Skocz do zawartości

Koszty mediów a wybór działki ?


pado

Recommended Posts

Witam, Rozwarzam zakup działki budowlanej i mam z tym 2 dylematy :
Pierwsza działka ma wszystkie media przy działce , oprócz prądu , który biegnie po drugiej stronie ulicy (asfalt ) Dojazd do działki asfalt. Działka ma jeden feler : położona jest poniżej poziomu drogi asfaltowej og. 70 -80 cm. Powierzcniia działki ma niewielki spadek ku północy ( poziom drogi - koniec działki na długości 50 m - wynosi ok. 1,8m ). Jak czytam w muratorze spadek ku północy nie jest zbyt korzystny )działka połpżenie południe - północ i nest działką narożnikową - bok przy ulicy prywatnej wydzielony do dojazdu do przyszłych działek). Stare domy w tym terenie są podpiwniczone , choć 3 nowe są tylko podwyższone. Rozmawiałem z gościem od spraw wodnych i mówił mi , że woda po spadku i tak popłynie w dół więc z tym nie powinno wg niego być problemu , zastanawiam się czy nie będzie potrzebny drenaż Cena działki to 60zł /m
Druga działka jest równa jak stół - ale dojazd jest polny ale utwardzny . Media trzeba cięgnąć ok. 80 m czyli P,W,G Mam do wyboru środkową lub narożnikową Cena ardziej atrakcyjna , ale zastanawiam się nad kosztami dociągnięcia mediów do działki czy nie wyjdzie sumarycznie drożej . Cena 1 m - to tylko 35zł/m ale ile będą kosztowały media =? Położenie południowy - wschód , północny zachód.
Zastanawiam się czy lepiej kupić działę prostą (30zł /m) + płacić za dociągnięcie mediów , czy zainwestować w koszr podwyższenia fundamentów domu w działce pochyłej (fachowcy mówili ,że trzeba podnieśc fundament ok. 60 cm
Dylemat mam ogromny - może mi pomożecie
Link do komentarza
Przy wyborze działki trzeba kierować się przede wszystkim jej lokalizacją, otoczeniem, przewidywanym zagospodarowaniem i rozwojem okolicy, bo na to nie będziemy mieli wpływu, także od tego zależy wartość nieruchomości w przyszłości. Trudno na odległość ocenić walory obu działek i przy wyborze trzeba po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem oraz ewentualnie zrobić rozeznanie jakie koszty przygotowania terenu i infrastruktury trzeba będzie ponieść w obu przypadkach.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
z wlasnego doswiadczenia wiem ze jesli planujesz budowac sie pozniej to wybierz lokalizacje (media "same przyjdą" przy okazji innych inwestorów w okolicy), ale jesli chcesz szybko sie budowac to wiedz ze brak mediow to duzo formalnosci i spore koszty doprowadzenia. AHa inna bagatelizowana rzecz to rozne gminne, przemyslowe i in. inwestycje w okolicy - sprawdz to dobrze w planach np. w gminie (jelsi nie ma planu zagosp. tylko obowiązują WZ (warunki zab.) to tymbardziej, bo ja np. kupilbym dzialke z planowanym za 10-15 lat cmentarzem 40m do granicy dzialki, natknalem sie tez na dzialki z planowanym remontem lub likwidacja gazociagu cisnieniowego GZ500 w okolicy; dzwonnicą koscielna w okolicy 200m; planowana budowa drogi 12-metrowej w niedalekiej odl. od "super" dzialeczek. itp. itd. Duzo sie tych dzialek naogladalem i posprawdzalem.... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...