Skocz do zawartości

Kasztanowo:)


Recommended Posts

Witam,
Czasami bywałam na tutejszym forum,aż w końcu postanowiłam założyć swój wątek.
Jesteśmy na etapie wykańczania naszego upragnionego i wyczekiwanego domku.
Nasz projekt to "Kasztan" z pracowni Dom Dla Ciebie.
Budowę zaczęliśmy na jesień 2010 roku i pomalutku dobiegamy do końca.

Obecnie malujemy(MY), kładziemy (nie MY:) ) panele i zaczynamy myśleć o kuchni; łazienki (prawie) skończone.
Zaraz wkleję zdjęcia.
Pewnie nieraz będę prosić o pomoc i rady w wykańczaniu i urządzaniu naszego domku. Liczę na Waszą pomoc;-)

Link do komentarza
Draagon domek stoi na skarpie,ale nie jest taka straszna jak wygląda na zdjęciu. Bardzo dużo ziemi zostało nawiezione.
Kolejne zdjęcia będę dodawać sukcesywnie,będę zdawać relację z wykańczania,bo to chyba najprzyjemniejszy temat;-)
Nie chcę przynudzać o etapach budowania piwnicy,parteru..było dawno temu,lepiej do tego nie wracaćicon_smile.gif
Były nerwy,oczekiwania...
Były włamania...
Grunt że teraz do przodu:)
Link do komentarza
ojaka - no super wyszedł domek bardzo mi sie podoba icon_lol.gif
Co do wykańczania icon_razz.gif to tak znowu Draagona nie słuchaj to facet jest wiesz .. icon_lol.gif - czasem trzeba ich troszkę krócej trzymać bo by nam na głowę wleźli - zbuduje taki dom i normalnie ... icon_razz.gif - nie no żartuje teraz - najważniejsze ze to wy wykańczacie dom a nie on Was icon_lol.gif Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ojaka - no super wyszedł domek bardzo mi sie podoba icon_lol.gif



No bo to mąż pilnował - my faceci jesteśmy niezastąpieni :P

A mam taką malą prośbę - czy mogłabyś zrobić zdjęcie jaki widok z domu roztacza się od strony tej skarpy ?
Mi się osobiście bardzo podoba takie usytuowanie. U Mnie niestety tylko widok na krajobraz wsi i to z I piętra icon_smile.gif
Link do komentarza
Draagon postaram się pstryknąć kilka nowych fotek.
Dziś mam wolne w pracy,więc szybka organizacja pracy w domu,Skrzat do przedszkola, szybka kawka i lecę na budowę malować ściany.

Sorbek co do wykańczania nas a my domu..oj niewiele brakuje by to Dom nas wykończył,ale chyba najgorsze już za nami.
Dziś przyjeżdża "specu" od mebli kuchennych,pomierzy sobie to i ówdzie i na listopad umawiamy się na montaż. Będą na dole szare fronty na wysoki połysk, górnych szafek raczej nie będzie,jeśli już to tylko jedna i z białym frontem. Na jednej ścianie planujemy białą cegiełkę.
Panowie kończą nam utwardzać podjazd, kostka może na przyszły rok- narazie cięcie kosztów i oszczędności:) W tym roku chcemy jeszcze dokończyć elewację-jak widać na zdjęciach brakuje kolorka na dole wokół domu(będzie brązowy) i pod oknami kuchennymi, koło drzwi i filarek. Tam też planujemy kamień,ale czy w tym roku- to się okaże:)

Ok,idę walczyć icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam i gratuluje slicznego domu (no i finiszowania z pracami) icon_biggrin.gif

Cytat

Będą na dole szare fronty na wysoki połysk, górnych szafek raczej nie będzie,jeśli już to tylko jedna i z białym frontem. Na jednej ścianie planujemy białą cegiełkę.



a tak sie troche doczepie; "pomacaliscie" sobie te fronty na wysoki polysk? z mojego doswiadczenia wynika, ze im ciemniejszy mebel, tym bardziej widac wszystkie paluchy. trzeba tez zwrocic uwage, pod jakim katem pada swiatlo w waszej kuchni. efekt moze byc zupelnie inny, niz w salonie meblowym.
Link do komentarza
solange, fronty oglądaliśmy i "macaliśmy" w kilku miejscach. Akurat odbiciami palców się nie martwię,bo dla mnie to nie problem codziennie przelecieć szmatką wkoło. Na dzień dzisiejszy muszę to robić przy standarowych drewnianych meblach mająć w domu 2,5 rocznego łobuza:)

