Skocz do zawartości

GROSZEK/ HB Studio


kawa

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Witam icon_smile.gif
Właśnie jestem na etapie wybierania projektu i groszek wzbudził moją ciekawość. Robię wstępny kosztorys na podstawie dostępnych na stronie rysunków.Czy mógłbyś podać mi takie informacje jak koszt wybudowania domku w stanie zerowym?.Oczywiście również chętnie przeczytam Twoje inne aktualne spostrzeżenia.
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrowionka
Kaśka:)
Link do komentarza
Cytat

wybrałem ten projekt i jestem już po zakończeniu stanu zerowego, reszta na wiosnę przyszłego roku. jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to z miłą chęcią podzielę się uwagami na temat tego projektu i nie tylko. Buduję w okolicach Chełma.

pozdr.


Ale sie ciesze ze ktos wreszcie buduje dom, ktorego chce kupic projekt. Jesli to mozliwe, to czy mógłby Pan podzielic sie ze mną swoimi doświadczeniami. Zakonczyl Pan stan zero, ile to Pana kosztowało, z czego będą murowane ściany. Za wszystkie bardzo pomocne mi odpowiedźi serdecznie dziękuję, pozdrawiam i życzę przyjemnej realizacji projektu !
Link do komentarza
witam
I sorry że zaglądam tu ostatnio rzadziej, ale wiadomo budowa.
Ukończyłem stan zerowy i na dzień dzisiejszy to zamknąłem się w kwocie ok. 30 tyś.
w tym robocizna 6 tyś. Ściany z bloczków funamentowych ocieplone styropianem tym twardszym 5 cm
do tego jeszcze studnia głębinowa z pompą Grundfosa ( wiec tu też wydałem trochę).
Jeśli macie jakieś pytania szczegółowe to chętnie odpowiem.
Na wiosnę mam zamiar budować z BK 24cm + 12 cm ocieplenia, co prawda w projekcie jest porotherm 30 ale szukam tańszych materiałów.

pozdr.
kawa
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witaj

Ja już jestem na etapie adaptacji i uzyskiwania pozwolenia. Mam zamiar na wiosnę ruszyć z budową. Niestety na jesień się nie wyrobiłem.
Mam pytanie - jak rozwiązałeś schody na strych, ja mam wersję z możliwością adaptacji poddasza ale to dopiero w razie potrzeby -
Jak z problemem wentylacji np mała ubikacja.
Czy podniosłeś dach.
A w ogóle to opisz swoje zmiany - dla porównania.

Pozdrawiam z okolic Sandomierza

Zdzisław
Link do komentarza
witam
Bardzo mi się spodobał ten projekt. Szukam właśnie domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza.
Jestem ciekaw na jaką kwotę masz zrobiony kosztorys na budowę tego domu przez projektanta i z jakich materiałów. I czy te 30 tyś to jest razem z tą pompą i studnią.
Pozdrawiam
taddy
Link do komentarza
Cytat

witam
Bardzo mi się spodobał ten projekt. Szukam właśnie domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza.
Jestem ciekaw na jaką kwotę masz zrobiony kosztorys na budowę tego domu przez projektanta i z jakich materiałów. I czy te 30 tyś to jest razem z tą pompą i studnią.
Pozdrawiam
taddy



