Skocz do zawartości

WB-3927 - Agrobisp


Dagmara

Recommended Posts

DSC01446.jpg



Witam serdecznie!
Razem z mężem podjeliśmy decyzję, o rozpoczęciu na wiosnę budowy naszego wymarzonego domu, którego odzwierciedlenie znaleźliśmy właśnie w tym projekcie. W związku z tym, że nie znamy się na budowaniu i wszystkiego musimy się uczyć proszę o cenne wskazówki od osób, które już mają za sobą budowę takiego domku i są bogate teraz w wiele doświadczeń z tym związanych.

Pozdrawiam

Dagmara Ś.
Link do komentarza
Witamy
Podobnie jak Wy, planujemy z wiosną rozpocząć budowę domku WB 3927, projekt naszego wymarzonego domku już kupiony więc o zmianie nie ma mowy, z resztą jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, szukaliśmy małego i funkcjonalnego domku i takim on jest, a przy tym niskie koszty budowy. Jeszcze w tym miesiącu, może w listopadzie planujemy przygotować grunt pod budowę czyli splantować działkę, a na wiosnę ruszyć z budową. Miło, że jest ktoś, kto buduje ten sam domek. icon_cool.gif Budujemy pod Olsztynem.
pozdrawiamy serdecznie
Wiola i Wojtek
Link do komentarza
No to strasznie się cieszę, że będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami. My z powodu papierków nie mamy jeszcze projektu, ale żaden inny nie wchodzi już w rachubę. Między innymi właśnie ze względu na funkcjonalność i niewysokie koszty budowy. Jedno co na pewno muszę dodać, to kominek !!! Nie wyobrażam sobie salonu bez kominka. I już nawet mam miejsce! Przedłużę komin przy kuchni do poziomu ściany od pom. gosp (tej między pom. gosp. a salonem) i na tej ściance postawię swój wymarzony kominek. A może Wy też coś w tym temacie wymyśliliście? A jakie ogrzewanie zastosujecie?
Link do komentarza
Domyślam się, że przewód kominowy do kominka rozbudowujecie w stronę salonu, dokładnie w miejscu wejścia do spiżarni, rezygnujecie ze spiżarni? i powiększacie pomieszczenie gospodarcze? Kominek też mi się marzy, myśleliśmy jednak o kominie zewnętrznym, ale jeszcze nie mam koncepcji, jeżeli technicznie wyszedłby Wasz pomysł byłoby ok, nie chcę jednak rezygnować ze schowka przy kuchni. A może komin przedłużacie tylko górą nad wejściem do schowka? co do ogrzewania to raczej tradycyjne, ale poważnie myślimy o gruntowej pompie ciepła. tymczsem jesteśmy umówieni na poniedzieli na plantowanie gruntu. Działkę mamy dużą i bardzo nierówną, góry i doliny, dwa, trzy dni roboty DETem i pewnie na tym się nie skończy, zobaczymy co dalej.
Link do komentarza
Oczywiście komin przedłużamy w stronę salonu. Nie zależy mi jakoś specjalnie na wejściu do spiżarki przy kuchni, tak więc wszystkie potrzebne rzeczy przechowywane będą w powiększonym pomieszczeniu gospodarczym. Ustawienie kominka właśnie w tym miejscu zaproponował mi architekt z Agrobispu. Pierwotnie też chciałam komin zewnętrzny, pomiędzy tarasem, a oknem w salonie. Lecz Pan architekt zasugerował mi, że trzeci komin i to baaaardzo duży, może zeszpecić cały dom. I ja się z nim zgadzam. Na nasza działeczka właśnie jest w trakcie wydzielania przez geodetę.mam nadzieję, że szybo skończy, bo musimy starać się już o pozwolenia. A czas goni ...
Pozdrawiam
Link do komentarza

DSC01446.jpg



Witam
Jeżeli udało mi sie załączyć zdjęcie naszej działki to właśnie tak ona wygląda, dokładnie w tym miejscu gdzie ustawiłam aparat wyrośnie nasz domek. to widok od tyłu domu, totalny spokój. Co do kominka to ciągle się zastanawiamy nad jego miejscem, ale wasz pomysł jest niezły. My czekamy na finał papierkowej roboty już 4 miesiące,( miesiac czekania na warunki zabudowy i już ponad dwa na pozwolenie na budowę w tym czas na przygotowanie dokumentów przez Pana z uprawnieniami ), gdyby nie małe poprawki pozwolenie już byśmy mieli, a tak to myślę, że może jeszcze ze dwa tygodnie. Na plantowanie działki chyba nie trzeba pozwolenia. jutro, pojutrze zaczynamy. niech grunt uleży się do wiosny. Już ustaliłam parę detali, ale większość jest pod znakiem zapytania jak to wszystko ma wyglądać, ciągle szukam , oglądam katalogi, wyposażenia....
Link do komentarza
No działeczkę macie przepiękną! A to jeziorko (czy stawik) też należy do was? Na naszej "posiadłości" jeszcze rosną sobie buraczki, ale już niedługo. Pan, który ją od nas dzierżawi będzie je zbierał, a jak pozbiera, to już teren będziemy mieli przygotowany. Teraz czekamy na geodetkę, aż przyjdzie powbijać paliki rozgraniczające działeczki.
Mam nadzieję, że wszystkie formalności uda nam się załatwić w max 3 m-ce. Notarialnie działkę przepiszemy w styczniu (ze względu na zmianę prawa podatkowego od spadków i darowizn, a działkę dostajemy właśnie w darowiźnie), a od marca chcemy już ruszać z fundamentami (o ile pogoda pozwoli icon_smile.gif )
A co do katalogów, to ... Mój mąż stwierdził, że już po wszystkim jak to wystawimy na allegro, to zbijemy majątek icon_smile.gif))
Pozdrawiam
Link do komentarza
Działeczka jest ładna, ale żeby doprowadzić ją do stanu działki po buraczkach to trzeba włożyć dużo pracy, działka jest duża ponad 50 arów , a sięga aż za staw (staw jest nasz), kiedyś planujemy go zagospodarować, ale to po budowie domu. Wczoraj Pan dostarczył nam pozwolenie na budowę, możemy budować!!! icon_smile.gif
Umawialiśmy się z DETem w celu niwelacji terenu na poniedzieli, ale Pan się nie odzywa, a jutro już czwartek, jak ci fachowcy będą się tak ociągać przez cały okres budowy to będzie kiepsko. Wprawdzie nie śpieszy się nam, ale lepiej byłoby to zrobić przed mrozami. Podobnie jak Wy planujemy zacząć od wiosny, myślimy o kwietniu. Macie media ma działce? My nie mamy ani wody, ani kanalizacji, ani gazu, mamy tylko energię. Będziemy wiercić studnię i budować minioczyszczalnię, a i ogrodzenie trzeba zrobić, bo działka z żadnej ze stron nie ogrodzona.
Nie wiem jak jest u Was z czasem przez który udaje sie załatwić sprawy papierkowe, co kraj to obyczaj, a z tego co sie zorientowaliśmy to mieszkacie daleko na południu, okolica piekna!

