Skocz do zawartości

drewno


michał82

Recommended Posts

Cytat

witam
w zeszłym roku latem nad moim terenem przeszła nawałnica i poprzewracała mi trochę drzew chciałem je szybko usunąc więc skladowałem je na podwórku i teraz mam zamiar je wykorzystac i mam takie pytanie czy to drzewo sosnowe po takim czasie wogóle do czegoś się nadaje proszę o rzetelne opinie



Na opał .

Ewentualnie jak grube - to Możesz naprodukować mebli ogrodowych

22516725.jpg

22628159.jpg

Link do komentarza
Cytat

są proste i grubę od 2do 6 metrów wysokie


a np. jakbym chciał z nich zrobic jętki takie 5\12



Teoretycznie - nie wskazane raczej jest wykorzystywanie wiatrołomów do celów konstrukcyjnych.

Praktycznie - jak był boom budowlany (2008) - to tirami zwozili takie drewno od jugoli .
Więc licho wie ile dachów w kraju mamy z wiatrołomów ohmy.gif
Link do komentarza
Cytat

tyle tylko czy po ponad roku ono będzie sie nadawało do celów budowlanych



Jak wyschło na kość - to nie wiem który tartak to pokroi .
Jak leżało w mokrym - to albo przybutwiało - albo jest 'nadgryzione'.
Wszystkiego sie Dowiesz po rozcięciu . Osobiście - odpuściłbym .
Narobić ławek ,huśtawek ...resztę pociąć na opał.
Link do komentarza
Cytat

Jak wyschło na kość - to nie wiem który tartak to pokroi .


Jak zapłaci to pokroi icon_biggrin.gif Szwagier kiedyś kupił suszki sosnowe,świerkowe i przyjechali na miejsce z trakiem przewoźnym i pocięli ,ale ile zapłacił to nie wiada bo to już kilka lat temu było.
Link do komentarza
Otóż to jak się dobrze przechowa a nie wiadomo jak kolega te drzewka składował.Co do pleśni to tak długo nie trzeba czekać aby wylazła,z grzybem to tak trochę czasu potrzeba, ale ponad rok tak więc i grzyb tez może już być,może nie na wszystkich to nie nie możliwe ale na kilku sztukach na pewno.
Link do komentarza
Najważniejsze jest to żeby nie było pęknięć wzdłuż, słoja.A po roku czy jest kora czy nie, jedynie korniki mogą namieszać i to tylko do 3mm, wgłąb drewna.Można zaobserwować początki zgnilizny, a także(po wzdłużnym przecięciu) początki sinizny.
Kiedyś zrobiłem ławkę z drewna które zostało Mi po budowie,ot tak żeby było na czym tyłek posadzić, bez żadnego malowania i zabezpieczeń wytrzymała 12 lat.
Moim zdaniem podejmujesz ryzyko, przeznaczając to drewno na materiał konstrukcyjny.
Link do komentarza
  • 10 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...