tak te 30 tyś to z pompą (1,700zł) i studnią (2500zł), kosztorys co miesiąc ceny się zmieniają więc te 180 tyś pewnie jest juz nie realne. W przyszłym roku jak zakończę, będzie wiadomo ile poszło.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. zainteresował mnie projekt Groszka z HB Studio. przeczytałam dyskusje i jak wiekszość jestem ciekawa zrealizoanego projektu. Jeśli ktoś postawił choc jedna ścianę i mógłby się pochwalić proszę o fotkę: gunia81@op.pl. Będę wdzięczna. nie mozna przecież kupic kota w worku. czekam też na ewentualne uwagi co do jego budowy. pozdrawiam AGA icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Dom , który budujemy powstaje właśnie według projektu "lustrzane odbicie " . Poddasze, owszem zrobimy, choć w rzeczwysitosci nie jest zbyt duże, ale dla nas wystarczy. Będzie coś około 45 m2 , tak jak zresztą zakłada projekt . ( W projekcie jest konkretna propozycja zagospodarowania tego poddasza icon_razz.gif ,). ale my pozostawimy jedno duże pomieszczenie. Przynajmniej na razie.). Szukaliśmy właśnei takiego domku. Parter, logiczne rozłożenie pomieszczeń, żadnych piwnic, nieduże poddasze do ewentualnego zagospodarowania. Groszek idealnie spełnił nasze oczekiwania. Zwracamy uwagę, ze jest to stosunkowo świeży projekt , rocznik końcówka 2005, dlatego jak na razie nie ma w Polsce zbyt wielu realizacji.. icon_lol.gif Zrobiliśmy za to - za przyzwoleniem p. Katarzyny, projektanki domu, dwie dość istotne zmiany. W miejsce garażu urzadzilismy cześć techniczną ( kotłownię z kotłem na eko groszek plus pralnię ). Garaż wybudujemy jako zupełnie odrębny budynek. Kotłownie ( na gaz ) , która była przewidziana w projekcie zlikwidowliśmy pwoiekszajać tym samym kucvhnię. To tyle. Uf ... ależ się rozpisałem. Pozdrawiam. PS. Przy okazji kiedyś, opublikuję fotki poddasza, które już widać w realu.... icon_razz.gif
Link do komentarza
Dzięki serdeczne za info o poddaszu! Chyba jesteśmy na 99% zdecydowani na nasz wymarzony dom, a raczej projekt GROSZKA. Ale to wszystko na papierze jest takie nierealne i skomplikowane. Czy dobrze zrozumiałam że budujesz dom koło Chełma w woj. lubelskim??? CZasami jeżdżę tą trasą i mogłabym obejrzeć twoje "cudo", jeśli byłaby taka możliwość??? Jestem z Radzynia Podlaskiego, ale co do ewentualnych szczegółów i spotkania to podaje e-mail: gunia81@op.pl. Czekam na odpowiedź. Jak na razie Groszek jest numer 1 !!! icon_smile.gif Pozdrawiam wszystkich groszkowiczów realnych i potencjalnych
Link do komentarza
Cytat

Dzięki serdeczne za info o poddaszu! Chyba jesteśmy na 99% zdecydowani na nasz wymarzony dom, a raczej projekt GROSZKA. Ale to wszystko na papierze jest takie nierealne i skomplikowane. Czy dobrze zrozumiałam że budujesz dom koło Chełma w woj. lubelskim??? CZasami jeżdżę tą trasą i mogłabym obejrzeć twoje "cudo", jeśli byłaby taka możliwość??? Jestem z Radzynia Podlaskiego, ale co do ewentualnych szczegółów i spotkania to podaje e-mail: gunia81@op.pl. Czekam na odpowiedź. Jak na razie Groszek jest numer 1 !!! icon_smile.gif Pozdrawiam wszystkich groszkowiczów realnych i potencjalnych


Ten koło Chełma to ja buduje ale mam dopiero stan zerowy i niewiele jeszcze widać. a ten ze zdjęciami to buduje bartull@ ale gdzie to nie napisał icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

HIHI. wszystko mi sie poplątało, kto i gdzie buduje! Dzięki za zainteresowanie i info. Załatiwanie projektu w drodze icon_smile.gif Działka już prawie prawie nasza, bo 19 stycznia będziemy mieli wszytsko legal icon_smile.gif) pozdrawiam, do kolejnego wpisu



Nie ma się co plątac icon_lol.gif ! Domek , którego fotki opublikowałem buduje się nieco dalej od Chełma, bo w Wielkopolsce... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

wybrałem ten projekt i jestem już po zakończeniu stanu zerowego, reszta na wiosnę przyszłego roku. jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to z miłą chęcią podzielę się uwagami na temat tego projektu i nie tylko. Buduję w okolicach Chełma.

pozdr.


my mamy tez projekt z hbstudio mniszkac2g podwojny garaz czy cena stanu zerowego jest taka jak w kosztorysie czy zmiesciles sie w cenach mieszkamy w gliwicach budejemy na wsi w okolicach gliwic maja icon_biggrin.gif

