Skocz do zawartości

Odbiór domu


Gość mhtyl

Recommended Posts

Marzec 2010

Kierbud - 150 ,
ŚE - chyba 300 czy 250 ( to były początki śe , potem dość szybko taniały),
elektryk 150 ,
kominiarz 30 netto od ciągu ( mam 2 spalinowe i 5 went) wyszło 180 brutto icon_smile.gif icon_eek.gif ,
mapki to jakieś parę dych

...teraz wisienka na torcie

Geodety poniżej 1000 nie znalazłem , ale i tak urwałem na 850 icon_evil.gif

To chyba tyle icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Cytat

Niektórzy to po 1300 wołali . Za wytyczenie płaciłem chyba 600 , a tu taki zonk ! icon_evil.gif


Ja pytałem się geodety to jedyne co pamiętam to powykonawcza przez geodetę jest droższa niż wytyczenie budynku i wtedy jak się dowiedziałem to też nieźle się wk... bo po co geodeta mi dom wytyczał (płaciłem 500 zł w 2008) i teraz jeszcze raz to samo ale drożej (ba nawet mniej bo odpadają ściany wewnętrzne to i punktów mniej) ale drożej.Ale o jakiś mapkach to nie słyszałem abym ja musiał coś załatwiać,wszystko geodeta.
Link do komentarza
[quote name='r-32' date='11.10.2012, 18:33 ' post='312308']
Grudzień/Styczeń 2010 - ale np. mapki już miałem w październiku/listopadzie

Kierbud - 0 ,
ŚE - chyba 107 (allegro),
elektryk 0 - nie pamiętam żebym elektrykowi za coś płacił
Wentylacja:z racji z tego że mam WM, nie chciałem wołać kominiarza, przyszedł Projektant i Kierbud od kolegi który ma papiery na odbiory przewodów wentylacyjnych - 200zł
Geodeta(inwentaryzacja powykonawcza) - 700zł, było umówione na 500zł (razem i inwentaryzacją kanalizy), ale musiałem trochę mapki poprawić (zlikwidować skarpę która była na mapie w miejscu gdzie mam drogę - żeby się nikt nie czepiał, musiałem dopłacić 200)
protokoły odbioru przyłączy prądu/wody/kanalizacji - 0
protokół odbioru zjazdu indywidualnego - 0

te pozycje 0 - to tak naprawdę było dużo jeżdzenia i nerwów icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Odkopię trochu...

Mam pytanie. Byłem u geodety i zapytałem się "za ile". To mi powiedział, że muszę skserować mapkę od niego z "Bp" i mu przynieść. Oni przyjadą, pomierzą, wezmą 600 zł, mapę przerobią na "B" a dodatkowo jeszcze około (tak powiedział - około) 250 zł za jakiś inwentarz czy cuś. Nie pamiętam dokładnie, poniewaz jak usłyszałem, że coś jeszcze ponad to 600 zł to mi odłączyło słuch, wzrok i mowę. Tak ma być czy ktoś mnie ściemnia? Hę?

Link do komentarza

Wydaje mi się że wszystkie istniejące przyłącza zawsze powinny być pokazane na takiej mapie.

Ja trafiałem zawsze na oferty na całość, ale jak zerkniesz na odpowiedzi na to ogłoszenie

https://oferia.pl/zlecenie/item1526528-geodezyjna-mapa-inwentaryzacyjna

to mając tylko prąd zapłaciłbyś 520,  a mając jeszcze miejskie: gaz, wodę i kanalizę 880.

Ale może u Ciebie chodziło o jakiś inny "inwentarz" ?

Link do komentarza

Robisz teraz odbiór budynku i to sie nazywa inwentaryzacja. Geodeta musi nanieś wszystko co masz na działce, dom może jakiś budynek gospodarczy, szambo oraz wszystkie przyłącza, a to wszystko po to aby sprawdzić czy masz wykonane wg projektu.

Ciesz sie że tylko tyle masz do zapłaty bo wołają grubo ponad tysiąc za taką przyjemność. I zawsze inwentaryzacja przez geodetę jest droższa aniżeli wytyczenie domu czy przyłączy.

Link do komentarza

Zawsze sie ciesze gdy moge miec taniej anizeli drozej. "Problem", ktory wlasnie probuje wyjasnic byc moze ma podstawy we wprowadzeniu mnie w blad przez mych dwoch kolegow. Oboje robili odbiory miesiac temu i oboje twierdza, ze temu samemu geodecie za wszystko placili 600 zl i nic wiecej. Dzisiaj mam gadane z kierownikiem budowy to sie przy okazji wywiem co i jak.

Link do komentarza
9 godzin temu, nocturnus napisał:

mhtyl sama mapka inwentaryzacyjna po budowie już nie ponad tysiąc. Przerabiałem temat, trochę się poprawiło. Dla kurnika bez cudów wszystkie oferty poniżej tysiąca (600-900 zeta)

Do tysiąca to normalna cena, ale moi znajomi tez mieli odbiór domu niedawno i jeden z nich płacił coś około 1400 zł o ile dobrze pamiętam. Ceny nie są ustawowe, je ustalają sobie geodeci, a z nimi to różnie, zresztą tak jak ze wszystkimi branżami, mam na myśli oczywiście ceny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...