A z doniesień budowlanych: kończymy pomału malowanie, do tygodnia być może będą już drzwi wewnętrzne. Odwodnienie zrobione,rury wkopane:), meble do kuchni się robią.
Trzeba jeszcze ściągnąć ekipę od ocieplenia żeby dokończyła działa
Hydraulik do grzejników i pieca
Odbiór na gaz jest,na prąd jest, kominiarz byłicon_smile.gif jest pięknie
Trawka rośnie
ale słoneczne dni ponoć już w tym miesiącu są policzone

Prace ogrodowe odpuszczam w tym roku,od 4 dni chodzę z gorączką i dreszczami brrrr
Zabieram się za roślinki i krzewy na wiosnę
Pozdrawiam,idę pod kocyk z Ferwexem:)
Link do komentarza
Cytat

solange, fronty oglądaliśmy i "macaliśmy" w kilku miejscach. Akurat odbiciami palców się nie martwię,bo dla mnie to nie problem codziennie przelecieć szmatką wkoło. Na dzień dzisiejszy muszę to robić przy standarowych drewnianych meblach mająć w domu 2,5 rocznego łobuza:)



ano widzisz, ja mam troche mlodsza lobuziare, dlatego siedze w temacie icon_biggrin.gif u mnie w kuchni sa kremowe fronty (nienajgorzej), ale za to bialy gres szkliwiony na podlodze icon_rolleyes.gif majac zestaw male dziecko+ pies, powinnam miec mopa przyklejonego na stale do reki icon_wink.gif

a przy okazji zdrowka zycze, nie daj sie chorobie.
Link do komentarza
Solange nie tylko mopa ale i odkurzacz:)
Dziś się nasłuchałam w przedszkolu, że mój syn jest niegrzeczny i Pani z angielskiego nie mogła sobie dać z nim radę.
Zrobię im tą przyjemność i go wypiszę, i tak nie bierze udziału...A dziwne bo w żłobku jako jeden z nielicznych chętnie brał udział w angielskim,rytmice i innych zajęciach..no cóż..skoro niegrzeczny to niegrzeczny..

Jutro przychodzą montować drzwi..leczę moje grypsko,ale muszę iść i kontrolować Panów,co by się za bardzo nie rozpłoszyli:)

Prace malarskie na półmetku. Ostatnio wzięłam się za malowanie pasków u małego w pokoju,ale dostałam nagle gorączki i dreszczy,że dokończyłam tylko to co zaczęłam i biegusiem pod kołdrę.
Na dniach musimy zamówić sprzęty do kuchni,co by można meble dopasować.

Zdjęć aktualnych niestety póki co nie mam,bo lampa w aparacie nagle przestała działać...
albo nowy aparat albo aparat do serwisu-tylko nie wiem co się bardziej opłaca?!...
Pozdrawiam i idę sprzątać,gdyż moje nadwyraz grzeczne dziecko rozłożyło na czynniki pierwsze rolkę papieru toaletowe,porozrzucało po pokoju i ogląda bajke o kogucie...
I kto śmie twierdzić że on jest niegrzeczny??!! .........................................
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Malowanie w całym domu ukończone. Panele położone-zostały tylko do dokończenia listwy wykończeniowe. Kuchnia już prawie na finiszu:)

Oto kuchnia:) brakuje jeszcze paru szczegółów, lacobelu (zielonego ;) )dookoła, cegiełki na ścianie no i oświetlenia:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Salon (i szafki z kuchni :p ):

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Górna łazienka-brakuje jeszcze grzejnika,szafek..ale to później:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Sypialnia:

DSC01446.jpg

I panowie robili nam marmolit dookoła domu-niestety przez to, że cały czas było zimno i wilgotno po bokach w niektórych miejscach "spłynął"..Początkowo byliśmy przerażeni kolorem,bo wyglądał na fioletowo-bordowy, ale jak wysechł zrobił się czekoladowy-taki jak chcieliśmy:)

DSC01446.jpg

Plany na najbliższy czas- dokończenie kuchni, listwy wykończeniowe, grzejniki, piec. A w grudniu schody i barierki na balkonach.

I pieski nadal czekają na dom- narazie mają 3 tygodnie. Jak skończą 7-8 tygodni będą do wydania. Za niedługo będziemy je odrobaczać-jak skończą 4-5 tyg. Są już bardzo ruchliwe, próbują chodzić i uciekać mamie:)
I jak my opanujemy taką rozbieganą drużynę?!;-)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Pozdrawiam:)

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...