Cytat

HIHI. wszystko mi sie poplątało, kto i gdzie buduje! Dzięki za zainteresowanie i info. Załatiwanie projektu w drodze icon_smile.gif Działka już prawie prawie nasza, bo 19 stycznia będziemy mieli wszytsko legal icon_smile.gif) pozdrawiam, do kolejnego wpisu


ja tez hihi wlasnie zalatwiamy geodeta juz jest zaplacony projekt tez hbstudio mniszekc2g prad juz prawi tylko kupic woda jest oczyszczalnia eko w trakcie rozmow kredyt czeka do podpisu architekt jest szukamy wykonawcy a na dzialce sa bazanty isarny wlos mnie siwije maz go wyrywa garsciami ze to zawsze moja wina mnie sie zachcilalo on ulegl /ale to nie byl mobing z mojej strony / dajcie wsparcie mam racje chciaz do emerytury tylko10 lat icon_redface.gif icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Przepraszam, że nie odpisywalem "od ręki" ale jakoś tak zeszło... icon_redface.gif Nie potrafię precyzyjnie podpowiedzieć tańszych materiałów, ponieważ budujemy zgodnie z projektem, gdzie proponuje się ceramikę lub BK.
Zdecydowałem się na porotherm, bo jednak mam większe zaufanie do ceramiki aniżeli do betonu komórkowego. Co ceramika to ceramika... Zresztą to rzecz gustu i upodobań.
Doradzam poszperać trochę w necie , jest mnóstwo informacji na temat różnych materiałów. ( Czasami aż głowa boli ... a człowiek wprost głupieje od natłoku przeróżnych - czasami skrajnie odmiennych - ocen i opinii icon_mrgreen.gif )
Co do kosztów stanu surowego to wyszło nam trochę ponad 115 tys. Nie szalejemy, ale też trzymamy sie dokumentacji wychodząc z założenia, że zrobili ją fachowcy, a nie amatorzy icon_razz.gif . Naszym zdaniem nie warto przesadnie oszczędzać , bo zaoszczedzone 100 zł może potem odbić się czkawką.
Pozdrawiamy serdecznie. Groszek to całkiem fajna chałpka. My to już wiemy i widzimy. Niedługo wkleimy kilka fotek (lada dzień zakończymy układanie zielonej dachówki, niedługo pojawią sie też okna )
Link do komentarza
Cytat

Witam. Tez z zona zdecydujemy sie na zakup Groszka bo bardzo nam odpowiada. Mamy wielka prosbe o podpowiedzi o zastosowanie tanszych materialow, z czego budujecie. Ile kosztuje wybudowanie stanu surowego? Wielkie dzieki i owocnego budowania. Pozdrawiamy! Krzysztof i Wioletta icon_wink.gif


Witam.

Bardzo interesujący projekt. Jest juz wersja z dachem 35 stopniowym. To daje większą powierzchnię na poddaszu okolo 40 m2.
Mam zamiar wybudowac ten dom w technologii domu energooszczednego Isomax polegajacej na wykorzystaniu energii slońca zgromadzonej pod budynkiem. Do ogrzewania domu o powierzchni 150 m2 potrzeba zaledwie 5-8 kWh dziennie. Dom ten opiera sie o terię domu pasywnego lecz nie powoduje restrykcyjnych wymagań co do bryły budynku.
Własnie jstem na etapie liczenia kosztów wybudowania takiego domu oraz określenia różnicy między kosztorysem tradycyjnym i w technologii Isomax.
Jeżli Panstwa iteresuje to zagadnienie mogę je dalej rozwinąć .

Pozdrawiam,

krywex :
Link do komentarza
Cytat

Witam. Tez z zona zdecydujemy sie na zakup Groszka bo bardzo nam odpowiada. Mamy wielka prosbe o podpowiedzi o zastosowanie tanszych materialow, z czego budujecie. Ile kosztuje wybudowanie stanu surowego? Wielkie dzieki i owocnego budowania. Pozdrawiamy! Krzysztof i Wioletta icon_wink.gif


wszyscy pisza o groszku z hb studio i agatce z hb studio a czy gdzies realizujecie mniszka c z hb studio przegladam szukam i nic moze niema nikt nie buduje albo nie chce sie podzielic icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wybrałem ten projekt i jestem już po zakończeniu stanu zerowego, reszta na wiosnę przyszłego roku. jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to z miłą chęcią podzielę się uwagami na temat tego projektu i nie tylko. Buduję w okolicach Chełma.

pozdr.


