Skocz do zawartości

Podłoga na legarach i zabudowa szczytu-bud. gosp.


Recommended Posts

Witam!
Chcę zrobić podłogę na stropie oraz zabudować szczyt. Deski planuję 25mm. Rozstaw belek stropowych 95 cm. Jaki przekrój legarów na podłogę a jaki na ruszt dla ściany szczytowej? Dobrze by było jednakowe tu i tu żeby nie komplikować zamówienia. Myślałem o przekroju 50x70mm. W szczycie chcę wstawić jeszcze jakieś okno żeby doświetlić. Planuję na tym poddaszu jakiś mały warsztacik elektroniczny, składzik na graty itp.

Pozdrawiam.
Tomek

http://imageshack.us/a/img696/5574/szczyt2.jpg Edytowano przez janosh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przy takim rozstawieniu belek stropowych planowany przekrój legarów może być za mały i przy większym obciążeniu podłoga będzie się uginać. Sztywne podłoże zapewnią legary ok. 10x10 cm.

Ściankę szczytową można zrobić jako szkieletową z użyciem standardowych przekrojów 4x14 cm w rozstawieniu co 60 cm i z ewentualnym poprzecznym usztywnieniem w najwyższej części ściany.
Link do komentarza
Przez jakieś 100 lat podłoga była z półwałków sosnowych, niezbyt grubych i na tym stropie leżały tony snopków i siana co zresztą widać w drugiej części (nie mojej). Legary mają być prostopadle do belek stropowych w odstępach ok 30-40 cm.

Ścianka szczytowa od wysokości zaznaczonej czarną linią. Do tego poziomu jest już dokończona ściana. Edytowano przez janosh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...