Skocz do zawartości

Wybór łóżka , rozmiar i materac


Tchibo

Recommended Posts

Mam do was prośbę. Chciałabym żebyście mi doradzilicoś ,bo już szaleje Sad Otóż wraz z chłopakiem w chwili obecnej śpimy w łózku o szerokości uwaaagaaa - 85 cm xddd wiem makabra jak dwoje ludzi sie na tym mieści xd . Ale mamy już dość po prostu i zamierzamy kupić do pokoju łóżko sypialne.
Dodam,że pokój ma wymiary 280x450cm. jest prostokątny.
Dzielimy pokój z moją siostrą (nie pytajcie dlaczego .... chwilowo tak musi być i tyle) więc znowu mamy mniej miejsca.
Chcemy siostrze przekazać to nasze łóżko (85x190) a sami sobie kupić większe , myśleliśmy nad kanapą albo łóżkiem. Zdecydowaliśmy na wyrko.
Niestety w naszym pokoju jest mało miejsca. Znalazłam łóżko w salonie "Bodzio" grenada w dwóch rozmiarach 140x200 i 160x200
Dzisiaj byliśmy je obejrzeć ,podoba nam się ale jest niestety problem z wielkością. Co bym nie wykombinowała w pokoju będzie tyci tyci miejsca do przechodzenia.....
Przy rozmiarze 140x200 jeszcze jakoś ujdzie ale gdy oglądaliśmy ten rozmiar wydawało się być małe...Sad to ja nie wiem jak nam te 80 starcza na razie a 140 jest takie małe
160x200 jest idealne jeśli chodzi o nas ale za duże jeśli o pokój. Sama nie wiem co mam zrobić czy wziąć mniejsze czy większe.

Jak wy byście mi doradziły? w sumie lubię dużo miejsca ale chce wreszcie się porządnie wysypiać.
A i druga kwestia to czy materac brać do łóżka pojedyńczy czy dwa osobno ??
oto wyrko a o to to wyrko

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Tchibo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jeśli 160-tka się ledwo mieści, to bierz 140-tkę.
Nie jest to szerokość która daje pełnię komfortu (180x200; 200x200-210 tak jak pisze Moose), ale będzie szersze o szerokość łóżka polowego od tego czym dysponujecie obecnie.
A na łóżku polowym można się spokojnie wyspać, choć to nie łoże sypialniane icon_wink.gif
Do 140-tli osobiście bym brał materac pojedynczy... z dwoma 70-mi i tak ie będzie co zrobić (chyba nie ma niczego o tej szerokości do spania w ofercie sklepowej), choć łatwiej je gdzieś upnąć po demontażu. W przyszłości icon_lol.gif
Link do komentarza
Łóżko o wymiarach 140x200 jest standardowym łóżkiem dwuosobowym, przy takich wymiarach pokoju powinniście raczej rozważyć właśnie ten rozmiar. Łóżko w dużych salonach meblowych może wydawać się małe z racji dużych metraży salonów ekspozycyjnych.

"A i druga kwestia to czy materac brać do łóżka pojedynczy czy dwa osobno ??"

Z doświadczenia można powiedzieć, że lepszym wyborem jest materac pojedynczy ponieważ przy dwóch materacach powstaje nam dziura pomiędzy nimi która często może być uciążliwa.
W przypadku kiedy różnica w wadze pomiędzy osobami które będą spały na materacu jest większa niż 50kg można rozważyć kupno tak zwanych materacy Dla niej i dla niego - jeden materac, dwa wkłady.

Z chęcią odpowiem również na inne pytania odnośnie doboru materaca czy artykułów sypialnianych.
Link do komentarza
Co do kwestii czy brać materac pojedynczy czy dwa osobne - dużo zależy też od tego czy ma to być materac bonellowy czy kieszeniowy.

Jeśli będzie to kieszeniowy to nawet przy dużych różnicach w wadze nie ma problemu.