Witam, domek piękny , ciesze się , że Bartull@ pokazał zdjęcia ,super!
mam trochę nietypowe pytanie: klasa pustaka ceramicznego 10 czy 15 ? jest jakaś różnica przy budowaniu tak małego domku? wiadomo "10" tki są mniej wytrzymałe na ściskanie ale czy warto przepłacać i kupić "15"ę? . Czy jednak jest to ważne? co myślicie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ze wzgledow na warunki zabudowy zmuszony bylem dokonac zmian w kacie nachylenia dachu z 30 na 35 stopni. Sciany beda wykonane z BK 24 ocieplone z zewnatrz styropianem.Planuje ogrzewanie podlogowe w salonie,kuchni wiatrolapie , hollu oraz w jednym z pokoi (bedzie jako gabinet)Mam pytanie ...... jakie panstwo planujecie rozwiazania jezeli chodzi o schody na poddasze.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Podejrzewam, że pod względem stopnia zaawansowania tego projektu, na chwilę obecną jesteśmy w ścisłej czołówce... icon_wink.gif .
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
Brak obrazka

Brak obrazka

Już wkrótce - o ile nie będzie mrozów - dach zostanie pokryty zieloną dachówką... icon_biggrin.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
(piękny dom)


ZAKUPILIŚMY JUŻ GROSZKA W LUSTRZANYM ODBICIU I PO ADAPTACJI Z PODWÓJNYM GARAŻEM. OD DŁUGIEGO JUŻ CZASU POSZUKUJEMY TEGO DOMU JAK STOI W REALU, BARDZO NAM ZALEŻY ABY ZOBACZYĆ GO CHOĆBY ZZA PŁOTU. POJEDZIEMY NAWET W DRUGI KONIEC POLSKI / JESTEŚMY Z OPOLSZCZYZNY /. LICZYMY NA DOBRE WASZE CHĘCI - JEŚLIBY TO KOMUŚ ODPOWIADAŁO ABY POCHWALIĆ SIĘ SWOJĄ BUDOWĄ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ Z ADRESEM I TERMINEM POD SKRZYNKĄ E-MAIL[email]kaminski.tomek@neostrada.pl.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

ZAKUPILIŚMY JUŻ GROSZKA W LUSTRZANYM ODBICIU I PO ADAPTACJI Z PODWÓJNYM GARAŻEM. OD DŁUGIEGO JUŻ CZASU POSZUKUJEMY TEGO DOMU JAK STOI W REALU, BARDZO NAM ZALEŻY ABY ZOBACZYĆ GO CHOĆBY ZZA PŁOTU. POJEDZIEMY NAWET W DRUGI KONIEC POLSKI / JESTEŚMY Z OPOLSZCZYZNY /. LICZYMY NA DOBRE WASZE CHĘCI - JEŚLIBY TO KOMUŚ ODPOWIADAŁO ABY POCHWALIĆ SIĘ SWOJĄ BUDOWĄ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ Z ADRESEM I TERMINEM POD SKRZYNKĄ E-MAIL[email]kaminski.tomek@neostrada.pl.


Witam ja z zona tez bede budowac Groszka. Czekamy juz w tej chwili na pozwolenie na budowe i .... niedlugo bedzie chyba mozna zaczynac!!! icon_razz.gif Chcielibysmy zaznaczyc ze tez budujemy w opolskim, okolice Brzegu. Mam nadzieje ze bedziemy mogli liczyc na jakis kontakt! Zapraszam na gg, nr 5200126. Pozdrawiamy Krzysztof i Wioletta. Owocnego budowania! GROSZEK jest najlepszy icon_wink.gif
Link do komentarza
jesli ktos z realizujacych ten projekt moglby mi przeslac fotki z relizacji budowy groszka, moze ciekawe podpowiedzi,rozwiazania. Jestem ciekawy jak wyglada w rzeczywistosci juz po wykonczeniu , moj email boguslaw131@wp.pl . Dzieki za kazda pomoc na forum lub na email .
Link do komentarza
Cytat

