Skocz do zawartości

Gładź na farbę


Gość mhtyl

Recommended Posts

Potrzebuje szybko porady - Na ścianę i sufit pomalowane farbą lateksową trzeba położyć gładź. Jak do tego podejść aby było dobrze zrobione.Czy przed położeniem gładzi należałoby powierzchnie zagruntować (była wcześniej gruntowana i po nałożeniu jednej warstwy farby zapadła decyzja ,że trzeba położyć gładź) i po położeniu gładzi na takiej powierzchni należałoby ponowne dać grunt przed położeniem farby.Czy można położyć gładź na mokro bez szlifowania bo to było by najlepsze rozwiązanie . Chodzi oczywiście o pylenie a raczej aby jego nie było wcale .
Link do komentarza
Cytat

Potrzebuje szybko porady - Na ścianę i sufit pomalowane farbą lateksową trzeba położyć gładź. Jak do tego podejść aby było dobrze zrobione.Czy przed położeniem gładzi należałoby powierzchnie zagruntować (była wcześniej gruntowana i po nałożeniu jednej warstwy farby zapadła decyzja ,że trzeba położyć gładź) i po położeniu gładzi na takiej powierzchni należałoby ponowne dać grunt przed położeniem farby.Czy można położyć gładź na mokro bez szlifowania bo to było by najlepsze rozwiązanie . Chodzi oczywiście o pylenie a raczej aby jego nie było wcale .



Przed położeniem gładzi koniecznie należy zagruntować powierzchnię. Aplikacja cienkiej warstwy gruntu jest również niezbędna po położeniu gładzi, przed ponownym malowaniem. Może Pan tu wykorzystać np. Grunt Polimerowy Uniwersalny ACRYL-PUTZ® http://www.acrylputz.pl/74/grunt-polimerowy-uniwersalny lub Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący ACRYL-PUTZ® http://acrylputz.pl/75/grunt-polimerowy-gleboko-penetrujacy Na zagruntowaną powierzchnię można położyć gładź metodą „na mokro” bez szlifowania. Proponuję tu zastosowanie gładzi ACRYL-PUTZ® START S, która daje możliwość obróbki i aplikacji metodą „na mokro” oraz w tradycyjny sposób http://acrylputz.pl/269/acryl-putz-start--s
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Podziwiam. Ja na farbę lateksową nie odważyłbym się położyc gładzi.


I nie położyłem icon_biggrin.gif Z racji tego ,że miałem już farbę to kupiłem takie cudo jak Struktural średnie ziarno dodałem to do farby i tym pomalowałem ,wyszedł efekt baranka i wszelkie ślady zanikły.
A zapomniałem napisać ,że przed pomalowaniem na łączeniach płyt na suficie wyszły małe pęknięcia na tynku cementowo-wapiennym i ja te pęknięcia zaszpachlowałem gładzią i całość przetarłem mokrą szmatką aby nadmiar wytrzeć i niestety choć tego nadmiaru zostało niewiele to po pomalowaniu wyszły miejsca połyskujące. I za pomocą tego baranka struktura się wyrównała.
Link do komentarza
Cytat

I nie położyłem icon_biggrin.gif Z racji tego ,że miałem już farbę to kupiłem takie cudo jak Struktural średnie ziarno dodałem to do farby i tym pomalowałem ,wyszedł efekt baranka i wszelkie ślady zanikły.
A zapomniałem napisać ,że przed pomalowaniem na łączeniach płyt na suficie wyszły małe pęknięcia na tynku cementowo-wapiennym i ja te pęknięcia zaszpachlowałem gładzią i całość przetarłem mokrą szmatką aby nadmiar wytrzeć i niestety choć tego nadmiaru zostało niewiele to po pomalowaniu wyszły miejsca połyskujące. I za pomocą tego baranka struktura się wyrównała.



Czyli jednak do odważnych świat należy ;) zapamiętam na przyszłość, ze tak można.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...