Skocz do zawartości

GROSZEK/ HB Studio


kawa

Recommended Posts

Cytat

Tak sobie czytam opisy zmian jakie dokonaliście w projekcie Groszka i mam BARDZO mieszanie uczucia... W niektórych realizacjach są tak istotne , że z Groszka moim została chyba już tylko sama nazwa. Moim zdaniem w niektórych przypadkach to są zupełnie inne domy... Likwidacja łuków, zmaina kolorów dachu - a Groszek przeciez MUSI być żółto zileony - dobudowa dachów nad tarasem itp. itd. No cóz każdy buduje jak mu pasuje. Naszym zdaniem, a oglądaliśmy i anlizowaliśmy setki różnych projektów - koncepca p. Katrzyny Herby Janiak jest BARDZO przemyślana i nie ma co za bardzo zmieniać.




Kto to powiedzial, ze nazwa projektu musi kojarzyc sie z kolorystyka elewacji czy dachu? Decydujaca jest tutaj juz istniejaca zabudowa terenu(aby nowy objektnie byl wkomponowany a nie odrozniajacy sie w nienaturalny sposob) i indywidualne odczucia uzytkownika. Jesli bowiem Groszek "musialby" byc zielono-zolty tylko ze wzgledu na nazwe - to jakie "musza" byc projekty tejze autorki Agatka, Julek lub Marysia? Z jaka kolorystyka kojarza sie te nazwy?
Przyznalbym moze racje osobie, ktoraby wiernie zastosowalaby sie do projektu, ale akurat Pan wprowadzil
dosc radykalne zmiany w projekcie: przebudowa garazu, podwyzszenie budynku, nowe okna!
Kolorystyka rowniez w niczym nie przypomina oryginalnej!
Nie przecze, ze projekt jest swietny ale jesli ktos planuje niewielkie zmiany - to ma do nich prawo.
Wazne dla budujacego jest uzyskanie zgody autora na dokonywanie zmian, a przemila Pani architekt
Katarzyna Herba-Janiak jest na pewno sklonna pojsc na reke - jesli jest to mozliwe!

sumopatt
Link do komentarza
No cóż, dokonałem RADYKALNE zmiany ? Dobre sobie. Podwyższenie o o JEDEN pustak ( niecałe 25 cm ) nazywa Pan radykalną zmianą ?! Ha, ha, ha. Urządzenie kotłowni węglowej zamiast garażu nie zmieniło obrysu i kształtu budunku ( Trudno zostawić bramę garażową w kotłowni , stąd dwa nowe dobrane do pozostałych okienka icon_razz.gif ). Co do kolorystyki ... no cóż... na obecnym etapie kor ścian jeszcze nie jest tym docelowym , bo to co widać na fotkach to tylko kolor... gruntu , a nie tynku . icon_mrgreen.gif Ostateczny kolor, ajk równeiż tzw. mała architektura będzie bardzo zbliżony do projektu icon_biggrin.gif.
No, ale każdy ma swoje zdanie i gust. Co do Groszka . Podtrzymuje zdanie - kolory ; zielone i zółcie . Agatka ? .... jak każda kobietka moze się przystroić jak chce . Również i kolorystycznie. Dlatego nie nazywa się Groszkiem. POZDRAWIAM. icon_redface.gif
Link do komentarza
Hej!

Dyskusja o istotnosci (bądź nie) wprowadzonych zmian czy kolorystyce w odniesieniu do nazwy projektu zdaje sie byc zbędna. Niech kazdy wprowadza takie zmiany na jakie ma ochote i ktore sa do zaakceptowania przez autora projektu.

Ja odchodząc od tematu biezacej dyskusji ponawiam prosbe o udostepniania zdjec z wnetrza groszka. Z góry dzieki!

Pozdrawiam!
Michał
Link do komentarza
Cytat

piękny dom icon_biggrin.gif
Dzięki za zdjecia ładny dom taki budujemy jak sie uda to w polowie sierpnia ruszamy
Pozdrowienia dla wszystkich groszkowiczow icon_biggrin.gif



Hah! Ja dostanę pozwolenie w czwartek! Poezja! Za 2-3 tygodnie zaczynam. Naturalnie poszczegulne etapy budowy bede dokumentował zdjęciami tu na forum bądź na jakiejś stronce www.

