Skocz do zawartości

woda


rafall

Recommended Posts

Dziendobry mam pewien problem ponieważ jestem na etapie przyłącza wody do budynku ale niestety nie zostawilismy ani w budynku ani pod ławom żadnej rury gdzie woda miała byc w pięta w środku mam już wylewki zrobione prosze mi napisac czy jest jakaś inna możliwość niż kopanie pod fundament i rozkopywanie w budynku wylewki i kopanie dziury czy niemożna jej poprowadzic w ławie fundamentowej wiertając sie wiem ze chodzi o zamarzanie wody ale czy niema sposobu aby jom ocieplic lub obłożyć czyms aby nie zamarzało prosze o porade
Link do komentarza
Cytat

Dziendobry mam pewien problem ponieważ jestem na etapie przyłącza wody do budynku ale niestety nie zostawilismy ani w budynku ani pod ławom żadnej rury gdzie woda miała byc w pięta w środku mam już wylewki zrobione prosze mi napisac czy jest jakaś inna możliwość niż kopanie pod fundament i rozkopywanie w budynku wylewki i kopanie dziury czy niemożna jej poprowadzic w ławie fundamentowej wiertając sie wiem ze chodzi o zamarzanie wody ale czy niema sposobu aby jom ocieplic lub obłożyć czyms aby nie zamarzało prosze o porade


Jak masz zrobić to zrób raz a dobrze. Czy wiercenie itd to o czy piszesz to myślisz ,że mniej roboty aniżeli kopanie pod ławą?
W miejscu gdzie ma wyjść rura wystarczy jak rozkujesz otwór tak aby wiertło (takie jak wierci się pod słupki pod ogrodzenie) weszło a od strony zewnętrznej robisz podkop pod ławę (i tak musisz kłaść rurę na co najmniej 1,2m ) jak się już podkopiesz pod ławę to z góry wiertlem na dół. W ten otwór dobrze jak dasz rurę osłonowa np 110 od kanalizy poziomo i pionowo (pionową część zakończ redukcją 110/50 i 50 wyjdź ponad posadzkę) łącząc ją dwoma kolanami 45 stopni tak aby wyszedł Ci kąt 90 stopni ale o łagodnym załamaniu. A potem tylko przepchnąć rurę od wody i gitara. Ta rura osłonowa przyda Ci się na przyszłość w razie jakieś awarii ,nie będziesz już musiał kuć posadzki aby wymienić rurę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...