Co do wymiarów - na 160 można spać już plackiem. 140 spokojnie powinna wystarczyć - tak jak powiedział kolega wcześniej - dużo zależy od perspektywy, w salonie może wydawać się małe, ale tak na prawdę to duża powierzchnia spania.
Link do komentarza
Dziękuje za odpowiedzi liczę na jeszcze jakieś porady icon_smile.gif . Wybrałam z chłopakiem 160x200 i mam nadzieje,że nie będę żałowała w sumie w pokoju dużo miejsca nie będzie ale będzie czysto i wreszcie porządnie się wyśpimy na tej 80cm to jest potworna masakra ;/// hehe ;p co do materaca nadal ciężko jest mi stwierdzić czy to będzie pojedynczy czy podwójny ... nasza waga nie różni się oboje ważymy w przedziale 58-65 kg tak na oko z ostatniego ważenia icon_smile.gif co do wzrostu ja mam 158cm a mój 172cm bodajże ;P
Oglądałam w internecie i miałam ostatnio okazje usiąść na kilku materacach i w sumie chyba będzie kieszeniowy ale jeszcze objedziemy kilka sklepów więc wtedy dopiero stwierdzimy. Bardzo boję się też zakupu stelaża mam nadzieje,że odpowiednio wybiorę ponieważ jest to nasz pierwszy taki zakup łóżka i materaca , pieniądze są oszczędzane ,bardzo nam zależy i mam nadzieje,że dobrze kupimy niestety nasz fundusz ma swój limit ;/ ale myśle,że jakoś sobie poradzimy.
Link do komentarza
Cytat

Oglądałam w internecie i miałam ostatnio okazje usiąść na kilku materacach i w sumie chyba będzie kieszeniowy ale jeszcze objedziemy kilka sklepów więc wtedy dopiero stwierdzimy. Bardzo boję się też zakupu stelaża mam nadzieje,że odpowiednio wybiorę ponieważ jest to nasz pierwszy taki zakup łóżka i materaca , pieniądze są oszczędzane ,bardzo nam zależy i mam nadzieje,że dobrze kupimy niestety nasz fundusz ma swój limit ;/ ale myśle,że jakoś sobie poradzimy.


Materace kieszeniowe cieszą się naprawdę duża popularnością dzięki swoimi właściwościami m.in. punktowym podparciem - Lecz przestrzegam przed 2 faktami:
1. Na materacu będziemy spać w pozycji leżącej więc właśnie w taki sposób należy swój przyszły materac wybierać - absolutnie nie powinno się dokonywać wyboru poprzez siadanie - odczucia twardości pomiędzy tymi dwoma pozycjami mogą być ogromne !
2. Często w sklepach możecie usłyszeć o strefach twardości, sprzedawcy uwielbiają o tym opowiadać i wciskać taki towar.
Strefy twardości są skonstruowane tak, aby spełniały swoją role dla osób o wzroście 185 cm. więc w Waszym przypadku materac nie podpierałby w odpowiedni sposób, odpowiednich części ciała.

Polecam zakupy w sklepach specjalizujących się materacami a nie takimi molochami jak Ikea itp. pomimo 10 czy 20 lat gwarancji która w rzeczywistości nic nie obowiązuje ;) W sklepikach z materacami ceny są podobne a jakość o niebo lepsza.
W szczególności polecam Polską fabrykę MK FOAM Koło.
Link do komentarza
Cytat

A może wysokiej klasy materac piankowy np. z pianki termoplastycznej?

Najważniejsza zaleta – można się na nim przewracać do woli, nie budząc partnera/partnerki. icon_biggrin.gif



Bardzo dobry pomysł jakby nie fakt ze para ma ograniczony budżet a wiadomo, że pianki termo są dość drogie icon_smile.gif Edytowano przez Materace (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie polecam kupować kompletu. Sprzedawcy często kompletują je w taki sposób aby cena całości była przystępna - co za tym idzie oszczędzając najczęściej na materacach.

Wybór odpowiedniego materaca to podstawa, a tematyka jest niezwykle szeroka. Pamiętajmy że w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Warto więc zainwestować w coś lepszego.