Witam
jestem po etapie 0.
Do garazu dobudowałem dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Poddasze na razie nie będe budował ale zostawiam wejscie (schody), które zabuduję aby w przyszlosci móc zrobic schody. Zlikwidowałem uskok w salonie (prosta sciana)


Witam. A czy moglby Pan podac koszty poniesione w wybudowaniu stanu zerowego? My jestesmy dopiero na samym poczatku budowy, czyli czekamy na pozwolenie na budowe. A stan zero to dopiero lipiec. Pozdrawiam, Krzysztof
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Cię bartul@! Ja wraz z moim przyszlym mezem tez wybralismy projekt Groszek,i dlatego postanowilismy poszukac troche informacji na temat tego domu w internecie. Mamy kilka pytan dotyczacych rozmieszczenia pomieszczen,czy zrobiliscie jakies zmiany na bardziej funkcjonalne pomiszczenia? Jesli tak to jak mozesz to odpisz. Pozdrawiam i gratuluje przepieknego domku! Pa pa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Dom, który budujemy powstaje według projektu "lustrzane odbicie " . Poddasze robimy jako jedno, duże pomieszczenie (Ponieważ w przyszłosci urzadzimy tu drugą łazienkę i dwie gareroby doprowadziliśmy media ). Zrobiliśmy dwie zmiany. W miejsce garażu urządziliśmy część techniczną ( kotłownię z kotłem na eko groszek plus pralnię ). Stad na fotkach dwa okienka, anie brama garażowa icon_razz.gif Garaż wybudujemy jako zupełnie odrębny budynek , dopasowany do bryły macierzystego Groszka.
Kotłownie ( na gaz ) , która była przewidziana w projekcie zlikwidowaliśmy, co spowodowało optyczne powiększenie halu i i samej kuchni. icon_lol.gif Z kuchni za to wykroiliiśmy 0,8 m na poszerzenie wiatrołapu. ( w stronę kuchni)
Acha, podnieśliśmy o jedną cegiełkę ( Porotherm 30) poddasze. ( Wiecej nie radzę bo się zmieni proporcję domu ). To tyle, wiecej zmian nie robiliśmy, bo projekt jest świetnie przemyślany i funkcjonalny.Pozdrawiamy, budujących! icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich!

Na wstępie podziękowania dla Pana Jacka za podesłanie linka do tego miejsca!

Naturalnie pojawiam się tu, bo zakupiłem projekt Groszek i na początku sierpnia rozpoczynamy budowę (pod Szczecinem).

Na początku zmiany wprowadzone do projektu. W związku z wydanymi warunkami zabudowy zmieniliśmy konstrukcję dachu - dodana kalenica. Dodatkowo zdecydowaliśmy się zmienić układ pokoi na parterze (załącznik). Połączymy pokoje 6 i 7 tworząc przestronną sypialnię (ściana nośna między pokojami 6 i 7 zostanie zastąpiona nadprożem). Łazienka (10) zostanie powiększona kosztem pokoju 7, a maleńka toaleta wydłużona kosztem wnęki w pokoju 11. Wyjście z pomieszczenia gospodarczego (4) zrobimy na przedpokój (2) aby uniknąć przechodzenia do garażu przez kuchnie, albo zostawimy także drugie wejście/wyjście z kuchni. Planujemy także podnieść nieco domek aby uzyskać trochę więcej powierzchni na poddaszu (realizacja w 2 etapie budowy). Czy ktoś to zrobił i może pochwalić się zdjęciem podniesionego domu? Jestem ciekaw jak to wpłynie na wygląd domu...

Co myślicie o stanie surowym zamkniętym za 1 250 PLN/m2 (budowany zgodnie z dokumentacją)?

Czy macie jakieś uwagi które należałoby rozważyć przed rozpoczęciem budowy?

