Skocz do zawartości

Historia edycji

Genesis72

Genesis72

Mam pytanie
Po co "umożliwiać" wilgoci z wewnątrz pomieszczenia przechodzenie przez izolacje wewnętrzna (w przypadku  systemu multipór), przecież one tylko
 zawilgotnieją- stracą swoje właciwości i oddadzą część wilgoci do ściąny?
Nie lepiej zatrzymać wilgoć w wewnątrz pomieszczenia z dobra  wewtylacją
Przecież w pomieszczeniach mieszkalnych i tak musi byc owa wentylacja zapewniona

Istnieja domu budowane w bloczków styropianowych, gdzie z wewnątrz(5 cm) i z zewnątrz(10 cm) mamy styropian , a w srodku 15cm zalewa się betonem
http://www.e-sciany.pl/a/budowa-scian-z-bloczkow-styropianowych-10641.html

 

Jeżeli chodzi o  ryflowany styropian, rozumiem że po to nie robi podcięcia w murze na zewnątrz, aby powietrze mogła "wchodzić" między tynk a  ryflowanym styropianem (rysunek)i uchodzi pod dachem

Tylko taki system z jednej strony wentyluje ściąnę, a z drugie wychładza ją :((

 

Pytanie do DEMO
Czy zauważyłem czy masz zawilgocone ściąny?
Czy w Twoim przypadku w pomieszczeniu ocieplonym z wewnątrz panuje duże zawilgocenie?
Czy z zewntarz ma również ocieplenie w postaci styropianu? 

 

Ryf.jpg

Genesis72

Genesis72

Mam pytanie
Po co "umożliwiać" wilgoci z wewnątrz pomieszczenia przechodzenie przez izolacje wewnętrzna (w przypadku  systemu multipór), przecież one tylko
 zawilgotnieją- stracą swoje właciwości i oddadzą część wilgoci do ściąny?
Nie lepiej zatrzymać wilgoć w wewnątrz pomieszczenia z dobra  wewtylacją
Przecież w pomieszczeniach mieszkalnych i tak musi byc owa wentylacja zapewniona

Istnieja domu budowane w bloczków styropianowych, gdzie z wewnątrz(5 cm) i z zewnątrz(10 cm) mamy styropian , a w srodku 15cm zalewa się betonem
http://www.e-sciany.pl/a/budowa-scian-z-bloczkow-styropianowych-10641.html

 

Jeżeli chodzi o  ryflowany styropian, rozumiem że po to nie robi podcięcia w murze na zewnątrz, aby powietrze mogła "wchodzić" między tynk a  ryflowanym styropianem (rysunek)
i uchodzic pod dachem

 

Pytanie do DEMO
Czy zauważyłem czy masz zawilgocone ściąny?
Czy w Twoim przypadku w pomieszczeniu ocieplonym z wewnątrz panuje duże zawilgocenie?
Czy z zewntarz ma również ocieplenie w postaci styropianu? 

 

Ryf.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...