Jeśli chcesz zapoznać się lepiej z tym co oferują materace zapraszam na naszego bloga pod ten link:

Materac - inwestycja w zdrowy sen
Link do komentarza
Też wolałam kupić wszystko osobno jednak wtedy materac kupimy jedynie do 800zł albo jeden pojedyńczy albo dwa mniejsze... ale wydaje mi się to lepsze niż w tamtym gotowym łóżku dostałam odpowiedź ,że jest to materac na sprężynach typu bonell.. a ja chyba wolałabym spreżynowy ale kieszeniowy... w tej cenie powinnam znaleźć coś dla nas.
Link do komentarza
Więc dziękuje za odpowiedzi póki co kupujemy łóżko 160x200cm ,już niedługo wybieramy się do sklepów na oględziny , materac jeszcze nie wiem jaki w każdym bądź razie mój chłopak woli jeden cały materac i chyba będzie to sprężynowy kieszonkowy icon_smile.gif Dam jeszcze do końca znać może jakieś zdjęcie wstawię icon_smile.gif Hehe siostra śpi na swoim łóżku i przychodzi późnymi wieczorami do domu więc problemu z sprawami intymnymi nie ma u nas icon_smile.gif z resztą to tylko na rok tak musimy przetrzymać potem się wyprowadzamy do domu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hehe siostra śpi na swoim łóżku i przychodzi późnymi wieczorami do domu więc problemu z sprawami intymnymi nie ma u nas icon_smile.gif z resztą to tylko na rok tak musimy przetrzymać potem się wyprowadzamy do domu icon_smile.gif



Dobrze, ze napisalas. Na pewno ukoilas tym postem skolatane nerwy Janiego i Bajbagi icon_wink.gif
Jak juz kupicie materac i go przetestujecie (czy wygodnie sie na nim spi icon_lol.gif ) to daj znac.

Zapomnialam napisac; my mamy lozko 180x 220. w zasadzie to mozna sie po nim gonic icon_biggrin.gif moj maz sie uparl i jest z mechanizmem, ktory umozliwia zmiane wysokosci materaca (po obu stronach; nog i glowy). Na poczatku sie smialam, ze nie chce spac na lozku, podlaczonym do pradu, ale teraz doceniam zalety takiego rozwiazania.
Link do komentarza
Cytat

Dobrze, ze napisalas. Na pewno ukoilas tym postem skolatane nerwy Janiego i Bajbagi icon_wink.gif



Ja skołatane - nerwy icon_eek.gif

Choć z drugiej strony nasuwa sie klasyczne pytanie.
Jak żyć bez rzyci, droga Pani, jak żyć ?
A inny klasyk stwierdził, że nie ma czegoś takiego jak nadmiar szczęścia.

Mając na uwadze, oba klasyczne stwierdzenia – nasze skojarzenia raczej nie powinny być czymś nadzwyczajnym. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Skołatane nerwy to raczej nigdy nie były w strefie około-łóżkowej... choć serce... to, to się ju zdarzało.
W związku z łóżkiem rożne części ciała również zdarzało mi się napinać (np mięśnie przy jego przenoszeniu) , ale nerwy to raczej nigdy.

Łóżko + prąd... powiem szczerze że co innego mi przyszło na myśl niż sterowanie stelażem.
A że i napięcie znacznie niższe to i mniejsze ryzyko porażenia.
Dodatkowym plusem jest zasilanie autonomiczne na baterie, które w razie wyczerpania zawsze można przełożyć z pilota od telewizora, który to baterie ma zawsze sprawne jeśli w domu jest choć jeden mężczyzna bez względu na wiek.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

a jakie są lepsze materace - sprężynowe czy z pianki? bo kupuję nowy i się waham.



Raczej pianki ( np. wysokoelastyczne i termoelastyczne), albo minimum materac kieszeniowy z dodatkiem różnego rodzaju pianek lub lateksu. Przy wyborze nie zapomnij o stelażu - bo stelaż i materac muszą ze sobą współpracować.
Link do komentarza
Cytat

ja mam 160 x 220 (potrzebuję dłuższe) i jest to wystarczająco duże łóżko dla 2 osób, ale dla czterech jest zdecydowanie za małe a teraz często tak sypiam icon_lol.gif



ja mam wieksze i tez jest wystarczajace dla dwoch osob, ale dla 3 juz ciasnawe, a niedlugo bedzie czwarty domownik icon_rolleyes.gif chyba nie produkuja lozek o takiej wielkosci, jaka bym potrzebowala...
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście że sprężynowe.



