałem w związku z wymiana grzejników w moim domu, nic nie żółknie, ale jak juz ktoś wcześniej wspomnial, zazwyczaj wystepuje malowanie proszkowe, ja wybrałem natomiast klasyczne brugmany ze wzgledu na prostote cenę oczywiście oraz funkcjonalnośc ze swej strony polecam sprawedzone na własnej skórze ;)
Link do komentarza
Ja przy remoncie części mieszkania wymieniłem stare grzejniki na grzejniki Purmo i są OK. W tym roku będę robił pozostałe dwa pokoje i tam też trafi Purmo. Jak ktoś szuka grzejników w dobrej cenie to ostatnio netsanit rzuca bardzo ciekawe oferty: http://netsanit.pl. Grzejniki stalowe Buderus też brałem pod uwagę, ale ostatecznie przesądziła opinia ekipy - w końcu oni częściej wymieniają grzejniki niż ja ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...