Skocz do zawartości

Problem regipsy i tynki


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem na swojej budowie a mianowicie na części domu mam już powieszone stelaże i nakręcone regipsy a na drugiej części mam same stelaże ale teraz dowiedziałem się że powinny być najpierw położone tynki a dopiero później kręcona płyta i tu moje pytanie czy coś się stanie jak ja zrobię odwrotnie i najpierw nakręcę płyty a dopiero później położę tynki??

Dodam że stelaże są kręcone co 40 cm a tynk będzie kładziony maszynowo: wapienno cementowy.
Link do komentarza
Cytat

nie posadzek jeszcze nie mam no ale wiem że najpierw posadzki a dopiero później tynki no ale teraz albo muszę odkręcać regipsy albo nie wiem no ale jak stelaże zostawię to podejrzewam że z obrysów nic nie zostanie bo będą całe zarzucone tynkiem...


Chłopie to będziesz miał jeden wielki gnój za przeproszeniem. Z posadzki też wody mało nie odparuje,mam na myśli posadzki cementowe.A przy posadzkach okien nie wskazane aby otwierać po za szybko będzie wysychała i mogą porobić się nierówności. Wiem coś na ten temat bo zarówno tynki cem-wap jak i posadzki cementowe z miksokreta u siebie robiłem to widziałem ile wody na szybach się nazbierało.Tylko,że ja ocieplałem po.

A kto Ci podsunął taki pomysł aby przed mokrymi robotami ocieplać i kłaść regipsy?
Link do komentarza
Cytat

Ocieplanie to już po ptakach może nie będzie tak źle wkońcu jest obite folią to możne nie będzie wciągać wilgoci a z regipsami muszę poczekać i zostawić same stelaże...


Miejmy taka nadzieję icon_biggrin.gif Poczekaj może jeszcze ktoś się wypowie,ktoś kto przez takie coś przeszedł.
Pamiętaj nigdy nie opieraj się na jednej opinii,wysłuchaj wszystkich ,oddziel plewy od ziarna i na pewno będzie dobrze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
co do wełny powinna dać się wysuszyć - znaczy osuszacz i zbieranie wilgoci - choć nie powinno tak być - tu niech się producent wypowie czy odzyska sprężystość
jednak co do płyt to fale Dunaju jak masz taki falowany zamysł to jest to dobra metoda
jeśli jednak chcesz mieć prosty sufit to płyty do wymiany bo nim je szpachlem wyrównasz to szybciej i taniej wymienić
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...