Dyskutowałbym z takim stwierdzeniem i to zajadle. icon_cool.gif icon_biggrin.gif

Spałem na różnych, różnistych, (kieszeniach, bonellach, piankowych, z trawy morskiej, z włosia a nawet siennikach), ale od kilku miesięcy wiem – termoplastyczne to jest to, zwłaszcza przy kłopotach z kręgosłupem.



Cena porównywalna z dobrym kieszeniowym, ale materac wart każdej wydanej złotówki.
Link do komentarza
Byłam dzisiaj w jysku i akurat tam chciałam poleżeć na materacach próbowałam średni w stopniu twardośći i był jakiś bardzo miękki , zdziwiłam się,bo myślałam,że jak średnio to średnio ale ja siadając bądź układając się do leżenia zapadałam się i choć w sumie skromnie go wypróbowałam (wstydziłam się xd) to rzeczywiście był za miękki i ciężko było się nieco przewrócić inny znowu był za twardy i już kładąc się odczuwałam nacisk. Boje się,że nie dopasuje do siebie materaca,bo nigdy go nie miałam i może wydawać mi się za miękki jak tamte a okazywać się będzie ,że ja sobie to tylko wmawiam a materac jest dobry.

Jak mam poczuć ,że to właśnie ten jak to dokładnie sprawdzić nie jestem w stanie jak w poradnikach sprawdzić czy kręgosłup jest prosty przy każdej zmianie pozycji :((((
chyba nie dam rady wybrać swojego materaca tak się boję łóżko mam zamówione już u stolarza za 1,5 tygodnia będzie a ja bez materaca i będę się obijać ;////
Link do komentarza
zapytaj czy nie możesz zostać na noc icon_lol.gif

a tak poważniej, co innego jest siedzieć czy układać się do spania, a co innego jest leżeć - inna powierzchnia nacisku
jak siedzisz to większość twojego ciężaru skupia się w okolicy dolnego końca plceców (przy układaniu jest podobnie dochodzą ewentualnie łokcie, dłonie itp) a jak leżysz to Twój ciężar rozkłada się na prawie całą powierzchnię Twojego ciała (nierównomiernie). Musisz leżeć aby wyczuć - i generalnie spróbuj zaufać doradcy w sklepie, tylko musisz znać swoje preferencje
Link do komentarza
Dzisiaj byłam w black red white i leżałam na materacu syriusz p3 wydawał się ciekawy ale niestety wraz z chłopakiem miałam takie odczucie jakby był za twardy :(((( jestem bezsilna nie potrafie znaleźć materaca a nie mam tyle kasy na paliwo żeby jeździć po innych miastach i oglądać się za materacami ... czasu też zbytnio nie ma na czekanie jeszcze ehh doła łapie totalnego.

A gdyby tak nie wiem zmniejszyć twardość materaca tego o jeden stopień no ale to znowu nie będę w stanie wypróbować go ,bo tam mają go tylko w średniej twardości. Oto link do materaca Materac
Link do komentarza
Prawda jest taka że im dłużej się szuka, tym trudniej coś znaleźć. Wielu ludzi wybiera pierwszy lepszy materac i śpi na nim przez długi czas. Nie uważam że to dobre rozwiązanie, jednak czasem warto trochę pokierować się impulsem.

W każdym razie ja skłaniałbym się bardziej w kierunku materaca twardszego, niż ten którego szukamy (jeśli nie ma odpowiedniego rzecz jasna). Na dłuższą metę lepiej wypoczywa się na twardszych powierzchniach niż na zbyt miękkich.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Ha ha ha, widze, że dużo ciekawych pomysłów macie icon_biggrin.gif Też myślałem, że względnie czysta podłoga w pokoju wystarczy, ale nie. Żona nie pozwoliła. Madejowe łoże pasowałoby jak ulał, ale wtedy to bym chyba został rozwodnikiem... Żona chce jakąś ładną drewnianą ramę do łóżka i miękki materac. Jednoosobowy, bo raczej nie spodziewamy się ataku nocnych absztyfikantów. Chociaż kto ją tam wie... Tego, że z nami zamieszka też się nie spodziewaliśmy ;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...