icon_arrow.gif efka
to miło, że działeczka sie podoba
jest jeszcze jedna w sąsiedztwie do kupienia icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam Was.
Również buduję WB 3927-odbicie lustrzane. Buduję 40 km od Wrocławia. W przyszłym tygodniu odbieram pozwolenie na budowe. Ze zmian które wprowadziłem to dobudowa zadaszonego tarasu do strony pokoju dziennego na całej długości domu. Rezygnujemy z małego tarasu. Bardzo dużo czasu lubimy spędzać w lecie na zewnątrz(kawa, obiady). Druga istotna zmiana to dobudowa garażu od strony dwóch sypialni, również na całej długości. Tam chcemy miec garaż i kotłownię. Minus to ciemna łazienka, i brak bezpośredniego przejścia z domu do kotłowni. Nie będziemy mieli ogrzewania gazowego, a mamy teraz kotłownie w domu i jesteśmy bardzo niezadowoleni(kurz, brzydki zapach). Po przeczytaniu postu Dagmary zastanawiam sie gdzie umieścić kominek, miał być przy ścianie sypialni w rogu, ale ten wysoki komin trochę mnie martwi bo faktycznie może oszpecić budynek. Czekam na wasze opinie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Robert1 Witaj w klubie icon_smile.gif. Widzę, że Twoja budowa już niedługo się zacznie. Ja niestety ze względów formalno-prawnych mogę starać się o wszystkie niezbędne pozwolenia dopiero od dzisiaj, więc do pozwolenia na budowę jeszcze trochę mi brakuje. Ale projekt już mam icon_wink.gif ! Ja nie wprowadzam żadnych zmian, bo dla mnie jest idealny! No, oczywiście drobne powiększenie komina, w celu umożliwienia montażu kominka. To, co proponujesz (róg od strony sypialni) uważam za nie do końca najlepszy pomysł. Jak już wcześniej wspomniałam BIG KOMIN!!! Tragedia. Ale rozwiązanie, które podsunął mi architekt, tj. powiększenie istniejącego komina, tj. od strony kuchni i wyciągnięcie go do końca ściany (w stronę salonu) umożliwi zainstalowanie kominka w bardzo mi odpowiadającym miejscu, tzn. na ścianie pom. gosp., frontem do okna. Ze spiżarni rezygnuję, i powiększam przez to pomieszczenie gospodarcze (piec dwufunkcyjny /gaz/, pralka, proszki i różne klamoty, a także zlew na brudy z ogrodu, itp. itd) Rezygnuję również ze schowka w korytarzu, tzn. wejście robię od str. gabinetu i tym sposobem będę miała sypialnię z garderobą (oszczędzam na szafie icon_wink.gif ). A tak serio dla mnie bombowe rozwiązanie. W zamian w wiatrołapie będzie KOMANDOR. Nam wystarczy. Co do garażu, to nie wyobrażam sobie niszczyć tak ładnej i symetrycznej bryły budynku jakąś "dostawką". Bez urazy, ale wizualnie nie będzie już to taki miły domek. No ale oczywiście to tylko moje, jak dla was mało ważne zdanie (przynajmniej powinno być, bo gusta są baaaaaaaaaaaardzo różne icon_wink.gif ) My stawiamy (o ile nam starczy kaski) garaż wolnostojący, o podobnym charakterze jak sam dom, tj. symetryczny prostokącik z czterospadowym dachem. Taka trochę klasyka, ale mi odpowiada. Acha. Przemyślcie sobie, czy aby na pewno to dobry pomysł z tym zadaszonym tarasem. Zaciemcicie salon i obie sypialnie. Na pewno nie będzie już tam wtedy słonecznie. Proponowałabym raczej jakiś fajniusi pawilonik pare metrów od domku (niedaleko, ale za to ile zyskujecie na świetle). Ale to tylko sugestia icon_smile.gif
Dobra, to ja się staram o papierki, a Wy dajcie znać jak idą wasze prace. Tak apropo's mam nadzieję, że żadny urzędnik nie popsuje mi moich planów i najpóźniej od początku kwietnia zacznę wylewać fundamenty icon_wink.gif Robert1 a w którą stronę od Wrocławia się budujesz? Może moje okolice ?! Ja w stronę Oławy (5 km od Wrocka).
Życzę powodzenia

P.S. Wiola i Wojtek!!!!!!!!!!!!!!
Jak tam wasze postępy?
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...