Z chęcią zobaczyłbym więcej zdjęć z realizacji, a szczególnie z wnętrza. Proszę o umieszczenie ich tutaj bądź wysłanie bezpośrednio na m1chal_m@wp.pl. Dzięki!

Pozdrawiam!
Michał Maciejewski

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich czlonkow Klanu Groszek!


O bardzo dlugiego czasu poszukiwalem projektu funkcjonalnego, skromnego parterowego domku, z mozliwoscia ewentualnego wykorzystania poddasza, ktory moznaby wkomponowac w okolice pozamiejskie.
Jedynym projektem, ktory odpowiadal mojej zonie i mnie byl projekt z Muratora M03-Moje Miejsce. Niestety projekt ten przewidywal na parterze 2 malenkie sypialnie i bardzo mala lazienke.
Dopiero w wostatnim czasie natknalem sie na Groszek, ktory wydaje sie byc tym poszukiwanym.
Od tygodnia sledze jako gosc na tym forum zmagania Groszkowiczow-Pionierow, ktorzy przecieraja innym droge. Jest to mila grupa odwaznych, ktorzy dziela sie swymi doswiadczeniami z idacymi w ich slady.
To czego mi tu brakuje sa informacje dotyczace lokalizacji przyszlych Groszkow.
Wiec ja krotko o sobie. Przed paru laty kupilismy dzialke nad jeziorem w okolicy Czaplinka. Dzialka ta ta zauroczyla nas, ale ze wzgledu na duza powierzchnie, a co za tym idzie koszt, zabrala nam na kilka lat zdolnosci inwestycyjne.
Spoznieni zatem o pare lat bedziemy musieli inwestowac juz za znacznie wieksza kwote.
Jetesmy w tej chwili na etapie rozmow z urbanistyka, ktorej przedstawiciel musi wyrazic zgode na niewielkie odstepstwa od wydanych warunkow zabudowy i jesli bedzie zielone swiatlo - kupimy Groszek w wersji:
35°-dach.
Tutaj mam jedno pytanie do posiadaczy projektu. Co z odpowietrzeniem WC. Nie widze zadnego komina na posiadanych rysunkach. Nie chce mi sie wierzyc aby projekt nie przewidywal wentylacji tego pomieszczenia.
Tyle na razie.

Pozdrawiam wszystkich budujacych Groszek i chcacych isc w ich slady

sumopatt
Link do komentarza
Witam kolejnego sympatyka projektu Groszek!

Na zdjęciach które umieściłem w poprzednim wpisie można zobaczyć jak rozwiązaliśmy problem wentylacji w WC bo w projekcie rzeczywiście nic na ten temat nie ma. Otwor w suficie połączony rurą elastyczną z dachówką kominową.
Lokalizacja naszego domu to woj pomorskieWejherowo
Link do komentarza
Cytat

Witam kolejnego sympatyka projektu Groszek!

Na zdjęciach które umieściłem w poprzednim wpisie można zobaczyć jak rozwiązaliśmy problem wentylacji w WC bo w projekcie rzeczywiście nic na ten temat nie ma. Otwor w suficie połączony rurą elastyczną z dachówką kominową.
Lokalizacja naszego domu to woj pomorskieWejherowo



Dobry wieczor!

Dziekuje za blyskawiczna odpowiedz. Uwazam brak wentylacji w WC za mankament projektu, ktory powinien byc w ramach reklamacji skorygowany przez biuro projektow.
Bardzo podoba mi sie rosnacy "wejherowski Groszek". Pierwsza zmiana jaka prosila sie wg mnie bylo zadaszenie tarasu. Wyobrazalem sobie to wprawdzie inaczej niz w Pana rozwiazaniu (myslalem o "wyciagnieciu" zaprojektownego o 3 metry do przodu i podparcie go drewnianymi filarami ale to rozwiazanie jest byc moze ladniejsze. Rowniez zmiana kolorystyki dachu i (przypuszczam) elewacji jest w moim guscie.
Wyorazam sobie biale sciany zewnetrzne i elementy drewniane w brazie.
Podoba mi sie takze zamiana lukow nad drzwiami wejsciowymi i wyjsciem na taras na elementy proste.
Lacze pozdrowienia