Pozdr!
Michał
Link do komentarza
witam wszystkich Groszkowców !
jak na razie czytam same zachwyty i pochwały. icon_biggrin.gif
A może mieliście jakieś problemy i kłopoty związane z budową lub z projektem podczas realizacji Waszego Groszka?
Napiszcie, może przyczyni się to do uniknięcia podobnych problemów dla innych, którzy zaczynają dopiero walkę z wykonawcami i urzędnikami.
A może stworzymy stronę w internecie, gdzie umieścimy wspólnie zdjęcia zebrane od wszystkich wraz z opisami budowy?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

[attachment=607:attachment


pozdr.kawa
http://www.foto.adrem.pl/Rudka.html

---------------------------------------------
http://dziennik.nexto.pl

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich , też jestem szczęśliwcem , który ( mam nadzieję) nie długo zacznie projekt "Groszek" i mam jedno pytanko: w projekcie jest strop teriva( nadmienię , że nie zamierzam użytkować poddasza)
Czy któryś z Was , budujących zmienił strop np. na strop drewniany lub płyty stropowe? Co jest tańsze ? Co się szybciej wykonuje? Pozdrawiam .
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

piękny dom icon_biggrin.gif
Dzięki za zdjecia ładny dom taki budujemy jak sie uda to w polowie sierpnia ruszamy
Pozdrowienia dla wszystkich groszkowiczow icon_biggrin.gif



Witam Wszystkich bardzo serdecznie !
Jestem tu nowa, więc wybaczcie gapowatość i brak fachowego podejścia, ale... JA NIE WIDZĘ TYCH FOTEK !!!
Z komputerkiem radzę sobie chyba nienajgorzej, ale tu nie bardzo wiem co zrobić, żeby te zdjęcia otworzyć...
Pomożecie ??? (pytanie jak z PRL-u , co???)
Pozdrawiam Monika z Łodzi
P.S. Też się zakochaliśmy w Groszku i jeśli życie sobie z nas nie zakpi już wkrótce ruszamy...
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich bardzo serdecznie !
Jestem tu nowa, więc wybaczcie gapowatość i brak fachowego podejścia, ale... JA NIE WIDZĘ TYCH FOTEK !!!
Z komputerkiem radzę sobie chyba nienajgorzej, ale tu nie bardzo wiem co zrobić, żeby te zdjęcia otworzyć...
Pomożecie ??? (pytanie jak z PRL-u , co???)
Pozdrawiam Monika z Łodzi
P.S. Też się zakochaliśmy w Groszku i jeśli życie sobie z nas nie zakpi już wkrótce ruszamy...




JUZ WIDZĘ !!! icon_biggrin.gif


Cytat

piękny dom icon_biggrin.gif
Dzięki za zdjecia ładny dom taki budujemy jak sie uda to w polowie sierpnia ruszamy
Pozdrowienia dla wszystkich groszkowiczow icon_biggrin.gif



KOCHANI !!!! :!:
Czy ktoś buduje Groszka w Łodzi lub okolicach???
Bardzo proszę o kontakt icon_lol.gif
monika.jakub@gazeta.pl
POZDRAWIAM I CZEKAM NA WIEŚCI Z REGIONU I NIE TYLKO !!!
Monika
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak wkleić zdjęcia, bo mam z tym kłopot



Pod oknem edycji ogłoszenia jest obszar załączniki. Tam wybieramy PRZEGLĄDAJ. Dodajemy interesujące nas zdjęcie (uwaga na rozmiar!) i klikamy wyślij. Nastepnie nad przyciskiem WYŚLIJ jest ZARZĄDZAJ AKTUALNYMI ZAŁĄCZNIKAMI. Po rozwinięciu listy można z niej wybrać wysłany załącznik i dodać do ogłoszenia.
O tak:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam, wszystkich jestem na etapie wybierania projektu, ale mysle na 95% ze to ten wymarzony icon_wink.gif. Mam takie pytanie czy ktos buduje w okolicy Krakowa ??? Ja jestem z okolicy Skawiny. Jesli tak to prosze o maila na adres okomorskie@interia.pl chetnie bym zobaczyl to dzielo icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia wszystkim
Pawel
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Witam i rowniez załączam zdjęcia z realizacji projektu Groszek:)
[attachment=532:attachment]


Witam, ja też chyba ostatecznie zdecydowałam się na projket groszka z pewnymi zmianami, np. chciałabym zrobić takie zadaszenie nad tarasem jak masz Ty. Interesuje mnie jakie wymiary są tego zadaszenia. Wydaje mi się to rozwiąznia bardzo wygodne w użytkowaniu tego domku a także eztetycznie i poprostu ładnie to wygląda. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Załączam zdjęcia ze swej realizacji.
Teraz czas na porządkowanie terenu
Pozdrawiam


arturroce mam pytanie do Ciebie odnośnie poddasza, a mianowicie ile podniosłeś ściankę kolankową? I czy to nie wpłynęło na wygląd dachu? Czy podniosłęs poddasze, nie zmieniając nic z dachem? Jeśli tak to fajnie, bo podniesienie poddasza nie wpłynęło na wygląd dachu. Opisz mi swoje porawki w projekcie. Jeśli mozesz to proszę prześlij mi na maila swoje plany GROSZKA już z poprawkami, byłabym wdzięczna. To mój mail magpaw1@op.pl , pozdrawian, Twój pomysł na GROSZKA jest bardzo podobny do mojej wizji. Mam nadzieję, że mi się nie oberwie od forumowiczów przez to, że wprowadzam zmiany w tym projekcie, ale uważam, że domek ma mi służyć, a nie ja jemu. icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...