Skocz do zawartości

Lipińscy Domy- projekt Belfast


Recommended Posts

Cytat

Ten taras nad garażem wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Co myślicie ?



Ej kombinator ale z ciebie artysta icon_smile.gif
Jako artysta powinieneś wiedzieć, że nie ważne co się publice podoba ale ważne co się artyście podoba icon_cool.gif
O gustach się nie dyskutuje i tyle icon_smile.gif
Podoba ci się bardzo - to buduj - a kwestiami technicznymi na razie sobie głowy nie zawracaj icon_smile.gif
Link do komentarza
Taras nad garażem jest i popularnym, i rozsądnym rozwiązaniem... co Cię niby ma w tym wkurzać?
No chyba że zostanie spartolona izolacja... wtedy może stać się źródłem stresu.
A to czy będziesz z niego często korzystał przecież zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Jeśli uważasz że nie, to poszukaj projektu bez takiego rozwiązania... niekoniecznie z tej samej pracowni.
Inne pracownie też mają w swojej ofercie domy energooszczędne.
Link do komentarza
Cytat

Zapotrzebowanie energetyczne na poziomie Ep= 65,04 kWh/(m2rok) przy tak dużym garażu nazywasz porażką ? O domu energooszczędnym mówimy gdy ma ten wskaźnik poniżej 70.



a nie jest to przypadkiem max 60 kwh/m2? slaba mam pamiec takze moge sie mylic, ale nawet jesli jest to 70, to zejscie o raptem 5kwh/m2 nie jest wielkim wyczynem.

mam tez taka opinie, ze budowanie domu energooszczednego tylko po to zeby sie tak nazywal (ledwo ledwo lapiacy sie ponizej wymaganej normy, no ale sasiadom mozna sie juz pochwalic icon_biggrin.gif) mija sie z celem. jestem zdania ze albo budujemy energooszczednie i porzadnie, albo budujemy tanio... no ale to tylko moja opinia, z ktora nie kazdy musi sie zgodzic

poza tym gdzies czytalem, ze niemcy szykuja sie do wprowadzenia przepisu, ktory bedzie nakazywal, aby kazdy nowowybudowany dom mial ep ponizej o ile m2nie pamiec nie myli 35kwh/m2
Link do komentarza
Ten wskaźnik Ep, czyli energii pierwotnej (odnawialnej) niewiele mówi o ociepleniu budynku, bo można mieć słabo ocieplony budynek i ogrzewanie kolektorami, pompą ciepła, kotłem na paliwo odnawialne i Ep będzie niziutkie.

Obecnie stosuje się Eu, czyli energia użytkowa, (z reguły tylko ogrzewanie i CWU), czyli taka jak wychodzi z OZC + 1,75kWh/osobę/dobę na CWU.

Jeśli porównywać, to raczej Ek (energia końcowa), choć to też zależne od rodzaju zastosowanego ogrzewania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...