sumopatt
Link do komentarza
Witam Jestem z Gdyni i w przyszłym roku także chciałbym ruszyc z budową groszka w Suchym Dworze. Mam gorącą prosbę do Pana Janusza 49 a mianowicie czy zgodziłby się Pan podać adres pod którym powstaje Pana groszek . Z wczesniejszego postu dowiedzialem sie ze to Wejherowo wiec bardzo blisko Jezeli jest taka mozliwośc chetnie zobaczylbym ten projekt z bliska na żywo. Z góry dziekuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich przyszłych posiadaczy Groszka!!!
Bardzo sie cieszę ze jest tyle chętnych do budowy tego domu. Myślę ze to jest wymarzony domek na długie lata. icon_biggrin.gif Ja z moim przyszłym mężem budujemy sie w okolicach Mielca woj.podkarpackie,już w tym roku będą stawiane fundamenty a w następnym reszta budowy. Wybraliśmy ten projekt ponieważ jest bardzo funkcjonalny,z tym że, każdy wybiera dom pod swoje wymagania,pod swoją wygodę. Po kilku tygodniach od zakupienia tego projektu zmieniliśmy parę rzeczy dotyczących wyglądu zewnętrznego i pomieszczeń. I teraz jesteśmy naprawdę zadowoleni,bo będziemy mieli to, co właściwie chcemy. icon_smile.gif Zyczę wszystkim wytrwałości i powodzenia. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Witam Groszkowiczów

Jestem na etapie budowania ścian nosnych ( z max-a) juz pod strop.
Budowa cieszy bo rośnie.
Buduję w okolicach Sandomierza
Mam pytanie to Joasi07 - opisz swoje zmiany.
Dodałem pomieszczenie gospodarcze za garazem ok 2,5 m
Jak rozwiązujecie strop w garazu - zgodnie z projektem czyli bez czy może strop.
Ja robie strop jednolity ba całym domu a potem podnosze o dwa pustaki na domu.
Do konca nie wiem czy uda mi sie zachować linie dachu wg projektu do strony frontowej i jak w ogóle bedzie dom wygladal. Mam nadzieje ze nie straci na urodzie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam! Jeśli chodzi o te moje zmiany to trochę tego jest icon_rolleyes.gif Pierwsze zmiany jakie wprowadziliśmy na zewnątrz to poszerzenie domu o 1m z dwóch stron(od strony nr7,10,11 i od nr3,1 11), zrobienie wypustu w salonie nr 5 na jadalnie,zamiast łazienki nr 10 będzie pom.gosp. połączone z kotłownią która będzie za garażem,pomieszczenie nr7 zostanie powiększone + wyjście na taras,między nr10 a 11 będzie mała łazienka z prysznicem a za nią spiżarka (wejście będzie od strony pomieszczenia gosp.). Można by było pisać i pisać na ten temat a jeśli chodzi o te zmiany to wymieniłam te najważniejsze.Te zmiany które nanieśliśmy na projekt okazały sie bardziej projektem indywidualnym niż projekt Groszka.Ale na szczęście jest projektantka, która nam pomoże we wszystkim.Teraz już tylko czekamy aż nasza działka będzie gotowa pod budowę. icon_smile.gif Jeśli ma ktoś może nowe zdjęcia Groszka to chętnie obejrzę. icon_wink.gif Pozdrawiam. Pa pa pa icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Tak sobie czytam opisy zmian jakie dokonaliście w projekcie Groszka i mam BARDZO mieszanie uczucia... W niektórych realizacjach są tak istotne , że z Groszka moim została chyba już tylko sama nazwa. Moim zdaniem w niektórych przypadkach to są zupełnie inne domy... Likwidacja łuków, zmaina kolorów dachu - a Groszek przeciez MUSI być żółto zileony - dobudowa dachów nad tarasem itp. itd. No cóz każdy buduje jak mu pasuje. Naszym zdaniem, a oglądaliśmy i anlizowaliśmy setki różnych projektów - koncepca p. Katrzyny Herby Janiak jest BARDZO przemyślana i nie ma co za bardzo zmieniać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...