Skocz do zawartości

Remont, docieplenie okna


Recommended Posts

Witam. Mieszkam w bloku z 1987r. Moje okno jako jedyne w mieszkaniu strasznie przepuszcza chłód dosłownie słychać jak wieje i czuć że zimne powietrze dostaje się dolnym oraz górnym rantem okna, próbowaliśmy już z ojcem wymieniać uszczelki doklejać kawałki klapek żeby się domykało, nic to nie daje, nie chce wymieniać okna z 2 powodów po pierwsze że to za drogo a po drugie będzie to dziwnie wyglądać jeśli w całym mieszkaniu będzie tylko jedno okno wymienione.

Poszukuje jakiegoś taniego sposobu na docieplenie/doizolowanie okna. z góry serdecznie dziękuję za pomoc icon_smile.gif

Ogólnie myślałem jak by tu docieplić całą ścianę od wewnątrz tylko nie do końca wiem czym. jedyne czego jestem pewien jak zrobić to podkleję odpowiednią folię pod grzejnik. Wszelkie pomysły mile widziane icon_smile.gif Edytowano przez jad1014 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Najtańszym sposobem to będzie stara, babcina metoda ocieplania - upchać dziury i szczeliny np. watą czy innymi szmatkami, okleić paskami papieru i to na jedną zimę powinno wystarczyć - na wiosnę wszystko do kosza i na śmietnik. Tylko wtedy nie wywietrzysz pokoju, nie otworzysz okna... Na Twoim miejscu wymieniłbym to okno, teraz za ok. 600 zł da się to zrobić. Te pieniądze odzyskasz w niedługim czasie poprzez płacenie mniejszych rachunków za centralne ogrzewanie i niewydawanie pieniędzy w aptece na leki na przeziębienie... Tym, że miałoby to dziwnie wyglądać - wcale bym się nie przejmował - a któż to będzie oceniał??? Ważne, żeby nie wiało i było ciepło!
Jak ocieplić od środka swój pokój możesz poczytać np.tu:
http://www.ytong-silka.pl/pl/content/renow...wnatrz_1358.php
a folia pod grzejnikiem da Ci tylko świadomość, że próbowałeś coś zrobić, ale efekt będzie niezauważalny icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...